şükela:  tümü | bugün
  • kendi entriylerinizi hayvan aramak suretiyle geçmişte girilen entrylere bakıp bakıp "vay beaw" çekip "neymişim bi zamanlar" demek
  • geçen gün "ilk entarim neydi lan?" diye kendime sorup, sonrasında 7 senelik evrimimi gözlemleme sebep olmuş olan durum. ciddi bir nostalji hissini beraberinde getiren, "nereden nereye be" diye belli aralıklarla insanın sayıklamasına sebep olan bir durum. özellikle kişisel entarilerin hatırlattığı şeyler de yerine göre insanı gülümseten, yerine göre de içinin burkan bir hal alabiliyormuş. işi gücü olmayan herkese tavsiye ediyorum, hoş bir deneyim.
  • eski entry'leri okumak çok tuhaf bi duygu. insan yazım yanlışına kızıyor. kullandığı kelimeleri beğenmeyebiliyor. şimdi olsa farklı bir şekilde anlatırdım diyebiliyor. o zaman çok guzel bir yorum yapmış olduğunu düşünüp sonuna klavyeye çaat diye basa basa nokta koyup yolla dediği yazıları şimdi okurken amma açıklama kasmışım diyebiliyor. yani eski fotoğraflara bakmak gibi benim için. o an ne guzel çıkmışım diyip şimdi tipe bak demek gibi.
  • yad ederken aslında hic eski olmadıklarını farkederim,bir yazarın evlatlarına bırakacagı tek mirasıdır o entryler.
  • ara sıra kendi entrylerimi kullanarak yaptığım anma töreni. ilk entryden başlıyorum 20 tane okuduktan sonra o zamanki hallerimi, yaşadıklarımı özleyip kapatıyorum. bir de sanki o zamandaymış gibi hayal edip benzer entryler girme isteği kabarıyor ki evlere şenlik. kendini kıskandıran bazen de haline şükretmeye sebep olan sakıncalı aktivite.
  • bazen böyle yapmayı hissettrir
  • güzeldir, o zamanki duygu ve düşüncelerine inmek, geçmişe gitmek.
    bazen gelen özel mesaj yoluyla olur, unutmuşsundur aslında, sonra yeşilinin yandığını görürsün bir ara, sana eskilerden bir selam getiriyordur o mesaj yeşili. alırsın selamı, belki bir soruya cevaben teşekkür, belki başka bir soru, belki bir beğeni, belki de bir fikir ayrılığı, hatta eleştiri, belki de başlayan yeni dostluğun ilk adımı. işte öyle güzel bir şeydir bazen eski entry'leri yaad etmek.
  • bazen facepalm hareketindeki hissiyata benzer bir 'olmamış', bazen yüzde hafif bir sırıtış bırakan ''o günlerin değişik heyecanlarını'' hatırlamaya sebep bazen ise bazı şeyleri iyi ifade ve tespit ettiğini düşündüklerin için ''iyimiş'' dedirten eski entry'lere dalma olayı. ara sıra yapılır.
  • saçma sapan entrylerle karsilasirsin. biraz bunu ben mi yazdim dersin, biraz ben bunu neden yazdim dersin. ama yazmissindir iste, rezil ve gereksiz olsada silmezsin neyse hatira dersin. bazilari kotu seyler hatirlatir. en iyisi hic bakmamak. kalsin oyle ne yazdiysak.
  • çok sıkıntılı. son oylananlarımda çıktı birden bir sürü eski entry'im, birisi şöyle bi geçmişi dolaşıp toplu oylamış herhalde. 11 sene olmuş ben yazar olalı, üniversitenin ilk yıllarında yazdığım entry'ler ne kadar fena. hem böyle şirincik gibi yazım yanlışları var bir sürü, hem saçma sapan... neyse silmiyorum ama yine de.

siz de silmeyin bence. internetin bi güzelliği yaptığın tüm salaklığı kaydedip yıllar sonra lap diye çıkarıp masaya vurması zaten. utandım, utanmadım değil ama dursun öyle, kendim bakar, ne kadar değiştiğimi fark ederim.