şükela:  tümü | bugün
  • doğruları söylemek kadın düşmanlığı değildir. engelliler, yaşlılar ve çocuklar haricinde herhangi bir cinsiyete atfedilmemesi gereken bir şeydir pozitif ayrımcılık.

dünyadaki hiçbir insan eğitim, donanım ve beceri açısından eşit değildir; buna rağmen bu açılardan eşit olabileceğini söyleyip istenen nitelikleri taşıyan taliplerden cinsiyeti nedeniyle sırf kadın diye kadın olanı seçmek haksızlıktır.

şiddete karşıyım, siz de karşısınızdır. kadına karşı şiddetin olmaması gerektiğini söylüyorsunuz. doğru. olmamalı. ama erkek öldürülüyor! ama öldüren kadın olunca kimileriniz "ceza almasın" diyorsunuz. öldürmek şiddetin daniskası değil mi? peki o zaman "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!" demezler mi?!

"kadının beyanı esastır, tersini ispat yükümlülüğü erkeğe aittir!" şimdi bu cümleyi değerlendirince erkekler kadınlarla ne kadar çok eşitmiş(!) diye düşünüyorum, sizce de öyle değil mi? kadınlar ne söylerse doğruyu söyler çünkü. erkekler ise yalan söyleyebilirler. o yüzden “ben kadının anlattığına inandım” demek en doğrusu, öyle ya?! bırakın bu eşitsizliği.

pozitif ayrımcılığın cinsiyeti olmamalı, her şekilde adaletli ve mantıklı olmalıdır.