şükela:  tümü | bugün
  • zevklidir. ancak çok da değil.

iddia ediyorum!

şimdi sidik yarıştırıp da nostaljik eylem falan filan diyen yazarı rencide etmek gibi olmasın ama eski dizileri yeniden izlemek daha iyidir tekrar izlemeye göre.
    neden iyi nasıl iyi? hemen irdeleyelim.

örneğin öngörüde bulunabilir misin tekrar izlediğin dizide? bulunamazsın. zaten biliyorsun amk neyin tahmini yapacan.
    peki ilk defa izliyorsan? elbette of course!
    dersin ki "hacı bence spartaküs bu aramisin götünden kan alıcak" dersin mesela. bence diye bir kelime kullanabilirsin!
    spoiler yazarken gerçekten istekli olur musun? hayır. zaten izlemişsin amk yazmak ve yorum yapmak istemezsin. peki ilk defa izliyorsan? of of. nasıl keyifli lan. (ama birileri okuyacaksa tabi :( )
    pekiiiiiiiiiiii meselaaaaaaaaa dur şu bölümü de izliyip öyle yatıyım diye sabah 6 da kalkacağını bile bile gecenin 3'üne kadar oturur musun? sanmam. ilk defa izliyosan oturursun amk. mal gibi oturusun. dangoz gibi işe gidersin sonra.

sonuç olarak sidik yarıştırdım amk kendimle utanıyorum.

ilgili dikkatli yazara not: spartaaaküste aramisin işi ne yarraaam.
  • genelde sit-com dizileri izleyen biriyim ve bir şeyi arşivleme tutkum yüzünden sevdiğim dizileri izleyip arşivliyorum daha sonra izliyecek miyim diye bir kaç defa düşündüm ve kendimi yok ya bir kere izledin şimdi bir daha izlesen zevki kalmaz asiti kaçmış kola gibi olur diye seneler geçirdim. bir ara how ı meet your mother'dan bir bölüm açtım hani öyle bir izlim diye sanki o bölümü hayal meyal hatırlıyor gibiydim, izledim izledim derken otup baştan izlemek istedim ve izledim, ve farklı bir zevk aldım. ted mosby resmen çoçukmuş ve dizi final yaptığında adam olmuş gibi geldi hani daha dün çoçuktu ne ara büyüdü bu deriz ya öyle hissettim (barney stinson'a laf yok o efsanevi).. sonra üstüne black books u açtım bernard black'i mannyy yi bir daha görmek eğlenceli oldu. ardından breaking bad i açtım walter white'ın ilk sezonda ne kadar tipsiz olduğunu fark ettim diziyi seri izlediğinizde bunu fark etmiyorsunuz ama ilerde bir daha izleyince ediyorsunuz.

şimdi ise the it crowd a başladım maurice moss'un saçlarına hala hasta olduğumu hatırladım.

eski dizileri tekrar izlemek eğlenceli oluyor anlıcan ama öyle ilk kez bitirdikden sonra hemen tekrar açma az bekle bir iki sene geçsin üzerinden..
  • himym için hala ara ara uyguladığım olaydır. arkadaşlarım "artık sıkılmıyor musun?" demekten bıktılar, ben ilk sezonlardan hala bıkmadım *
  • (bkz: game of thrones)

kitaplarını okumaya başlayınca şu ilk sezondaki o lord bu leydi karmaşasını atlatmak için benimde yerine getirdiğimdir.
  • (bkz: avrupa yakası)
    (bkz: canım ailem)
    (bkz: yedi numara)

canım ailemin 63 bölümünü baştan sona 9 kez bitirmişliğim vardır. n'apim ben de böyle bi tipim işte.
  • sıralamaya sokmuşluğum var.

7 numara
    7 tepe istanbul
    bıçak sırtı
    gülbeyaz
    avrupa yakası
    şen yuva
    işler güçler
    leyla ile mecnun
    behzat ç.
    sonra tekrar 7 numara diye gidiyor. yaklaşık 650 bölümlük loop çevir çevir bitmez
  • (bkz: hatırla sevgili)
    (bkz: leyla ile mecnun)
    (bkz: şubat)

keşke öğrencilik yıllarıma geri dönebilsem de oturup geceler boyu izleyebilsem.
  • peep show (belki 3 kere bütün sezonları izlemişimdir. hala aynı tadı alabiliyorum)
    downton abbey
    behzat ç
    avrupa yakasi
  • ezel, bu diziyi izlemeyen varsa aranızda vakit kaybetmesin.
  • o diziler house md ve behzat ç ise normaldir.