şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öğrencilerine 'pasham' diye hitap ederek coolluk mertebesine daha bir yaklaşan profesör.
 • dersi alanların sayısı her sene artmakta olan dersi zor geçilen prof. (üstten kalanlar yeni gelenlerle birlikte bayağı artıyor)
  2003-2004 eğitim yılında seçmeli yaptılar da millet mezun olabildi..(istatistik bölümünde)
  her dersinde değişmeyen tek şey değişimdir ve eski camlar abrdak oldu diyen prof.tur aynı zamanda
  (bkz: mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi) prof.udur..
 • henüz kimsenin problemini çözemediğine şahit olmadığım,bağlantıları çok kuvvetli olan,emekli olmasına rağmen okulu bırakmayı düşünmeyen değerli insan.genelde 2. sınıfta ve 3. sınıfta girdiği bütün derslerde ders ne olursa olsun,sanayi devriminden bahseder.buna alışan öğrencilerin,sınav sorularına sanayi devrimiyle başlaması nedeniyle her yıl sınavında yaklaşık 2 sınıf ve 2 amfi dolmaktadır.
 • sokak çocukları, suçlu çocuklar, seks işçisi genç kızlar gibi konularda değerli katkıları bulunan, insani yönüyle her akademisyene örnek olması gereken emekli profesör. herkesin derdini kendi derdi bilip uğraşan, -biraz kıt notlu olmakla birlikte- anlayışlı, emekliliğiyle mimar sinan sosyoloji bölümü'nde büyük boşluk yaratan değerli insan. halen aile sosyolojisi, endüstri sosyolojisi, sosyal problemler ve hizmetler dersleri vermektedir.
 • şahlanıp koşmak içinde var.kimsenin tutabileceğini zannetmiyorum.gücü yettiği sürece heryerde herzaman bulunacak,bulunması gerekecek değerli varlık.
 • son zamanlarda üretim,çevre ve merkez işçiler denildiğinde aklıma gelen tek insan.
 • msgsu fen edebiyat fakültesi sosyoloji blümünün eski başkanıdır
  bir dönem dekanlık yaptığı da rivayet edilir . muhabbeti sohbeti ne kadar güzelse dersleri de o kadar sıkar
  ayrıca , sınavlarında , konuyla alakalı olsun olmasın sosyolojinin babası auguste comtetur veya 'değişmeyen tek şey değişimdir' i iyi bi süsleme ile sıkıştırırsanaız
  notunuzda oynama olacağı garantidir.
 • kendisinden ders alma şerefine ulaştığım değerli bir profesördür. ilk bakışta çok sert görünür dışarıdan. tanıdıkça daha çok seversiniz. içindeki coşkuyu derslerinde rahatlıkla gösterir ve aynısını karşısındaki öğrencisinden de bekler. derslerinde uyuklamanız söz konusu bile olamaz çünkü ses tonu ile buna olanak da tanımaz.

  derslerinden geçmesi oldukça zordur çünkü sınav kağıtlarında yazdığınız hikayeye bakmaz size öğrettiği kavramları kullanıp kullanmadığınıza bakar. sorduğu soru ile ilgili temel kavramları yazmadan cevap verirseniz ne kadar doğru şeylerden söz ederseniz edin puan alamazsınız.

  derslerini aldığınızda çok zorlandığınızı düşünürsünüz ki bayağı da zorlar. ancak yüksek lisans ve doktora aşamasına geçmişseniz hangi programda olursanız olun aslında sizi zorlamasının faydalarını o aşamada görmeye başlarsınız. hatta esin hocanın öğrencisi miydin sorusuna muhatap olmak ve evet cevabını verdiğinizde bu sizin için önemli bir referanstır.

  sokak çocukları, aile sosyolojisi ve endüstri sosyolojisi konularında tartışmasız uzmanlarından biridir.
 • "bir profesör nasıl ders anlatmalı" dersini veren profesör.
  anılarını anlatır, genel çerceveyi belirler, geri kalanlar için çeşitli "bkz."ler verir.

  ayrıca dersinde kalp krizi geçirmemesi için tanrıya yalvarırlasını sağlar.
  derslerinden genelde yüzlerce kişi kalsa da garip sayılabilecek kadar iyi bir hafızası ve inanılmaz bir öğrenci sevgisi vardır. çarpılmaktan korkmasam öğrenciyi dersten geçirmek için çabalamaktadır yazarım, neyse çarpılmak zamanı değil şimdi.

  yakın öğrencileri 4x4 ve kürkle yaşadığı genelevi macerasını bilir. (anlatsam ayıp olur şimdi (((: )
 • geçen dönem her cuma sabahı tüm heybetiyle,enerjisiyle, derse gelip,sarsıla sarsıla 'just-in-time' deyişini özleyeceğim ya da çocuklar diye başlayıp dün(bu her akşam bile olabilir,yaşı itibariyle bu camianın yarısı onun öğrencisi çünkü) akşam televizyonda bir öğrencisini görmesiyle eşine 'bak bu benim öğrencimdi' diye gözyaşlarına boğularak anlatışını. bugünlerde mimar sinan bünyesinde aile sosyolojisi derslerine de onun gireceği kesinleşmiştir.yeni arkadaşlara hayırlı olsun.