şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her ne kadar bayan sifatiyla anilsa da baymayan bir insan oldugu kanisina gecen gun vardigim yetenek.. zira okudukca okuyorum, bir de şirin filan sanirim.. her eve lazim cinsinden yani..
 • güzel çizer,
  -sn alfıret hiçkok sizce aşk korkunç bişey mi?..
  -karga bokunu yemeden desem!?
  -çok açıklayıcı oldunuz, peki teşekkür ederiz...
 • gizli mesajlar iceren bir ironi kovaliyor ve sanki onu bulup kesfedicek bir beyaz atli prensi ariyor gibi bi tadi var.
 • her okudugum penguen sayisinda kendisi hakkinda entry girmeyi kafaya koyup dergi ba$indan kalktiktan sonra unuttugum vicdan borcum olan cizer.

  cok ba$arili cizgileri var ve hikaye anlatim kabiliyeti de penguen/lombak kadrosunda ilk be$e girecek kadar iyi bence. oykuleri de cok sevimli. o 8 karede tum penguen dunyasindan cikip bamba$ka bir dunyaya girip geri donuyorsunuz.
 • başarılı çizer.

  esasında bundan daha da fazlası ama günlerdir düşünüyorum bu hatunun bana hissettirdiklerini nasıl anlatırım diye. sadece çizgisi de değil söz konusu olan. minik hikayelerini anneme anlattığımda çizgilerini görmeden de mutlu oluyor.

  efsunlu desem çok gizemli olacak, çocuk ruhlu desem klişe. en iyisi bişi demiyim. bana kalsın!!
 • 105.* sayıda çizdiği ve 106.* sayıda devamını getirdiği er 'ler ile kendisini aştığını düşündüğüm, erkekleri tanımlasına bayıldığım, birden bire kendisini daha çok sevmemi sağlayan hanım çizer. küçük, minik, kısa ve okunup bittiğinde bir süreliğine yüze salak bir tebessüm konduran öyküler yazan; kadınlara has inceliği*, bu erkekler dünyasında* sezdirebilen kişi. az sayıda var zira onlardan.

  (bkz: ailecek begenerek takip ediyoruz)
 • kahvalti sofrasini kendine asik ettigi, arkadasinin surat astigi ve zevzek zeytinin ekmegi sinir ettigi karikaturu, sofradaki kahvaltiliklarin arasindaki dengeleri sorgulamama neden olmus kizil oldugunu tahmin ettigim penguen cizeri
 • oyunbaz insan... çizdiği karelerden kutu oyunu yapılmalı... binbir köşeli oyun aparatı 20 yüzlü zarın yüzlerine, koyulacak bir kaç öneri: pempe koyun, fil, makarna, bir obarey, ımh... şöyle oynanabilir; gelen zarı kafanıza göre yorumlayıp istediğiniz kareye oyun piyonunuzu koyarız... gerisi size kalmış...
 • bence cizerler içinde en sevimli olan çizer, seni seviyoruz güzel insan, sakin bizi çizgilerinden mahrum etme...
 • özellikle hakkinda yazilmis diger entryleri okuyunca kendimi uzayli gibi hissettiren cizerdir. gerek penguen'de gerek lombak'de ne cizerse cizsin icine giremedigim ve girebilecegimi sanmadigim bir kurgulama, öyküleme ve cizme durumunu yansitiyor.
  konu bir mizah dergisinden ne bekleriz'e kadar dayanmasin diye cok uzatma taraftari degilim, bu cizeri seven begenen insanlara da saygim sonsuz ancak mizahi keskin bir bicaga benzeten ve anlik vuruslarla gülmeyi beceren insanlar icin cogunlukla anlamsiz kücük duyarliklar ve okuyucunun icsellestiremeyecegi duraganlikta bir hayal dünyasinin ürünü olduguna inandigim hikayeleriyle beni bir türlü acmamistir. sanki bir kolaya kacis, bir kendiligindenligin mizah süzgecinden gecirilmemis disavurumu vardir.
  tüm bunlara ilaveten bu elestirdigim yanlari icerisinde sanirim bunlari en az hak eden cizimi oldu. elestirilerin bir bütün olarak degerlendirilmesi cizerimize haksizlik yapmis olma ihtimalimi en aza indirger diye umuyorum.