şükela:  tümü | bugün
  • boşanma başlığını uzun zaman takip ediyordum. neredeyse hepsini okudum ama herkes mi nefret, bıkma derecesine gelirken ayrılmış ya da bitmesi gereken yer aslında orası mıydı bilmiyorum ya da ben mi erken davrandım nefret etmeden, severek ayrılarak.

o gergin, kavga ettiğimiz anlarda bile, arada hep bir bağ vardı. ayrıldık, kopar sandım, kopmadı.

her gece rüyaya girmek de neyin nesi? biz senle aynı evdeyken bile bu kadar bir arada değildik. ne oldu da şimdi hem gecem hem gündüzüm oldun.

bu zamanla geçer dedikleri şey geçmiyor. gün geçtikçe özlemim büyüyor. o kadar oksijen varken bu ... hayatında ben nefes alamıyorum. senden bir parça arıyorum, sana ait birşey, bir haber, bir ses..

şairin dediği gibi “ bir menekşe kokusunda seni aramak var ya, bu hep böyle böyle sürer mi?” diyorum kendime.

tekrar olmaz biliyorum, olmamalı da. diyorum bi kere kokusunu çekeyim olmadı uzaktan göreyim, sonra gideyim.
    yeter ki şu içimdeki özlem dinsin.
  • severek ya da nefret ederek ayrılabilirsin. ama özlemenin bununla alakası yok. kafanda bitirmeden ayrılmışsın. sıkıntı burda.
  • okur okumaz kesin kadındır dedim ve yanılmamışım. içeriğini bilmiyorum ama hep kadınlar acı çeker erkekler ise unutur.
    erkek dirençlidir ancak bir anda kestirip atarken kadın ise direnci geç kırılandır ve bir anda kestirip atamaz.
    ne oldu neden ayrılır insan? eğer ayrılıp unutamadınsa bir yerlerde bir takım hatalar var demektir.
  • (bkz: eski sevgiliyi özlemek)

hissiyat olarak bir farkı olmayan durum.
  • okurken içim cızzz etti. yakın zamanda bu şekilde acı çeken bir kadınla tanıştım çünkü. mutsuzluğunu, üzgünlüğünü cilt bakımlarında ve meme implantlarında bastırmaya çalışan incecik bir şeydi. kocasıyla sevişerek evlenmişler ama aileler ve kültürler farklı. arada tutku ve aşk var ama her allah'ın günü evden kavga eksik olmuyor. sonunda birbirlerini tüketmişler ve üzüle ağlaya ayrılmışlar. hatun yeni haber almış eski eşinin artık başka biriyle beraber olduğunu. hayalet gibi dolanıyordu etrafta. bana bir de nasihat etti, "uyum içinde olmadığın biriyle evlenme" dedi. aşık olmak ama uyuşamamak. süper baba'da elif'e "gitme!" diyemeyen fiko gibi dert yanasım var. niye böyle be nihat, niye böyle ya...