şükela:  tümü | bugün
 • çocukça/çocukken izlediğimiz amerikan filmlerinden öğrendiğimize göre cinsel yolla bulaşan akrabalıklardandır. arka bahçede ailecek verilen barbekü partisine karı-kocanın eski karı ve kocaları da davet edilir. tabi onlar da yanlarında eski karılarını/kocalarını, eski karılarının/kocalarının yeni kocalarını/karılarını getirirler. o tanışma takdim törenleri tadından yenmez:

  - jane sevgilim. sana allen'i tanıştırayım. eski karımın, benden sonraki kocasının, yeni karısı.
  - nice to meet you.

  (bkz: sürekli evleniyorlar efendim durduramıyoruz)
 • bazen absürd sohbetlere neden olabilir.
  hermandamien: ne varsa eski eşte var.
  us file: hangisinde abi? bende iki tane var.
  hermandamien: ne bileyim oğlum benim de kafam karıştı şimdi.
  sonradan ekledi ki: benim için geçerli bu. herkes kendi hayatını yaşar.
 • bazen dünyadaki tüm insanlardan daha iyi anlar seni, onca günlük sıkıntılı olan olaylara karşılık, tüm iş güç terane bir kenara bırakılıp sadece görüşmek istediği için gittiğinde anlarsın lan, aslında o varken hiçbir sıkıntı yoktur.

  bazen ince düşünene kalın girer.
 • oğluna maddi manevi destek vermiyen seneye prof olacağım diyen kişi.
 • ardından konuşulması tıpkı eski sevgilide olduğu gibi çiğlik göstergesi olandır.

  bırakın eskide kalsın; nedir bu kuyruk acısı?
  kendisine ve yaşadıklarına birazcık saygısı olan biri yaşadığı ilişkinin arkasından ileri geri konuşmaz. çok çok olsa uygun biriyle dertleşirken lafı açılır, usturubunca derdini döker rahatlar, hepsi bu.

  insanoğlunun en büyük dertlerinden biri haklı olmak, onanmak. bu yöntemle olacaksa hiç olmamasını yeğlerim kendi adıma.
 • olabilmek için cidden uğraştığım insan tanımı . sokağın ortasında zil takıp şakır şakır oynayacam o derece !!! bilen bilir normalde oynayabilme kapasitem ağaç kütüğüyle eşdeğerdir. potansiyel ruh halim bu durum göz önünde bulundurularak değerlendirilsin lütfen.

  boşanma sonrası edit : evet efendim badilerime duyurulur yarın bakırköy meydanında zil takıp oynamayı planlıyorum ...
 • boşanmanın üzerinden yıllar geçmesine rağmen, arada çocuk gibi herhangi bağ yokken üstelik, fiziksel ve ruhsal yaralarımı sarıp yoluma devam ederken kendini hatırlatabilmeyi becermiş orospu çocuğunun önde gideni hatta bayrak taşıyanıdır.
 • yıllar sonra bu gün gördüm seni...biraz kilo almışsın ama hiç değişmemişsin. elindeki bozuk paraları sayıyordun muhtemelen eve ekmek alacaktın..hep o yolda parayı sayar biraz ilerdeki marketten ekmek alırdın. ben o mahalleyi terkedeli çok oldu sen alışkanlıklarından vazgeçmez şekilde inatla yaşamaya devam ediyorsun belli ki. seni görmek tuhaf bir tebessümü yüzümü yerleştirdi. eşine, bir de kırmızı bebek arabasında ki kızına baktım ve içimden sana mutluluklar diledim.