şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ön edit: entryleri okuyunca şaşırdım şok oldum insanlar ne zaman nasıl böyle kötü oldu.

umarım yetkililer burayı okuyordur, aile birliğinin sağlanması en önemli olay çünkü, bunu yapamayan öğretmen derste de verimli olamaz.

bir dostumun çağrısını sizlerle paylaşıyorum dostlar başlığa ilgi çekerseniz çok mutlu olurum:

edit: ulan ne kadar boş bir insan topluluğu var evlenmek zorunluluk değilmiş özel sektörde çalışsaymış yazıklar olsun size empatisiz vicdan yoksulları...

çağrımız:

türkiye genelinde tüm branşlarda 958 kadrolu öğretmen; eşinden, çocuğundan, hastasından, ailesinden ayrı durumda.millî eğitim bakanlığı bünyesinde görev yapan kadrolu öğretmenler olarak ailemizle birlikte olma ve aynı il/ilçede yaşama isteğimizi dile getiriyor, “2019 yarıyıl tatili kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ataması”yla oluşan mağduriyetin giderilmesi adına “il/ilçe emri” uygulanmasını talep ediyoruz.

bizler öğretmen olmanın yanında bir evlat, bir eş, bir anne, bir babayız. mazeret atamasına kimimiz aile birliği, kimimiz sağlık, kimimiz can güvenliği mazeretiyle başvuruyoruz. devletimizin ve bakanlığımızın bizleri müşkül durumda bırakmayacağına inanıyor ve onlara güveniyoruz.

özelden gelen mesaj:

merhaba. başlığınızı ilgiyle takip ettim. bir iki kelam da ben etmek istiyorum.yazar olmadığım için yazamıyorum.ben de öğretmenim.babam başka bir şehirde kanser hastası.tek çocuğum.babamin rahatsızlığında yanında olabilmek ve hastane işlerinde yardımcı olabilmek için bende özür grubu tayini istedim ve gidemedim.bahsedilen 958 öğretmenden birisiyim.bu kadar öğretmen düşmanı olmak neden ? niçin bu kadar kin dolu bu millet öğretmenlere?
  • işin içinde biri olarak gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki evlilikten kaynaklı tayin hakkı öğretmenler için lükstür ve eğitim öğretimi zedelemektedir.

dolayısı ile temelsiz bir isteğin, içi boş çağrısıdır.

evlenmek bir zorunluluk değildir. eğitimde esas olan öğrencinin faydasıdır ve sırf evli olunduğu için kaçıp gitmek keyfiyetin dik alasıdır.

ben de editeyim bari:

başlık "eşine kavuşamayan öğretmen " bu 1. yani sağlık meselesi başka.

empati yapmaya da dönemde 3 öğretmen değiştiren öğrenciyle başla, bu da 2.
  • bu facebookta somestr tatilinde ortada fol yok yumurta yokken, aile arasında sade bir törenle dünya evine girdiğini gördüğümüz öğretmen arkadaşın çağrısı, değil mi?
  • eşlerin farklı şehirlerde çalışıyor olması gerçekten kabul edilir bir durum değil fakat bu şartlarda çalışmayı peşinen kabul ederek atanıyor insanlar.
  • kocalarının büzükleri sıkıyorsa kendi iş yerlerinden karılarının yanlarına atanmayı istesinler.

amk düşünüp düşünüp öğretmenlere olan öfkeyi nasıl körüklerim başlıkları mı açıyorsunuz? mokokonuzu da mı biz düşüneceğiz amk.
  • istifa edip eşinin bulunduğu yerde özel okulda çalışabilirsin diye yanıtladığım çağrı. kimse sırf siz çalıştığınız yerden başka bir yerde çalışan biri ile evlendiniz diye olmayan kadro açmak zorunda değil.
  • herkesi istediği yere alamazsınız. bu öğretmenlere mahsus birşey de değil. karı koca öğretmen elbetteki beraber olsalar cok daha iyidir lakin her yerde öğretmene ihtiyaç var öncelik öğrencidir eşlerin yanyana olması değil. kaldıki çift maaşdan vazgeçedebilirsiniz
  • bir şu sözlükteki öğretmen düşmanlığını anlayabilmiş değilim bir de herkesin sadece ve sadece kendi özelinde hak aramasını ulan madem istiyorsun böyle bir hak yazsana "bütün öğretmenlere" diye "3 kere kadrolu" yazacağına sözleşmeli, kadrolu hepiniz birlik olsanıza aq
  • - tercih yaparken kimsenin tercih etmek istemeyeceği yerler seç (check)
    - ataman gerçekleşsin (check)

köylü kurnazı mode on

- yaşadığın yerde birisiyle hemen evlen (check)
    - eş durumundan tayin iste (check)
    - ağlamaya başla (check)

içi boş çağrıdır.
  • isterse 95 bin kişi olsun, eş durumu kadar saçma sapan bir şey ben duymadım. seçmişsen, atanman yapılmış ve kadro verilmişse ister sadece git ister yalnız git kardeşim. yok öyle şark kurnazlığı

edit: imla