şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az önce videosunu izlediğim, içinde bir adet orospu çocuğu bulunan görüntü..

  beynime kan zıplıyor, dayanamıyorum ulan.
  https://twitter.com/…status/969197946897162240?s=19
 • sokakta, mangalda kül bırakmayacak kadar delikanlı 3 adamın bir bıçaktan kuyruklarını kıstırıp kaçtığı hadise. omuzun çarpsa mahalleyi galeyana getirirler.

  peki; kadın bunu hakedecek ne yapmış olabilir? en fazla aldatmıştır. bakın, en fazla. yani bu neyin hırsı? bu neyin ssbredememezliği?

  olayı bilen biri anlatabilir mi?
 • büyük şerefsizlik içeren durum. kadının katili sadece kocası değil, kaçan "erkek" sürüsü, iyi hal indirimi yapan hakim ve karısına, kızına, kardeşine hayatı zindan eden bütün toplum üyeleri.

  ak parti döneminde yaşanmıştır.
 • yemin ederim ki isterse buraya gelip, burada bize usten usten, "siz bir bok bilmiyorsunuz ama hukuk soyledir, boyledir" diyip, alinan bu iyi hal indirimini hukuk cercevesinde acilayabilecek adamlar vardir. yeter ki istesin. bilseler ki ana avrat kalaylanmayacaklar, sirf marjinallik olsun diye, sirf pustluguna gelip adamin sinir katsayisini arttirirlar.

  ona iyi hal veren hakimi de, bunu savci onerdiyse o savciyi da iyi bir sekilde aniyorum.
 • hiçbi görüntü beni bu kadar sarsmadı. yemin ediyorum bayılıcam.
 • cinayetten sonra evi temizlediyse..
  e, normal tabii.
 • evet iyi hal indirimi hukuksal bir tabirdir. şundan dolayı:
  bu barbar it, mahkemede "öldürdüm çok iyi yaptım" derse ekstra ceza alması için vardır. iyi hal indirimi olması demek aslında suçun cezasını azaltmıyor, sadece daha fazla vahşileşmediğini gösteriyor.

  bu hukuki kısmıydı öte yandan:
  bu kan aslında herkesin elinde. sözlükte bütün gün kadın düşmanlığı yayanlar, devamlı olarak şiddete yönlendirici, kadının toplumdaki insani değerini düşürücü yazılar yazanlar bu olayın bir yerde sorumlusudur.

  kadın öldükten, tecavüze uğradıktan sonra ceza tartışmanın bence çok büyük anlamı yok. önemli olan şey bunun sebeplerini ve kaynaklarını yok etmek.
 • olayın videosunu izledim mahkemenin verdiği "haksız tahrik" indirimi doğru olsa bile "iyi hal indirimi" kesinlikle yapılmamalıydı. olayın videosunda net şekilde görülüyor en az 20 kere bıçaklamış ve daha sonra arkasına bakmadan gitmiş! böyle bir eylemin iyi hali olabilir mi? bir de savunmasında "pişmanım. eşim mezara girmiştir. ben de cezaevindeyim. iki küçük çocuğum sahipsiz kalmıştır. her türlü şiddet ve istismara açık durumdadır. takdiri mahkemeye bırakıyorum." demiş! duyan da kendisinin bıçaklandığını zannedecek! o iki çocuğu sahipsiz bırakan ve her türlü istismara açan bizzat kendisi üstelik. mahkeme burada hatalı karar verdi bence, müebbet hapis vermeliydi en az.
 • adaletin, hakkını veremediği durumdur.

  ben erkek halimle videoyu izleyemedim. vahşice, hunharca katledilmiş bir kadın var video da ve öldürmeye kastım yoktu diyerek, ağır tahrik unsurları göz önüne alınarak iyi hâl indirimi alan bir cani var.

  böyle psikopatların, böyle gözü dönmüşlerin durmunu bu hakimler nasıl iyi hâl durumu olarak göz önünde bulunduruyor aklım almıyor. vicdan buna müsaade etmez bir kere.

  edit: rrokk25 uyardı. kadın ile kocası arasında geçen konuşmalardan sonra ağır tahrik indirimine ses edemiyorum maalesef, empati kurmaya çalıştığın zaman, herhangi birinin eşi karşısında torbacıya vericem minvalinde konuşursa bu hakikaten ağır tahrike girer. fakat iyi hâl indirimi konusunda ki fikrim halâ aynı.
 • iyi hal indirimi verildiği filan yalan ekşide böyle gündem başlık açmak için yazılmıştır. böyle bir olayda en ağır ceza verilecektir. izlerken kanım çekildi yeminle.