şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski datça'da can yücel'in evinin hemen yanında güzel bir bahçesi olan şirin pansiyon.
  işletmecisi ilknur hanım için de keşke aynı şeyi söyleyebilseydim zira kendisi ile devretmek istediği bu pansiyon için muhattap olmak zorunda kaldık. istanbul'dan görüşmek için 800km yol tepip datça'ya kendisinin de daveti üzerine 3 kişi gittik. bahçede oturduk eşi yücel bey de oradaydı 5 kişi pansiyonla ilgili konuşmaya başladık aklımızda olan soruları sorduk onlar da cevapladı 2 saate yakın oturmuşuzdur bu muhabbet sırasında kendileri bize 4 çay ve 2 bira ikram ettiler. pansiyonu da gezdikten sonra biraz da etrafı dolaşmak için oradan ayrıldık ayrılırken de nerede kalabiliriz diye konuştuk onlar da biz açığız 'ki değillerdi' burada kalabilirsiniz dediler -bize uyar diip oradan ayrıldık. datçayı, palamut bükü ve civarı gezerken orada yaşayan arkadaşımızı aradık o da bize katıldı, fikir verdi, pansiyonla ilgili fikir alabileceğimiz insanlarla tanıştırdı ve gece onda kalmamız için ısrar etti biz de geceyi orada geçirip ertesi gün civarda pansiyon işi yapan bir kaç kişi ile görüşüp pazar günü öğlen datça'dan ayrıldık malum ertesi gün iş var. gece istanbul'a vardık. bugün tüm haftasonunu değerlendirip ailediki diğer kişilerin de fikrini alıp ilknur hanıma bir cevap verecektik. fakat kendisi biraz aceleci davranmış ve 'devralmıyacaksanız almayın da bari içeceklerinizin parasını ödeseydiniz' şeklinde mesaj atıp bizi engellemiş.

  bu karakterde biriyle muhattap olacak sevgili eski datça pansiyon misafirlerine tavsiyem

  artıları: sessiz, sakin, kafa dinlemek için ideal, bahçe güzel, küçük de olsa havuz var yücel bey cidden samimi adam.

  eksileri: ilknur hanım, denize uzak, deniz için değil de sanki kafa dinlemeye gidilecek bir yer, ee datça'da da deniz olmadan olmaz.

  eşi yücel bey ne kadar naif, kibar ve samimi ise bu hanım o kadar zıttı. insan bari biraz yanındaki kişiye benzer onu örnek alır. cidden çok yazık

  not: bir şekilde bize iban ulaştırabilirse ikram ettiği 2 bira ve 4 çayı cidden ödemek isteriz.
 • can yücel'e komşu şirin mi şirin ; huzur dolu butik pansiyon. mutlaka gidilip kalınmalı.işletmecisi murat bey dünya iyisi ve sizi kendi evinizdeymişsiniz gibi hissettiryor.pansiyondaki diğer güzel detayları anlatmaksa çok uzun sürer :)
  temizliği ve lezzetli yemekleri yeter ...