şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: komikçilik)
  • gün saydırırmış, onu öğrendim. arkadaşımın eşini daha yeni kaybeden dedesine nasıl olduğunu sormasıyla öğrenilir:

+nasıl olayım? gün sayıyorum işte. gidecem yanına...

gözleri dolmuş remzi dedenin. soramadım halini.
  • kadın için çok zor bir durumdur. hele bu ülkede dahada zor.
    erkek için de zordur.
  • "seni çok özledim hayatım..

sana hep hayatım derdim. şimdi anlıyorum ki gerçekten hayatımmışsın. çünkü sensiz hiç tadı yok hayatın. senmişsin bana neşe veren yüzümü güldüren.

şimdi ben sensiz her gün keşkeler biriktiriyorum. en büyük keşkemse keşke yanimda olabilseydin...

hayatımda güzel olduğunu sandığım ne varsa aslında güzel değilmiş....
    ben öle saniyormusum senmissin onları güzel yapan ve aslında ben hayatımda sen oldugun için guzelmisim

sen gideli hayatımda güzel olan ne varsa ben dahil artık çok çirkin....."

ebru'dan barış'ına.
  • istisnasiz her duamda allahtan ikimizin de aynı anda canımızı alması ya da en olmadı önce benim ölmem için de birkaç dilek cümlesi sarfetmeme sebep olan olasılık.düşününce bile boğazımın düğümlenmesine, gözümün yaşarmasına sebep olurken gerçekleşmesi halinde nasıl dayanır ki insan göğsüne yattığında içeriden tıpır tıpır sesi gelen güzelim kalbin artık atmayacak olmasına.
  • hayatımda en korktuğum olaylardan biridir.
  • sevgili kaan sezyum öyle bir anlatmıştır ki bunu, üstüne konuşulacak şey bırakmamıştır.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14145700.asp
  • bir kadinin hayatini nasil darma duman ettigini gordum ve halen anlamaya calisiyorum.
    ne kadar zorlasam da onun* acisini paylasamiyorum sanki. oyle buyuk bir aci işte.
    olmuyor.
    ne yapsam yuzunu gulduremiyorum.
    mutlu edemiyorum onu.
    birkac gun once artik dayanamadim, isyan ettim.
    lutfen sana azicik da olsa iyi gelecek bir sey soyle ve ben de onu yapayim dedim.
    "iyi olmak benim neyime artik. ruhum yok sadece bedenim var. o da cocuklarim icin." dedi ve agladi.

40 yasinda henuz ablam.
    esini 1.5 sene evvel kaybetti, kanserden... 2 sene cekti adamcagiz.
    hastaliginin teshisi koyuldugunda kizlarindan birisi 3 yasinda, digeri 6 yasinda imis.
    varin ailece yasanan travmanin gerisini siz dusunun...

eş bambaşka bir şey sanırım...
    annemle babamdan zaten gorurdum de, simdi ablamin hikâyesini duyunca ve de bizzat sahit olunca bircok seye, canparcasi gibi bir sey bu eş yahu...

"eşim" diyorsun. dusunsene ? hayatinda senden bir tane daha oldugunu iddia ediyorsun yani.
    senin olmadigin yerlede onun seni senin kadar iyi anlayacagini, savunacagini, dusunecegini, sevecegini vs vs vs iddia ediyorsun yani.

zormus vesselam...
    hele el kadar cocuklari olan biri ise bunu yasayan... ne siz sorun, ne ben anlatayim.
  • hayattan eskisi gibi tat aldırmayan, hep bi yarım kalmışlık hissiyle yaşamaya mahkum eden durum.

dışarda annemle kaymaklı künefe yeriz ve durup dururken aşağıdaki diyalog gelişir:
    annem: baban keşke yaşasaydı
    ben: nerden çıktı şimdi?
    annem: onsuz yediğim içtiğim boğazımda kalıyor
    ve akabinde hemen gözleri dolar.

annem anlatırdı hep, ilk görüşte aşkmış onunkisi. 7 yıl oldu babamı kaybedeli ve hala annem yolda birlikte yürüyen yaşlı bir çift gördü mü hemen dolar gözleri biz böyle olamadık diye. onun adı geçti mi büzüşüp titremeye başlar dudakları. alışılmıyor...
  • ahmet amcayı kaybedeli bir hafta oldu. bir anda beyin kanaması geçirip pat diye gitti. eşinin soyduğu elmaları yiyemeden gitti, bir anda . ölünecek ne var şimdi denilen bi anda gitti.
    cemile teyze bir elimde bıçak, bir elimde elma ,kalıverdim öyle dedi. epey de bırakmamış elmaları elinden. kabullenememiş öldüğünü, uyanır da elmalarını yer diye saatlerce elmalarıyla oturmuş salondaki koltukta.

bugün miting vardı burda, meydanlar hıncahınç kalabalık. heryerden minibüslerle insanlar toplanmış. cemile teyze de veraset işlemleri için gelmiş.
    uzun uzun meydandaki kalabalığa baktım dedi, teker teker bütün yüzlere baktım, ahmet amcan gibisini göremedim,onun gibisi gelmez bidaha bu dünyaya.. 'anladım ahmet amcan gitmiş 'dedi. çok ağlamış belli, kıpkırmızı gözleri.