35 entry daha
  • bir insan bikini giyebilir, bir erkek de buna karışmayabilir ama benim dikkat ettiğim farklı bir nokta var.

insanlar plaj gibi yerlerde komple açıkta bacaklar, göğüslere zoom yapılmış ve kalçaların açıkta olduğu bir kıyafeti normal karşılıyor. çünkü orası işte deniz, kum, plaj vs. diyorlar.

şimdi yol ortasında karısı öyle sokağa çıksa bu kişiler büyük ihtimalle karısını boşar. halbuki arada gram fark yok? nasıl yok lan orası kum diyorsunuz değil mi?

oraya giden adamda o dışarıda karını gören x kişisi değil mi sokakta yoldan geçerken karını adam öyle görürse wow. ama kum üstünde görünce normal.

gören adam= aynı adam
    gören gözler= aynı gözler
    görülen vücut bölgeleri=aynı bölgeler

peki neden ikisi aynı değerlendirilmiyor benim merak ettiğim bu. yani orada karısı öyle görülürken kıskanmayan bir erkek farklı yerde öyle görürse neden kıskanır?

bu durum bize ahlak kavramının bile algısal olarak inanılmaz değiştiğini gösteriyor bence.

yani kum üstünde soyunursam bu ahlaki, beton üstünde soyunursam ahlak dışı. lan at mıyız biz piste göre iş değişiyor?

not: insanların ahlakını eleştirmek gibi bir derdim yok, kimse kimsenin bu şekilde ahlakını eleştiremez. sadece ahlak algımızın değişik olduğunu anlatmak istedim.
  • birisi cehenneme övgü okuyup gelmiş.
  • “erkekte biraz garip olur ama sen bilirsin” demiştir.
  • asla ve asla kocama giyim konusunda karismadim, karışmam da. fakat bikini biraz bana ağır gelebilir. henüz buna hazır değilim.
  • görüyorum ve arttırıyorum; benim hayalim eşimle çıplaklar kampına gitmek.
  • ilgi mi iştiyoşun şeeen, başlık mı aştın şeeen; gel gel kucaama gel...
    (bkz: attention whore)
  • ben vermedim. o da çıplak giriyor. siz verin o yüzden. yani bence.
  • bekarım ama onu giyme bunu giyme diyebileceğim biriyle de evlenmezdim. kadın biraz kişilik sahibi olmalı. ben kendi beğeni ahlak tarzıma uyan biriyse zaten devam ettiririm evlenirim ama kendine şekil verdiren biri de ne bileyim hiç çekici gelmiyor
    bikini artık nerdeyse 100 senedir hayatımızda artık bı zahmet sindirin bu tip şeyleri lanet olası dağ ayıları
  • gündemi değiştirmek için bu tarz başlıkların özellikle açıldığını düşünüyorum artık.

borsa istanbul'un bir kısmı "ihalesiz" katarlılara satıldı ve bedeli açıklanmıyor. covid rakamları ile ilgili dünyayı geçtim vatandaşına yalan söyleyen bir hükümet var. dolar düşmüyor. alım gücü yerlerde. insanlar kçö ile geçinmeye çalışıyor. fakirlik diz boyu. daha sayabileceğim onlarca şey var gündemde ve gerçekten bikininin tartışılmak istendiğine inanmıyorum. bu tıpkı şey gibi, hani ne zaman bir skandal olsa kadına şiddet haberi patlatılır ve hükümet bu kanayan yara üzerinden bir gündem yaratır. insanlar olanı biteni unutup zaten var olan ve kronikleşmiş bu problem üzerine konuşur, konuşur ve konuşur.

gerçek gündemimize dönün ve şu koduğumun trolllerini beslemeyi bırakın.
  • sorduk mu izin verecek?
    istersem kıçımı açarım.
    meme benim göt benim.
    kime ne?
1390 entry daha
hesabın var mı? giriş yap