şükela:  tümü | bugün soru sor
68 entry daha
  • mesela erkek yalova’da öğretmen, hanfendi ise ağrı’da.

ya biz evlendik doya doya cima edemiyoruz diyen bu çiftimize devlet bir güzellik yapıp beyfendiyi ağrı’da uygun bir okula tayin ederek mağduriyete son versin.

genç çiftimiz böylece her gece tavşanlar gibi çiftleşebilsin.

tanım: batı’da görev yapan eşin doğuda görev yapanın yanına tayini çıkartılarak kolaylıkla çözülecek bir problem. derdiniz aile bütünlüğüyse böyle bütünleşin.

edit: işsiz mezunken kadro verilsin vatanın her köşesinde hizmete hazırız diye kafa ütüleyen tipler 3 ay sonra çalıştıkları yeri değiştirmek için her türlü alavereyi çevirmekten utanıp sıkılmıyor offf neyse ya ben birşey demiyorum.

şu iktidarın nadir beğendiğim icraatlarından biri yeni atanan öğretmenin başladığı yerde 4 yıl çakılı kalması kuralıdır. umarım bunu değiştirmezler.

edit: language
  • (bkz: svihs)
  • ah keşke bu durum sadece öğretmenlerimizde olsaydı çözmek daha kolay olurdu ama maalesef bütün devlet memurlarının belası olan bir durum. umarım bir an önce bütün ihtiyacı olan insanların tayini çıkar.
  • bu 958 kadrolu altını çiziyorum kadrolu öğretmeni 40 yaşında 1 çocuğu olan ağrı dan tekirdağ'a uçakla 2 haftada bir gitmek zorunda olan sözleşmeli bir öğretmenin sesi olarak duyabilir miyiz? hayır. o zaman afedersin ama kadrolu öğretmenim yazın zaten buluşuyorsunuz bu neyin tatavası? he bir de kıdem yaratan kadrolu öğretmenler canınız cehenneme.
  • `hem ayranım dökülmesin hem tatsız şeyler yaşanmasın`

link
  • oh ne güzel! tayin olmak için evlenin, sonra ağlayın. sebep? sana göreve başlamadan gideceğin yeri söylüyor devlet. bile bile gidiyorsun oraya.
    kusura bakmayın ama hakikaten yaptıkları çakallık. diyelim eşin de öğretmen, o senin olduğun yere tayin istesin, orası vatan toprağı değil mi?
    keyfi bir çağrı.
  • hiçbir insan yaşamadığı şey için empati yapamıyor. bu kadar öğretmen tayin oldu diye eğitim aksayacaksa şu andan daha kötü ne olabilir diyor insan. bu nedenle ailesinden, eşinden ve hele ki çocuğundan uzakta bir yaşam avrupa insan hakları evrensel beyannamesine dahil olan ülkemiz için hak ihlalidir ve derhal düzeltilmelidir.
  • anlamsız bulduğum çağrı.
    haftasonu tatilleri, resmi tatiller, yarıyıl tatili, yaz tatili derken zaten mesaiye gitmeye pek fırsatları kalmıyor.
    birde bunu çağrıyı asker ve polislerin yaptığını düşünsenize. adamlar 7/24 mesai üzerinden çalışıyor. haftasonları bile görev yaptığı yeri izinsiz terk edemiyor. askerler için şunu çok rahat söyleyebilirim. çoğunun çocukları babalarını tanımadan büyüyor.
    bence artık bu öğretmenler de yaptıkları iş ve aldıkları ücretle barışıp, mutlu yaşamayı öğrensinler bir zahmet.
  • seçim öncesi ahlaksız pazarlıklarda bugün:
    the shawşark redemption - şarktan kaçış
  • 6 senedir ailemden ve arkadaşlarımdan uzak , memleketimden uzak ülkemin insanlarına hizmet veriyorum . geçen sene topladığım puanlarla tayin olamadım , kısa süreli bunalıma girdim ama kabullendim. bu yıl yine deneyeceğim.bu süreçte farklı ilişkilerim oldu ama evlenmedim. yani suçum evlenmemek. çünkü evlenseydim çok daha düşük puanla eş durumundan birçok arkadaşımın yaptığı gibi ilk seneden istediğim yere gidebilirdim. evlilik kurumuna önem veriyoruz diye normal il dışı tayinine açılması gereken birçok yer kapalı görünüyor. ya tamam anladık evliliğe önem veriyorsunuz da neden diğerlerinin hakkına giriyorsunuz ? benim puanımın yarısını toplamış adama her yer açılırken ben neden kısıtlı seçenekler arasından tercih yapmak zorunda kalıyorum ? biz bekarız çünkü bize her şey mübah o yüzden sanırım .
146 entry daha