şükela:  tümü | bugün
 • gazeteci- yazar ali jean çorakçı'nın alkol ile olan mücadelesini anlattığı kitabı.

  http://www.alijeancorakci.com/…ir-alkoligin-gunlugu
 • 15 senedir, giderek hoş sohbete ve güzel hallere dönecek şekilde içtiğim için zerre sikimde olmayan spam blog şeysidir. blackout falan da yaşamıyorum ben. kedim falan da yok. alkollü bir anımda kazara çocuk sahibi olmuş, ya da birine zarar vermiş, veya alkollü araç kullanan biri de değilim.

  dağılabilirsiniz.

  (edit: okuduktan sonra girilen entry)
 • yeni kuşak genç gazetecilerden ali jean çorakçı'nın dün itibariyle yayınlanan ilk kitabı.

  "ben, bir eski alkolik olarak sizden biriyim.
  sabahı yaşamayı, güneşin ilk ışıklarıyla aydınlanmayı seçenlerdenim.
  ben, her gün yeniden doğmanın değerini bilenlerdenim."

  (bkz: alkolizm)
 • olsa olsa bir alkoliğin günlüğüdür. çünkü eski alkolik diye bir mantık yoktur. bir insan alkolikse kalan hayatı boyunca alkoliktir.

  artık alkol tüketmiyor olması yalnızca alkolizmi kontrol altında tuttuğunu gösterir. kendimden biliyorum.

  gavurun film ve dizilerinde de bu kavrama nasıl baktıklarını görebilirsiniz. 6 yıldır ağzına içki sürmeyen adam adsız alkolikler buluşmalarında kendisinden hala alkolik diye bahseder.

  artık alkolik değilim diyen kısaca kendini kandırıyordur.
 • desteklenmesi gereken proje/kitap. alkolik olunmasa da alkol bağımlısı olan ya da olmaya ramak kalmış kişilerin sağlığı için alınıp paylaşılması gerekiyor.

  zira alkolle mücadele, akp'li karşı devrimcilerin leş ifrazatına ve ayyaş söylemleriyle büyüttükleri nefret arazilerine teslim edilemeyecek kadar önemli bir mesele. o yüzden travmanın içinden gelen bu samimi manifestasyon, daha kalıcı ve daha çarpıcı bir değer taşıyor.
 • özensiz bir türkçeyle yazılmış kitap. yarıtürkyarıfransızadam'ın tarzını da hatırlatmıyor değil hani..
 • yazarı ali jean çorakçı'nın twitter adresinden ücretsiz olarak verdiği alkolizm üzerine olan biyografi ve alkolün zararlarını anlatan kitap. sebebine gelirsek kendisi bana en son görüştüğümüz zaman,''zaten hastanelerde dağıtmak için, kitaptan kazandığımı tekrar kitap basımı için vereceğim. istanbul'a geldiğim zaman, şimdilik yurt dışındayım referandum'dan sonra gelmeye çalışacağım, bu sebeple isteyen internetten indirip okusun'' diyerek mesajı iletmemi istedi aynı zamanda..

  eski bir alkoliğin günlüğü
 • gazeteci yazar ali jean çorakçı'nın kitabı. alkoliklerin nasıl alkolizmden kurtulup eski bir alkoliğe dönüştüğünü anlatıyor. yukarıda bok atıldığına bakmayın, uyduruk gavur filmlerinden gördüğü şekliyle yıllarca adsız alkoliklere gidip kendinden alkolik diye bahsedenler baştan kaybettiyse biz ne yapalım? bir alkolik asla sosyal içici de olamaz. lakin bir alkolik tedavi olup bal gibi eski bir alkolik olabilir. doktorlardan da doğrusunu öğrenebilirsiniz. okuyun çok bilmişlik taslayan alkolikleri de takmayın.
 • gazeteci-yazar ali jean çorakçı'nın hem kendi biyografisi hemde doktorlar haricinde ya da uzmanlar haricinde 'alkolizm' hakkında çıkarttığı kitabı. 5 günde bitirdim, keşke devam etseydi, baya kısa olmuş ama sanırsam 3 yılllık bir blogdan bu eseri geçen sene çıkartmış. yukarıda denildiği gibi asla ve asla sosyal içici olmayacak alkoliklere adanmış bir kitap. ali jean çorakçı da bunu kabul etmiş ve uğruna baya fedakarlıklar göstererek 'eski bir alkolik' olmuş.

  genellikle alkolikler, alkolik olduklarını kabul etmez ve hastanelere gidip tedavi de olmazlar. ondan yukarıda 'gavurun filmleri' ve 'adsız alkolikler' örnekleri saçma olmuş. bir eski alkolik asla ve asla tekrar sosyal içici olamaz. bunu kabul edip hastaneye yatmak ve komple alkolden kurtulmak lazım.

  ondan bu kitap size tavsiyemdir lakin doktorunuza da başvurun önce, sonuçta ali jean çorakçı yaşamış ve görmüş, sizde onun gibi neden kurtulup 'eski bir alkolik' olmayasanız?