şükela:  tümü | bugün
 • gerçek anlamda duygusuz kişidir. eşini veya sevgilisini aldatırken bir insan zerre pişmanlık duymuyorsa bence o kalp taşlaşmış demektir. o insandan, yeni sevgili veya eşlerine de bir hayır gelmez. benden söylemesi.
 • sonuc olarak esini aldatan kisidir. vicdan azabi duymak sucu hafifletmiyor maalesef.
 • milyonlarcadır. ya ben artık hiç keyif almıyorum bu ekşiyi okurken neden biliyor musunuz, çocuk muhtemelen daha 18-20 civarı yaşında, son derece dürüst ve saf duygularla eşini aldatırken vicdan azabı duymayan kişi diye başlık açmış. çünkü hayatı tanımıyor, insanları tanımıyor. milletin bir sevgilisinden borç aldığı parayı öbür sevgilisiyle çok rahat bi şekilde çatır çatır yediğine falan şahit olmamış hiç. tertemiz zihin ve sıfır tecrübeyle eşini aldatırken vicdan azabı duymayan kişiyi tanımlıyor. sen her şeyi görmüş gözlemlemiş yaştayken , hiçbir şey bilmeyen yaşta olanlar da yazıyor, sana bir şey katmıyor okudukların.

  öyle olmuyor canım işte, kızlar hasta yatağında lenf kanseri tedavisi gören erkek arkadaşlarını "snrm bu olanlar bzi çk yprttı bu srçte berkcan ynmdydı:s:s" diye aldatıyor. erkekler zaten cepleri azıcık para görsün mevcut kız arkı beğenmemeye başlıyor ve aynı anda öbürüyle takılıyor. yaşlı yaşlı adamlar kanser tedavisi gören 30 yıllık karılarını aldatıyor. ve en ufak bir vicdan azabı duymuyorlar kardeşim. her zaman kendilerini haklı gösterecek sebepleri oluyor ve suçu karşı tarafa atıyorlar.

  ama sen anlayacak mısın böyle açıkladım diye, hayır. hala insanların nasıl vicdan azabı duymadıklarını anlamamaya devam edeceksin. ta ki onlardan biri oluncaya ya da onları yeteri kadar tanıyıncaya kadar.
 • ilk bir ikisinde mutlaka pişman oluyordur. süreklilik halinde, yapılan şey normal gelmeye başladığı için pişmanlık duygusunda azalma veya zamanla yok olma yaşanıyordur.
 • evlilik temel olarak seks ve sadakatle ilgilidir. ama her ikisi de karşılıklı duygu ile oluyor. çoğu insan bunu bitirip maddi sebepler, çocuklar vs yüzünden devam ediyor. ınsan evliyken başkasına aşık olabilir. en güzeli bitirip devam etmek ama bazen yaşanıyor böyle şeyler.. vicdan azabina gelince bazen duymamak için bir çok neden oluyor.
 • aldatıldığını bildiği halde evliliği sürdürmekte beis görmeyen kişinin eşidir.
 • vicdan azabı duymadan aldatan bir eşe layık insan. karşılıklı aldatıp dursunlar.
 • (bkz: http://4.bp.blogspot.com/…239941456_298265647_n.jpg)

  böyleleri de var.

  not: bekarım.