şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: bay alkolu takdimimdir)

ayrıca

ali jean çorakçı'nın "eski bir alkoliğin günlüğü" isimli kitabını okumanızı tavsiye ederim.

https://www.odakitap.com/…ean-corakci/9786053238133
  • adam niyet etmiş tek başına başlığı dolduracak (bkz: yarıtürkyarıfransızadam)
  • (bkz: spam)
  • 15 senedir, giderek hoş sohbete ve güzel hallere dönecek şekilde içtiğim için zerre sikimde olmayan spam blog şeysidir. blackout falan da yaşamıyorum ben. kedim falan da yok. alkollü bir anımda kazara çocuk sahibi olmuş, ya da birine zarar vermiş, veya alkollü araç kullanan biri de değilim.

dağılabilirsiniz.

(edit: okuduktan sonra girilen entry)
  • yeni kuşak genç gazetecilerden ali jean çorakçı'nın dün itibariyle yayınlanan ilk kitabı.

"ben, bir eski alkolik olarak sizden biriyim.
    sabahı yaşamayı, güneşin ilk ışıklarıyla aydınlanmayı seçenlerdenim.
    ben, her gün yeniden doğmanın değerini bilenlerdenim."

(bkz: alkolizm)
  • olsa olsa bir alkoliğin günlüğüdür. çünkü eski alkolik diye bir mantık yoktur. bir insan alkolikse kalan hayatı boyunca alkoliktir.

artık alkol tüketmiyor olması yalnızca alkolizmi kontrol altında tuttuğunu gösterir. kendimden biliyorum.

gavurun film ve dizilerinde de bu kavrama nasıl baktıklarını görebilirsiniz. 6 yıldır ağzına içki sürmeyen adam adsız alkolikler buluşmalarında kendisinden hala alkolik diye bahseder.

artık alkolik değilim diyen kısaca kendini kandırıyordur.
  • desteklenmesi gereken proje/kitap. alkolik olunmasa da alkol bağımlısı olan ya da olmaya ramak kalmış kişilerin sağlığı için alınıp paylaşılması gerekiyor.

zira alkolle mücadele, akp'li karşı devrimcilerin leş ifrazatına ve ayyaş söylemleriyle büyüttükleri nefret arazilerine teslim edilemeyecek kadar önemli bir mesele. o yüzden travmanın içinden gelen bu samimi manifestasyon, daha kalıcı ve daha çarpıcı bir değer taşıyor.