şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 10 nisan 2018 tarihinde eski eşinin evinde ölü bulunan ingilizce öğretmeni imren kandemir'dir.
  imren bahçelievler şehit erhan bulut ortaokulunda ingilizce öğretmeniydi. daha 27 yaşındaydı. ayrıca pamukkale üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı bölümünde yüksek lisans yapıyordu. hayat dolu, enerjik ve özgürlükçü bir kadındı. bir evlilik yapmış, ama kısa zaman sonra ayrılmıştı. ayrılıktan sonra lisans üstü eğitimine daha sıkıca sarılmıştı. daha geçen gün tez önerisini vermişti ve önerisi kabul edilmişti. 18 nisan 2018 tarihinde akdeniz üniversitesinde düzenlenecek idea konferansında bildiri sunacaktı. fakat bu planların hiçbirisinin artık gerçekleşme ihtimali yok. çünkü eski eşinin evinde ölü bulundu. göğsünden iki kurşun yarasıyla. tabanca o kadar yakından ateşlenmiş ki vücudunda yanıklar oluşmuş.
  silah kime mi ait? polis olan eski eşine. şuan şüpheli konumunda olan eski eşi tartıştıklarını ve evi terk ettiğini daha sonra imren'in intihar ettiği yönünde ifade veriyor. bir kadın eline silahı alıp kalbine ateş ederek intihar ediyor. hayata dair bir sürü planı olan güçlü kadın imren.

  olayı daha da vahim bir hale sokan şey ise bir hafta geçmesine rağmen henüz hiçbir platformda bu konuya yer verilmemesi. imren ile alakalı yerel gazeteler dahil hiç bir haber yok. memlekette idealleri olan gencecik bir kadın yitip gidiyor ve bu haber değeri bile görmüyor. kadın olmak bu kadar zor bu memlekette. hele hele özgür bir kadın olmaya çalışmak. hakkını savunmaya yeltenen bir kadın olmak.
 • http://www.hurriyetvefatilani.net/…m-ilani-o_310111

  edit: tarih ilanda yanlış verilmiş.
 • /\llah belasını versin o adamın. yaptığının arkasında duracak karakterde olsaydı o orospu çocuğu o kadın ondan ayrılmazdı. kim göğsünden intihar eder ki!
 • söylenecek söz yok. zaman yine külleri savurup götürecek. ardında bıraktığı hayalleri, bir ölünün bedeninde sonsuza dek yas tutacak. aynı geriye kalan sevenlerinin akıllarında bıraktığı gibi hayatın acı tadını.
 • kadin cinayetlerinden o kadar çok sıkıldım o kadar çok sıkıldım ki cinayete idam yasası getirecegini bilsem tayyip erdoğana dahi oy veririm o kadar cok sıkıldım. bunu soylemekden nefret ediyorum ama yeter.

  harbiden yeter! tanri inancina sahip birisi olmasam seni yaratan tanriya diye giricem küfre o kadar çok sıkıldım.

  allah belanizi versin, çocuğu 40 yaşında koltuktan düşse acaba götü acıdimi diye kalbi titrer bi annenin,soyle aminakodumun evladi soyle hangi nedenle kendinde bir insanı öldürme hakki buldun? soyle aminakodumun evladi sana ekmek veren fırınciyi sikiyim söyle ne istedin gencecik kadindan? damarinda gezen kani sikiyim söyle söyle de bizde biraz olsun hafifletelim acimizi

  bir gün geberdiginiz vakit sizin gotunuze tabut tahtasini sokmayan melekleri sikiyim allah belanizi versin.
 • ben tansuz...şimdi size evet size bir toplum düşünmezi olarak yaşayan freud olarak bu geceki sözlük inceleme konumu bu başlık çekiyorum...evvela kavramları tanıyalım..
  kadın : insanın dişi hali, yumurta taşır düşünür, bıdı bıdı dırdır yapar , bazen çileden çıkarır ama sonuçta kendi haline bırakılır..
  şiddet : ağzını burnunu kırma, dövme sövme gibi fiziki davranışın yanı sıra sövmeli psikolojik baskısı da var para koklamamak gibi ekonomik şiddeti de var..
  kadın şiddeti : şiddeti kadına uygulayıp uygulayıp ırzına geçmek tekmelek tokatlamak, sırtından sopayı eksik etmemek, karnından da sıpayı eksik etmemek, kandırmak aldatmak vb vb işinize gelen herşeyi buna etiketleyebilirsiniz

  erkek : insanın yarak taşıyanı, basitliği seçeni, egosu yüksek olanı, savaşçı ruhu baskın olup güçlüsü kuvvetlisi, eve ekmek getireni,hanzolar odunlar kütükler romantikler çeşit çeşit görünsede aynı kafada aynı mantıkla hareket eden doğa hayvanlarından biri

  doğa ana : kendiliğinden var olan ve insan etkinliğinin dışında kendini sürekli olarak yeniden yaratan ve değiştiren, canlı ve cansız nesnelerden oluşan varlığın tümü.

  doğa baba : doğanın koruyucu doğa ananın üretirken doğa baba bu düzeni korumaya çalışır, ağaçlar kesildi kökler yolundu orayı müteahite peşkeş çektiler. doğa baba gelir bir sel bir tufan bir deprem oraya doğanın anasının ta amını gösterir.

  işte bu doğa babaya sadece yeşillikler için ot ağaç sel tufan deprem için doğayı korumaz hayvanları hayvanoglu hayvanları da korur. insanda bir havyan olduğu için bu kapsama girer. bu yüzden bir kadın öldürüyorsa suçun özüne inebilmemiz için doğa baba bize yol gösterecek...

  işte kadın cinayetlerinin sebebi tek cümle ile "hangi hayvan olursan ol doğana aykırı hareket ettiğin an doğa ya seni katleder ya da soyunu kurutur."

  şimdi izaha geçelim..

  1. kadının doğası ve erkeğin doğası nedir?

  bu doğa bütün hayvanoglu hayvanlara erkek dişi ayırmış olduğu bir gerçektir. neden ayırdı bizi bu doğa biz neden tek hücreli eşeysiz üreyen bakteriler olamadık.
  (islam inancına göre ki benim herşeyi ile kabul ettiğim inanca göre allah bizi kadın erkeği birbirine eş olsun diye yarattı)

  bütün hayvanlarda erkekler evden ayrılır avlanır çalışır çabalar eve ekmek getirir bütün hayvanlarda bu vardır. bütün hayvan dişiler daha çok yuvada kalır neslin devamı için yavruları korur. hayvan dişiler; yine erkeklerinin daha çok avlanmasına daha çok yardımcı olmak için içgüdüsel olarak avladığı hayvanları keser biçer evlatlarına paylaştırır. yani anlayacağınız dilden erkek getirir ve herkesi ortak eder; dişi pişirir ve herkesi mutlu eder. bütün doğanın özeti budur. otçul havyanlarda da aynıdır kartallarda da çarşıda da...

  yine sadakat dişi ve erkek bütün hayvanların özünü oluşturur. erkeğinin sözünden çıkmayan dişiler yabancı erkek geldiğinde ölümüne namuslarını korumaktadır.

  doğa da erkekte olmayıp kadında olan arzu, gaz vermek, haz vermek, "yürü yiğidim aslanım koçum!" demek dişinin özelliğidir ama dedik ya hareket ekmek bulma savaş erkek işi kadın genelde evde...

  tembel erkek uyuşuk mıyışık erkek görüyorsanız bilin ki sevgilisi yoktur bekardır asla hayallerini gerçekleştiremez. ya gerçekleştiremez şansı yaver gitmiştir.
  eğer ki caddede sokakta avm de kadınlar gürüyorsanız bilin ki sevgilisi yok arayış içinde aşk peşindedir. aradığı kocayı bulamıyordur. doğası gereği evde olmalı ve erini harekete geçirmelidir kendisi üzerine düşeni yapmalıdır.

  2. hayvanoglu hayvanlarda doğaya aykırılığın sonucu nedir?

  az önce özetle erkek evi geçindirmek için gider avlanır otlanır sulanır bişiler getirir aşına eşi başta çoluk çocuğu ortak eder. erkek bunu yaparken bazen tilki gibi kurnazca, bazen arslan gibi savaşarak, bazen kedi gibi miyavlayarak yapar bunu. kadın harekete geçirici iç güdüye sahiptir yine ev ağırlıklı olduğu için haliyle de korunmaya muhtaçtır, bu koruma sağlandığı takdirde güven içinde neslin devamı sağlanırken yuvaya zenginlik getirir.

  peki bir dişi kaplan, kocası ile avlanmaya giderse ne olur?
  kocası onu öldürür.
  bir dişi tilki yuvayı bırakıp başka bir tilki inine girerse ne olur?
  girdiği yuvadaki dişi tilki onu öldürür
  bir kümese iki horoz girerse ne olur?
  kümes birbirine girer
  dişi zürafa paylaşımcı olmaz hep bana hep bana derse ne olur?
  erkek zürafa boynunu kırar
  daha çok örneği vardır bunun ama genel olarak doğada erkek ne ise odur kadın ne ise odur.

  bu doğa kuralı büyüklerimiz tarafından "elinin hamuru ile erkek işine girme!!" diyerekte sadece biz de değil bütün toplumlarda mevcuttur.
  ingiltereden bir örnek atasözü "sağır bir kocan varsa kör gibi bir kadın ol."

  3. kadın erkek doğasına aykırılığın tarihi

  tarih bize daima ders çıkarmamızı çıkarmaz isek ebemizin nikahını görececeğimizi gösterir.
  tarih boyunca kadınlar her toplumda doğası gereği ev ağırlıklı harekete geçirici gaz verici paylaşımcılık doğurma görevi almışlardır. erkek işine karışmamak öncelikleri olmuştur. ama tarih bize elinin hamuru ile erkek işine karışanların nasıl katledildiğini nasıl acımasızca hunkarca katledildiğini göstermektedir.

  ilyada ve odesa - başka kocaya kaçan karının kocası tarafından öldürülmesi

  kocası agamemnon dururken paris ile kaçan helen için "doğa baba" agememnona bütün imkanları seferber etti. ağaç verdi rüzgar verdi aşili verdi; en sonunda namissiz ırz düşmani truvalılardan bir atın yarağı kaldı.
  yani "kaçırırsan elalemin karısını; tuttururlar koca atın yarağını." derken duyarsanız birini paris olacak ırz düşmanından kalma bir sözdür.

  odesa da bu tema üzerine kurulur. adamın seferdeki karısına göz diken zalim hanzoyu durdurmak için "doğa baba" esas oğlanı her türlü beladan korur. esas oğlan; karısına göz diken zalim hanzoyu lime lime doğrar.

  "benim karıya ha benim karıya amına koyacaaaam senin!! seni yok mu seni !!! kaçma amk kaçma!!!"

  kleeopatra ile markuz antonyus - mal mülk sevdalısı kadının katledilmesi

  sezar'dan sonra tahta geçen oğlu agustus baktı ki üvey anası ile amcası tarsus açıklarında teknede yiyişiyor. agustus, babadan öte bildiği markuz antonyusun babasının mısırdan ne emekler ne bedellerle getirildiği
  analığını mersin limanında yemesine bişi demiyordu. ta ki kleopatra erkek işine karışıp girite vali oluncaya kadar.
  agustus, "napıyon marcuz amca sen karının üzerine mi yaptın giriti be yaa!!?"
  "benim canim yigenim bir giritin lafini edisen kalbimi kiriseen..."
  agostus kızmadı pek ama markuz işin bokunu çıkarıp kıbrıs mısır suriyeyi de kleopatraya tapulayınca.
  agustos, bu valilik yapmaya çalışan analığını da babasının kankisi markuzu da tarih sahnesinden öyle bir sildi öyle bir sildi ki abooowww.. ancak silerken onları birer vatan haini ilan etmesi; sonrasında kurulacak bir çok devlette; aşk yüzünden vatan haini ilan edilen kelleleri uçan kadınlara sebebiyet verecekti. doğa baba kızmıştı kleopatraya ve demiştir ki;
  "elin hamuru ile devlet yönetimine giriştin kahpe!!sezarda yırttın hadi bunda siktim bak belanı!!"

  kadın papa joan'ın korkunç akıbeti - siyaset işlerine karışan kadının parçalanması

  en feci doğa baba katliamı insanoğlu üzerinde; kadının erkek gibi davranmaya kalkıp erkek kılığında iş yapmasıdır.
  kadın papa joan ingiltereden göçerek italyaya ordandan manastıra derken vatikana gelmiştir. 800 lerin sonuna doğru papa leon ölünce erkek kılığına girerek onun yerine geçer.
  3 yıl boyunca erkek kılığında hristiyan dünyasında krallara taç giydiren joan için doğa baba harekete geçer. basit bir hizmetçi bu papayı anaya döndürmek için terli terli işini görür. ve bu papacık, 9 ay sonra halkın gözü önünde anacık olunca halk onu paramparça etmekle kalmaz; ibreti alem olsun diye atlarla sokak sokak gezdirir.
  "aaa anne bu papa değil mi neden sadece kafası var?"
  "bak kızım otur evinde yemeğini yap çocuğuna bak yoksa sende atın ucunda akılsız başınla kala kalırsın."

  aynısı bizim kösem sultanın başına gelmiştir. halk tarafından linç edilerek sonu ne tuhaf ki bu kadın papa gibi oluvermiştir ki o günden tansu çiller e kadar bir daha asla karının etkisi görülmemiştir siyasette.

  jean dark - savaşa burnunu sokan kadının cayır cayır yakılması

  evde oturmaktan sıkılıp savaş meydanlarına inen bu kadına önce ağabeyleri karşı çıktı sonra derebeyleri.
  "napıyon amk karısı sen savaşma seviş!!"
  "ya bi dakika benim savaşmam emrolundu."
  "kim verdi bu emri!!?"
  "emir büyük yerden george anlarsın ya... şimdi bana bir kılıç ver..."

  ne yaptı ne etti bilinmez o kadın haliyle ama savaş bitince kral karı kısmısına güvenilmez diyerek onu ingiltereye sattı. ingilizler baktı ki bu karının adını duyan karı "bende savaşa gidicem karışma bana o savaştı benim neyim eksik" diye çıngar koparıyor. sen misin savaşan dedi ve londra meydanın da cayır cayır yaktı.

  cadı avı - doğa baba'nın en büyük kadın katliamı ve yandaş medyanın sebep olduğu ilk felalet

  kadına karşı yapılmış tarihin en büyük ve en uzun katliamı. kadınları büyücülük ile damgalayan katolik ve protestan avrupa cadı avına çıkarak cayır cayır yakmıştır kadınları hatta yakmakla da kalmamış paramparça etmiştir.
  olayın çıkış noktası yeni yeni bulunan matbaa ile filizlenen medyanın gücünü farkeden sadist ruhlu papazın cadı nedir diye yazdığı basıp çoğalttığı makaledir. bu makale elden ele dolaşarak sonunda cadı avına kadar gidildi.
  günümüzün fetö avı gibi bylock kullanıp okuluna gidenleri yüce devletimiz terörist ilan edip hapse attığı gibi ilaç yapan kırık çıkıkçı ormanda ateş yakıp çalıp oynayan kadınlar anında damgalandı.

  burada bu kez suçlu erkeklerdi doğaya aykırı olarak eşlerini terkederek bulunan amerika kıtasına gitmişlerdi. avrupalı erkekler sadece eşlerini bırakıp gitmemişti yerli kadınlar ile de sürekli düzüşüyordu. haliyle avrupada bi başlarına kalan kadınlar doğal olarak erkek işine el atmak zorunda kaldılar. bu cadı adı altında katliamın başlaması ile amerikanın keşfi aynı yıllara denk gelmesi tesadüf değildir. kadınlar sadece erkek işine el atmakla kalmadı erkeksizlik başlarına vurarak bir takıp zinakarlık yaptı. haliyle de kocalarını ayartan bu dulları cayır cayır yaktılar.

  "gel bende merhem var jenatan! merhemime bak."
  "şifalı mı rose?"
  "şifalı olmaz mı."
  ...
  "nereye gidiyorsun be adam???"
  "çok hastayım hayatım rose un merhemi varmış."
  ...
  "ya arkadaşlar sizin de kocalarınız rose denen karıdan merhem almaya gidiyor mu?"
  "evet gidiyor."
  ...
  "yanacaksınnnn fahişeeeeeeeee!!!!!!"
  "ver benzini ver benzini!!!!"

  doğa babanın böylesine bir katliam yapmasının terkedilen eş, erkek işine karışan eş, koca ayartan dul, dişinin kıskançlığı vb aykırı ne varsa sayabilirsiniz...

  evet tarihte doğa babanın hayvanlar davranış nizamina aykırı davranan kadın ve erkekleri imha yöntemine bir çok örnek daha sayabiliriz. hep avrupadan gittik oysa dünyanın her yerinde erkekliğe soyunan doğasına aykırı davranan kadınların katledildiğine tanık olmaktayız.

  cahiliye devrinde arabistan da kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesi -

  daha öncede belirttik. doğada kadının sadede yuvası vardır. o yuvada çocukları vardır. kadın erkeği harekete geçirerek onun eve ekmek getirmesini sağlar başka bir deyişle sermaye daima erkektedir. peki kadın bu sermayeyi ele geçirmek isterse ne olur. yani babasının mirasını ister kocası ile bir olur doğanın erkek kardeşe bahşettiği malvarlığından pay almak isterse?
  işte bunun sonucu doğa baba daha bebekken kadınları gömdürür.
  islam öncesine kadar cahiliye devrinde araplar tıpkı hayvanlar gibi belli kabilelere ayrılmış ve her kabile zengin güçlü tüccarlardı.
  bu tüccar kabileler için itibar çok önemliydi ve diğer kabilelerle kıyasıya rekabet halindeydi. fakir kabileler içinse çölde gıda bulma sıkıntısı yiyecek lokmaya muhtaçlık ve haliyle de bir lokma ekmek bulamazken süt nasıl gelsin. açlıktan can çekişerek ölmesindense direk ölmesi daha iyi düşündüler. öyle ya da böyle hırs itibar uğruna çirkin doğan kızlar, sakat doğan kızlar, yeterince oğlu kızı olmuş olan ailelerde doğan kızların yanı sıra servetlerini kendi erkek çocuğuna zor bırakacak olan bazı aile erbablarından doğan kızlar diri diri gömüldü.
  bugün arap kızlarının çok güzel olmasının kökeninde çirkin doğanların diri diri gömülmesi yatmaktadır.

  peki neydi burdaki doğa babanın böylesine vahşi kapitalizm hilesi ile bu kadar bebeği diri diri gömdürmesi?
  eğer hayvanlarda kıtlık baş gösterirse yavrularını parçalarlar yerlerdi. aslanlarda mesela kıtlık varsa dişi arslan yavrularını parçalar yer. yaban domuzları da bunu yapar. arabistan çöldü ve kıtlık vardı bu yüzden doğa baba hayvani içgüdüleri harekete geçirdi; kızlar diri diri gömüldü...

  tarihi süreci burda noktayalım...

  sanayi çağı- doğa baba ile savaş başlıyor...

  1900lü yıllardan itibaren kadını amale etme ucuz iş gücü niyetindeki kapitalizm farkında olmadan doğa baba ile bir savaşa girişti. kapitalistler 1800 lerde erkek işçiler ile başlayan sürece "gelsin evde oturmasın üç kuruş daha kazandırsın bana!" diyerek yavaş yavaş hak vermeye başlaması ile doğa baba ile akıllara zarar bir mücadeleye girişti.
  1900 lü yıllara kadar fabrikalarda taş ocaklarından madenlerde ölen öldürülen sayısız kadın işçilerden en popüleri 8 mart 1857 katliamıdır. dünya kadın günü diye kutlanır. bu bir dönüm noktasıdır.
  kadınlar hak arama savaşına resmen başlayarak doğa babaya karşı örgütlenerek bugünlere kadar devam eden bir savaşı başlatmışlardır. bu savaş çok kanlı olacaktı. yok yere öldürülen kadınlar, savaşlarda öldürülen kadınlar, idam edilen kadınlar, sermaye yapılan kadınlar ve daha neler neler...
  kadınlar doğalarına aykırı davranmasıyla ve eşitlik adı altında feminist hareketi başlatması dünya savaşları ile aynı tarihe denk gelir. doğa baba o kadar kızar ki bu işe dünya çapında bir kadın katliamı yaşanır bu savaşta.
  sadece kadınlar değildir erkeklerde kadınlarını üç kuruş için fabrikada amele edilip doğalarına aykırı davranmalarına izin verdikleri için katledilir.
  olay görünüşte milli çıkarlar falan filan için medeniyetlerin birbirine girmesi gibi görünsede erkek ve kadınların doğalarına aykırılığının tavan yaptığı yıllardır o yıllar. doğa babayı kızdıracak herşeyi yapmışlardır. kadına mal kadına mülk kadına iş kadına doğasına aykırı hak eşitlik saymak ve daha neler neler...
  ama insanoğlu akıllanmış mıdır? dünya savaşı sonrası iyice kızışan daha çok hak isteyen feministler ve kadın iş gücünden faydalanmak isteyen kapitalistler ne pahasına olursa olsun durmayarak doğa babaya ikinci bir dünya katliamı yaptırmış 50 milyon kadını katlettirmişlerdir.

  günümüzde ve türkiye - doğa babanın gerilla savaş taktiği

  feminist oluşum ile doğa babanın dünya savaşı sonrası süren savaşında milyonlarca kadın yine katledildi. katledilen kadınların büyük çoğunluğunun üç kuruş için yuvayı terkeden kadınlar olması, aşığı ile basılan kadınlar olması, namussuzluk yapan kadınlar olması, erkeğine haz hareket değilde sinir stress aşılayan kadınlar olması kısacası doğasına aykırı hareket eden kadınlardır. bu durum çinlilerden afrikalılara hintlilerden ruslara kadar değişmez aynı kalır. kozmopolik şehirlerde bir katta adam cinnet geçirip karısını katlederken alt katta örnek bir aile bulunması doğa babanın gerilla savaş taktiğine kim sivil kim düşman çözebildiğine işarettir.

  günümüz türkiye'sinde bitmek bilemeyen bir kadın katliamı yaşanmakta suçlu hep erkektir anlayışı hakimdir. sosyoekoloji bilmeyen hükümetimiz erkeğin hakkını kısıtlanmakta çocukları kadına vermekte , mirasa kadını dahil etmekte, kadın hakkını arttırmakla, 6284 sayılı kanunla güya erkeği yuvadan uzaklaştırmakta, kadınlara gereğinden fazla para yardımı, ekonomik destek sağlamakta, hatta kadınları gereğinden fazla yönetime dahil etmektedir. bilerek ya da bilmeyerek doğa babayı öylesine çok kızdırmıştır ki türkiye dünya da kadın katliamlarında zirveyi zorlar olmuştur.

  gazinonun her zaman kazanacağı kuralını bilmeyen kumarbaz çılgınlığı ile daha çok hak daha çok para daha çok "yuvayı terket!" imkanı ile katliama davetiye çıkarmaktadır. bu katliamlar yüzünden bütün doğada var olan erkek kadın evliliği çatırdayarak erkeklerin uyuşukluk tembellik kahvelerde ok masasında, kadınlarınsa meydanlarda at gibi koşturup yıpranarak mahvolmalarına erkenden çökmelerine sebep olmaktadır.

  işbu sebeplerden dolayı katliamlar artacaktır daha fazla olacaktır. hatta doğmadan kürtajlanarak doğanın en değerli varlığı kendini bir çöp kovasında bulacaktır.

  doğaya karşı gelemezsiniz; doğanıza karşı gelemezsiniz; sürüden ayrılanı kurt kapar.

  evet sen kızım tabiki de sen; çalıştığın üç kuruş için yuvayı terkedip çocukları kreşe terkeden sen hiç bir zaman mutlu olamayacaksın!!! mutluluk rolü yaparak akrabalarını üzmeyeceksin sadece!! çocukların büyüdükçe sana el kaldıracak seni takmıycak kızım evet sen bu yazıyı okuyan kız evladı!!
  bütün bu iş kariyer para mal mülk miras ev araba erkekte olup senin onun yanında sıcak yuvanda neslin devamı için doğana uygun davranman gerekirdi.

  sen sayın aile bakanı hazretleri yeter artık kadınları doğalarına aykırılığa davet ederek katliama zemin hazırlamayı bırak ki doğanın lanetini üzerlerine çektirme!!!

  evet son kısmı cuma namazı vaazına da benzesede bu araştırma sosyoloji çalışmamızı burda noktalayarak son sözümüzü erkeklere söyleyelim.

  o maaşlı karı var ya o maaşlı karı seni sikecek lan benden demesi
 • imren'i kaybetmeyi içine sindiremeyen ve onun için bir şeyler yapmaya arkadaşları imza kampanyası başlattı. bir kadının ölümünün sıradanlaşmaması için sizi de imza kampanyasına davet ediyorum.

  https://www.change.org/p/imren-kandemir-i-unutma
 • dosyaya bakacak hakime feraset dilediğim menfur olay.