şükela:  tümü | bugün
 • alphonso de lamartinesiiri

  ilk günden hatırlarım etrafını saçağın,
  bir asma kuşatırdı körpe filizleriyle.
  kokularla cezbedip küçük, çapkın kuşları,
  buğulu taneleri uzardı pencereye.

  o baldan salkımları bize yaklaştırırdı
  uzatarak annemiz bembeyaz ellerini,
  biz ,onun çocukları geri verirdik tekrar
  kuşlara üzümleri, emilmiş dallarını.

  seneler aktı gitti, artık ne kuş, ne anne
  biçare yaşlı asma sarardı ve çürüdü.
  kapıyı, duvarları vahşi otlar bürüdü,
  ve ben, ben ağlıyorum, o günlerin peşinde.
 • çamözü sokak no:13 yeşilköy adresinde bulunan balık lokantasıdır. detay için, kaan altın'ın yazısı önerilir hatta link eklenir itinayla..
  gidiniz, yiyiniz, içiniz fiyatlar fazla değişmemiştir.

  http://www.istanbul.net.tr/…toran_detay.asp?id=4453
 • yora'nın güzel şarkılarından birisi.
 • hayatımın en güzel zamanlarını izmir'de o güzel eski evimde geçirdim. üniversite hayatım, oynadığım oyunlar, izlediğim filmler, kavgalarım, aşklarım her şey oradaydı benim için. evde oturup hiç çıkmadan 1 ay geçirsem bile sıkılmama izin vermezdi o ev yaşadıklarımla ve yaşayacaklarımla. neyse çok duygulandım müsadenizle bir köşede ıpfı ıpfı diye ağlıyorum.
 • insanı her zaman düşüncelere sevk eden, duygulandıran, yer yer hüzünlendiren, tamamense rüyalarına giren evdir. şimdi 2.kez evimden taşınmamın arifesindeyken tekrardan beni kendim, hayatım, yaşadıklarım, gelen/giden insanlar ve hayatın hızı anında sorgulatıyor bu eski ev hadisesi.
  hayat o kadar kolay yaşanıyor, o kadar kolay insanları harcıyoruz veya harcanıyoruz ki aslında hayattaki çoğu şeyi ıska geçiyoruz. kendimizi gereksiz girdaplara sokuyoruz ve çoğunun da içinden geçemiyoruz. orada bir yerlerde sıkışıp kalmaktan başka yaptığımız bir şey olmuyor.
  ne yaparsanız yapın, eski evinize gitmeyin, önünüze bakın, geçmişten boğulup kalmayın. yoksa kafanızda çalan müzik -meşrebinize göre- pink floyd'dan coşkun sabah'a kadar çalacak eskiden dinlediğiniz bir şarkı, o şarkının hatırlattıklarından fazlası olmaz, sizi üzer, üzüldüğünüzle kalırsınız.
  eski ev eskidir, bırakın orda kalsın, geçip gitmiştir artık, mazinin kimseye hayrı yok. öyle olsa bit pazarına nur yağardı.
 • yıllar önce sıklıkla dinlediğim fakat şimdi dinlemek istediğimde ne arşivimde ne de internet üzerinde bulabildiğim yora şarkısı. bi buldurun lütfen.
 • doğduğum ve 18 yil yaşadığım babam ölünce annemlerin de terk ettiği; babamdan 5 yil sonra kiraya verdigimiz, bir ay önce kiracilarin çıktığı ve yeni kiraci gelecek ama kapi,termosifon duş başlığı gibi eksiklerini gidermemiz gereken ev.
 • afşar timuçin'in duygu dolu şiiridir.

  çoktan eridi biten bir yaz gibi
  yüklenerek aşınmaları tahtalar
  bir zamandır unuttuk merdivenleri
  ayak izleri öylece kaldılar

  sessizce dibe çökmüş anılarda
  okunmuyor artık karmakarışık
  gittikçe kapanan bir göz oluyor
  tahtalarda silinen bakışların artık

  söze vurulmaz bir yıpranmışlık
  günden güne gevşiyor çivilerden
  onarmalı basamakları boyamalı
  uydurma bir gök mavisine biraz

  yeni gelenler merdiveni
  yeni kesilmiş tahtalardan sanırlar
  boya çekin yaşanmışın üstüne
  onlar orada okunmadan kalırlar
  *
 • 5 sene oldu belediyenin birilerine peşkeş çekmek için kamulaştırdığı evimizden çıkalı ama hala rüyalarım eski evimizde geçiyor
 • eskiden rüyalarıma hep memlekette çocukluğumun geçtiği, halen annem ve babamın yaşadığı ev girerdi. birkaç aydır ise 6-7 sene yaşadığım ve geçen yıl taşınmak zorunda kaldığım ev giriyor. kime sorsanız “organikcamligozluk çok severdi evini” diyeceği ev. rüyalarıma girdiği gecelerin sabahı mutsuz uyanıyorum ve tüm gün ağlamaklı oluyorum. bugün öyle geçecek.

  taşındıktan aylar sonra gidebilmiştim o semte, artık kaçamayıp. artık penceresinde başkasının perdesisnin olduğu ev o. ağlamıştım, çok ağlamıştım. yanımda arkadaşım vardı. hiç konuşmamıştık ben ağlarken. zaten adı gibi biliyordu ağlayacağımı, anlıyordu. konuşmadan anlaşılmak güzel şey.

  çok severdim be! sebep olan “hiçbir yere ait olmama” edebiyatı yapmayı seven utansın! bu çok haksızlık! ah benim aidiyet duygum! çok üzülüyorum sözlük, ben niye taşındım o evden?

  ek: kaydet tuşuna basmamla dökülen göz yaşları. sözlük, seni de seviyorum, sabahtan beri tutmaya kasıyordum göz yaşlarımı, aktılar, iyi oldu.