• "soyadimin butun harflerini atiyorum!

bu album en guzel yerininde bitirilmi$se eger, kaybetilmeye deger asklara adanmi$tir
    ve bu album; gune$in yava$ yava$ kuzeye cekilirken akdenizde biraktigi iki $eye; a$ka ve $iire itaf olunmu$tur. ve de bu album uzerlerinde isimlerini okudugunuz yada kalbimizde durup yazmayi unuttugumuz, yurek mangallarimizin komurlerine kivilcimlar sacan tum dostlarim ve dostlarimiza te$ekkur ederken, iki omuzumda var olan melek sayisini dorde cikaran tanrim, yukaridan seyreden babam, iykide dogurmu$ anam, vazgecemedigim tek kadin, karinda$im sedam, koskocaman ailem, dev gibi $air cemal sureya ve tum $airlere. ya$adigim cocuksu, plotonik, eksik, erken, gencken, zamansiz, evet derken hayir a$klara, geldin degi$tirdin tum anilarimi digebilecegim a$klara, ayrilmanin vah$i tadina, ezgiler tarafindan satin alinmi$ yuregim, cikan her gune$, yaktigim her mum, kaybettigim her $ey, emegin her turlusu, sevdanin en acisi ve sen canim. hepsinden onemlisi. alin yazimin en okunakli yeri. sana. sirf sana. sirf varliginla bu zalim dunyaya kattigin guzellik icin sana adanmi$tir.. ahh.. ne cok sevmisim seni..."

sen desem seni bilir misiniz
    sen diye bir desen cizebilir misiniz
    bir mesken bulamadim kalbime
    buyuk a$lar vardir bilir misiniz

(bkz: yasar)
  • yaşar'ın en güzel şarkılarından biri...
    'zalim dünya durdukça esirinim yar'
  • yasar'in 10 tane birbirinden guzel sarkisini barindiran bence turkiye'de cikmis en iyi pop albumlerinden biridir.. aldigim 2-3 albumden biridir ayrica.. hala dinlerim arada..
  • berksan ın ilk albümünden bir şarkı. gayet de hoş bi şeydir. söz ve müziği de berksan a ait.

çok zor günlerim oldu benim
    çok ağladıgım oldu
    bazen durgun bazen deli
    terk edilişlerim de oldu
    sebebli sebebsiz
    böyle hiç olmadım
    beni böyle hiç yanmadım
    böyle çaresiz hiç kalmadım

geçer dedim yıllar oldu esirinim
    biter dedim ömür bitti sen bitmedin
    unut dedim kendime söz geçiremedim
    beden benim can senin esirinim
  • yaşar'ın demde ki yeni yorumuyla lezzeti ikiye katlanmış şarkı.
  • elinde gitarla ortalıkta dolanan popçulara "illa gitar çalıp pop söylemek istiyorsan al da böyle bir albüm yap" denilmesi ve önyargısız bakılması gereken, gelmiş geçmiş en iyi türkçe pop albümlerinden biridir.
    en bilindik şarkıları dışında hasret ayazları diye bir şarkı barındırır ki, insanın boğazını düğümler.
    albüme ismini veren şarkısı esirinim ise dem'de akustik haliyle gerçekten çok başarılıdır, şarap eşliğinde de çok güzel gider. hatta "böyle kal, değişme, zaten alem olmuş perişan" kısmı, şarkının fikrimce en güzel sözüdür, sözün bittiği yerdir.
  • dem albümündeki naif haliyle ifadesi daha teslimkar olmuş şarkı. esirinim başlığına da o teslimiyet yakışırdı zaten.
  • esirinim adlı şarkının içinde geçen "beni ilk yıllarında bırak" cümlesi sanırım ayrılmanın üzerinden uzun zaman geçmiş ve hala görüşülen(tabi artık bir sevgili olarak değil) fakat adamın hala aşık olduğu az biraz da kadının unutamadığı fikrinden yola çıkarak yazılmıştır.
  • bugun alip arabada dinleyerek nostalji yaptigim cok guzel yasar albumu.
  • bugün farkettim de, ne güzel şeymişsin sen be? kıymetini bildik mi?

--- spoiler ---

böyle kal, degişme!
    zaten alem olmuş perişan...

https://www.youtube.com/watch?v=edcmkhhkiag

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap