şükela:  tümü | bugün
  • eski genelkurmay başkanı özkök: 2002-2006 yıllarında o zamanki adıyla ‘cemaat' olan fetullahçılık, kanunen bir suç değildi. kanunun suç saymadığı bir konumda olan kişiye ‘ordudan atmak' gibi ağır bir ceza verilebilir mi?"

eski genelkurmay başkanı özkök: anayasa gereği yaş kararları yargı denetimi dışında tutulduğundan, ihraç edilenler yargıya başvuramıyorlar düşüncesiyle o zaman yaş üyesi başbakan ve milli savunma bakanı kararlara şerh koyuyorlardı"

link

bu ülke de insanlar en üst kademelerde görev yapıyorlar, milyonlarca insanın kaderini belirleyecek kararlara imza atıyorlar. ama bir gün bir olay olduğunda " görmedim, duymadım,işitmedim" diyerek üç maymunu oynuyorlar. yatacak yeriniz yok vesselam.
  • silahlı kuvvetlerin tüm istihbarat ders kitaplarında (bunlar okullarda okutulan kitaplar) fetullah gulen cemaati tehlikeli olarak yazıyordu .

peki ne oldu o kitaplara hepsi toplanıp imha edildi (2005 sonrası o kitaplar tehlikeli yayın olarak degerlendirildi)

2007 ergenekon 2009 balyoz sonra askeri casusluk

silahlı kuvvetlerde cemaat yapılanmasına direnen kişiler hapislerde çürürken alkış tuttu insanlar ...

adalet elbet bir gün yerini bulur
  • "2002-2006 yıllarında o zamanki adıyla ‘cemaat' olan fetullahçılık, kanunen bir suç değildi." demiş de;

(bkz: 25 ağustos 2004 tarihli mgk kararları)

(bkz: doktor bu ne)
  • şimdiye kadar neredeydiniz acaba sayın özkök? ucu kendilerine dokunmadığı sürece ses yok. isimler değişir ama tavır hep aynıdır.
    senin silah arkadaşların intihar etti.
    edit : @too much radiation
    nickli yazarın uyarısıyla yanlış ibare entryden çıkarıldı.
  • ne istediler de vermedik diyenlerin nedenini bildiği durumdur.
  • korkmuş ki açıklama yapıyor. ilker başbuğ'un siyasi ayak açıklamasından sonra bazı kesimlerde panik başladı.
  • demek ki neymiş?
    koskoca genelkurmay başkanı olmuş,
    laiklik nedir?
    atatürk kimdir? ne demiştir?
    çağdaş olma, muasır medeniyet seviyesi nedir?
    bilmiyormuş.
  • cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en yüz karası g. k başkanıdır. bu kadar net.
  • al birini vur ötekine, maas ve devletin bütün imkanları o zaman tatlı geldi, bişey yapmadım, izledim, diyor kendisi.