şükela:  tümü | bugün
 • yakın sayılabilecek bir arkadaşımın başına gelmiş durum.

  hissettiklerini hissedebilmem mümkün değil elbette, ama onun anlattıklarından anlayabildiğim kadarıyla oldukça acı veriyor, kendini sorgulatıyor.

  bu eski eş, çocuğunuzun da babasıysa ve şehir dışından çocuğunu görmek için gelirken geçirdiği bir kaza sonrası gencecik yaşında hayatını kaybediyorsa, insan kendisini yaşadıklarını ve tercihlerini sorguluyor, kim bilir belki de suçluyor.

  öncelikle bir zamanlar aşık olduğu adamın tamamen gitmiş olması onun canını yakıyor. sonrasında küçücük çocuğunu düşünüyor. belki de anne ve babasının hatalı tercihlerinden dolayı babasıyla geçirmesi gereken yıllarını sadece annesiyle geçirmek durumunda kaldığını düşünüyor. her şey için çok geç kaldığını biliyor. kendi bencilliklerinin bedelini bir şekilde çocuğunun ödediğini düşünüyor.

  hem giden, hem kalan için ağlıyor. hem yaşadıklarına hem yaşattıklarına ağlıyor.

  sanırım, eşin ölmesinden daha faklı şeyler hissettiriyor.
 • annemin yaşadığı durum. eski eşinin, ilk ve son aşkının ağır hasta olduğunu öğrenince karışık tepkiler vermişti. beter olsun gibisine, ama sonra en az benim kadar ölmemesi için dua ettiğine tanık oldum. belki benim için? ben ağladıkça ağladığını, kendi ölümünün de yakın olduğunu düşünerek depresifleştiğini gözledim.
  hele hele babamın üçüncü eşiyle oturduğu eve, ben ve oğlum ziyarete çıkıp annemi arabada bıraktığımızda yaşadığım sızı çok kötüydü. annemle babamı hiç bir arada görmemiş bir çocuğum ben. peki annem ne hissetmişti acaba, aşağıda arabada bizi beklerken? hayatının içine etmiş adamı görmek ister miydi acaba? bir helalleşme ritüeli olsun yaşamak?
  sorular, sorular zihnimde?
  öfkeler öfkeler yüreğimde? kime neye, onu da bilemiyorum?
  sebebi kimse, bana ve anneme yaşatılan bu durumların -velev ki babam olsun- cehennemden çıkmasın! ta ki annem helal ettim, diyene kadar!
 • su anki ruh halimle olmasini en çok istedigim sey. ama öyle ani degil, aci cekerek, hatta mumkunse gozlerinin içine bakmak istiyorum.
 • bir haftadır bu başlığa bakıp duruyorum. elim varmadı bir türlü yazmaya...

  * bu başlıkta entry girenlere;
  adı eski eş bile olsa bir zamanlar hayat arkadaşlığı için beraber yola çıkılan, acı tatlı anıların paylaşıldığı, belki de size aşkı yaşatmış insanın ölümünden nasıl mutlu olunup hatta acı çekerek ölmesi dilenebilir ki?

  * ölen eski eşe;
  içim lime lime... acım tarifsiz. sabah uyanıp ta senin hayatta olmadığın aklıma geldiği an, gözlerimi açmak istemiyorum. hep güzel anılar canlanıyor gözümde, engel olamıyorum. bu da acımı arttırıyor... oysa güzel olduğu kadar karanlık günlerde yaşattık birbirimize ki; ayrılığı yaşadık.

  seni çok sevdim ve bundan hiç vazgeçmedim.
  nurlar içinde uyu...