şükela:  tümü | bugün soru sor
  • atanmak için çabalayıp bocalayıp sonrasında tayin istemek garip değil mi. zaten peşinen kabul ediyorsun. madem evliydin neden kabul ettin.
  • iki tarafında devlet kurumlarında çalıştığı durumlar için söylüyorum. eğer iddialarında gerçekten samimilerse ve eşleriyle bir araya gelmek istiyorlarsa daha batıda olan eş doğuda olanın yanına gidebilmeli bence.

doğu batı diye belirtmek tam ifade edemedi belki ama daha iyi durumda olan diğerinin yanına gidebilmeli ve buna da devlet karar vermeli.

bu şekilde hem gidilmek istenmeyen yerlerde daha çok insan kalmış olur. hem de bu tip şark kurnazlıkları önlenir.
  • analar ne orospu çocukları doğurmuş gösteren başlıktır.
    çalışın oğlum sizinde olur.
  • sözleşme imzalarken nerdeydi o öğretmenler. önce atanayım neresi olursa bakış açısı,sonra aman eşim,çocuklarım. gitmeseydiniz,yerinize orda çalışmak için can atan çok kişi var.

6 yıl doğu'da çalıştım. kocacım,kocacım deyip her yıl izmir,antalya,bursa taraflarına gidenlere el salladım. doğu görevi bitince eş durumundan gidenler yüzünden kadro açılmıyordu.

sevgili öğretmenler en az 4 yıl kalmayacağınız yere tayin olup sonra üzülmeyin!
  • eşi öğretmenin yanına gidebilir. ama onlar gitmezler. doğuyu böcek yuvası olarak görürler. ve en iyisi bizim için olsun derler. bu ülkenin her yerinde çalışmak, çalışıyor olabilmek lazım. ama yok en iyisi olsun, biz ne dersek o olsun. onca işletme, muhasebe, uluslararası ilişki, sosyolog ve hatta avukat, eczacı, diş hekimi, mühendis ve niceleri işsiz. ama öğretmenler sürekli ağlarlar ve işsiz olduklarını söylerler. televizyona çıkıp, öğretmen ama pazarcılık yapıyor minvalinde haberlere konu olup, boy gösterirler.
    arkadaş bu devletin belli bir ekonomisi var, herkesi çalıştıramaz. farklı alanlara da yönelim olmalı olmak zorunda. ki üniveristeye başlayan en küçük 18 yaşında bir birey ilerde o mesleğin ona neler kazandırıp ne tür zorluklar çektireceğini bilir kısmen.
  • mağduriyetimize tüküreyim sizin; maaşımız az, eş tayini, ek ders, sözleşme...
    lan birinizde bir gün şuraya bu eğitim sistemini nasıl düzeltiriz, bunun için ne yapabilir, nasıl örgütlenebiliriz... diye bir başlık açsın, bunun için çalışmalar yapsın ama nerede. varsa yoksa mağduriyet.
    bu devirde ki öğretmenlerin %90'ının aldığı maaş haram.
    gece gece nasıl sinirlendim.

(bkz: mağdurum da mağdurum)
  • oğlum siz gerçekten iflah olmazsınız lan. adam devlet memuru eş durumundan tayin hakkı istiyor ona bile karşı çıkıyosunuz şerefsizler. ben eşimden önce atandım eşim tercih yaparken benim bulunduğum şehir açılmadı bu yavşaklara göre eşim tercih yapmayacaktı biz düğün masrafı falan derken 2 sene daha bekleyecektik. işinize gelince sosyal devlet ama kıskanılacak bir durum olduğu zaman “şartları bilerek atandılar yaa”

biri de demiş ki kötüye kullanıyolar. lan dengesiz hangi mal sırf başka şehre tayin olmak için sevmediği birisiyle evlenir? eğer seviyosa da iki şehirde de çalışma imkanı varken neden başka şehirde çalışması gerektiğini savunuyosunuz? gerçekten artık sözlükteki ergenler veya hayatında hiç sevgilisi olmamış asosyallerden gına geldi artık. ananız eve çağırınca eve gitmek zorundasınız hala işiniz olmayan şeyle uğraşıyosunuz, sizin ben olmayan beyninizi sikiyim.
  • mesela erkek yalova’da öğretmen, hanfendi ise ağrı’da.

ya biz evlendik doya doya cima edemiyoruz diyen bu çiftimize devlet bir güzellik yapıp beyfendiyi ağrı’da uygun bir okula tayin ederek mağduriyete son versin.

genç çiftimiz böylece her gece tavşanlar gibi çiftleşebilsin.

tanım: batı’da görev yapan eşin doğuda görev yapanın yanına tayini çıkartılarak kolaylıkla çözülecek bir problem. derdiniz aile bütünlüğüyse böyle bütünleşin.

edit: işsiz mezunken kadro verilsin vatanın her köşesinde hizmete hazırız diye kafa ütüleyen tipler 3 ay sonra çalıştıkları yeri değiştirmek için her türlü alavereyi çevirmekten utanıp sıkılmıyor offf neyse ya ben birşey demiyorum.

şu iktidarın nadir beğendiğim icraatlarından biri yeni atanan öğretmenin başladığı yerde 4 yıl çakılı kalması kuralıdır. umarım bunu değiştirmezler.

edit: language
  • (bkz: svihs)
  • ah keşke bu durum sadece öğretmenlerimizde olsaydı çözmek daha kolay olurdu ama maalesef bütün devlet memurlarının belası olan bir durum. umarım bir an önce bütün ihtiyacı olan insanların tayini çıkar.