şükela:  tümü | bugün
  • sultangazi'de çocuklarının gözleri önünde eşini döven kişi araya girenler tarafından bıçaklandı.

eşi semra yayla'yı başka bir kadınla aldattığı iddiasıyla başlayan tartışma kısa sürede şiddete döndü. mehmet yayla çocuklarının ve kaynanasının gözleri önünde eşi semra yayla'yı dövdü. kadısının boğazını da sıkan mehmet yayla'ya çevredekiler müdahale etti. olayı gören muhamet g. (17), serhat ç. (18), furkan t. (19), akın mert ö. (19), emre k. (18) ve mücahit y. (17) adlı gençler semra yayla'nın yardımına koştu. eşini döven ve yerde boğazını sıkmaya devam eden mehmet yayla tüm ısrarlara rağmen şiddetini sürdürürken, müdahale etmek isteyenlere de küfürler yağdırdı. bu sırada olaya müdahale etmek isteyen gençlerden biri, mehmet yayla'yı bacağından bıçaklayarak arkadaşları ile birlikte olay yerinden kaçtı.

haberin tamamı için
  • kadin, siddet gordugu kocasindan sikayetci olmamis.

kendisini aldatan kocasi, kadini parkta, annesi ve cocuklarinin gozu onunde dovmus. yere yatirip bogazlarken yardima kosan cocuklardan biri, adami engellemeyemeyince, kadini kurtarmak icin adami bacagindan bicaklamis. kadin kocasindan sikayetci olmamis. kocami kurtarin diye bagirmis ve cocuklarin aleyhine ifade vermis.

bazen ulkemde yasananlara, insanlarin tercihlerine hic anlam veremiyorum.
  • neresinden tutarsanız tutun elde kalan olay.

bir türkiye gerçeği de diyebiliriz.
  • kadını el üstünde taşımalı derken söylenmek istenen tabut değildi

böyle güzel bir yazıya denk gelmiştim

az akillanir hemcinsim kadını dövmek nedir senden güçsüz diye
  • (bkz: atın ölümü arpadan)

şiddeti normal ve uygulanabilir gören birinin başına gelmesi baya ironik olan bi durum. sen birini dövme hakkini kendinde bulursan başkası da sana pıçağı saplama hakkini bulur kendinde. ilahi adaletin falsolu tecellisidir efendim.
  • bu gibi durumlarda asla müdahale etmem. iyilik yapayım diye iş yaparsın, seni suçlu çıkarır bu çomarlar. gençler adamı bıçaklamış, bıçaklamasaydı da adamı dövselerdi ya da ayırmaya çalışsalardı yine o kadın gençlerden şikayetçi olacaktı ya da “size ne oluyor da araya giriyorsunuz?” diye eşiyle birlikte taraf alacaktı. hem adam, seni aldatsın. hem annenin gözü önünde seni dövsün. boğazını sıkıp seni öldürmeye çalışsın.sonra ayırmaya gelenlerden şikayetçi ol, “kocamdır, yapar” diyerek eşinden şikayetçi olma. bokunuzda boğulun.