şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte aradım ama bulamadım, insanı nostaljilerden nostaljilere sürükleyen, hele bir de nostaljiyi çok seven bir insansanız, çok acayip kafa bulduran eylemdir. çok çok acayip bir şey. bence dolapları falan arayın, bulun ve siz de anlayın bu duyguyu.

an itibariyle ders notu ararken 2004'te tuttuğum bir günlüğü buldum. kapları olmayan bir ajanda. aynı anda 3 tane kızla "çıkıp", hangisini aldatmasam diye düşünen, istanbul'a bir an önce gideyim de şunla şunla buluşayım, merve çok bambaşka, onunla evlenecem gibi cümleler dökülüyor. bunlar tabiî ki buraya yazmaktan utanmadıklarım.

karabiber duası dinliyormuşum bir sayfa sırasında. diğer bir sayfada da "yeni çıkan" st. anger albümünden the unnamed feeling... hay allah ya, çok güzel.
  • ya arkadaş neden burada yalnız kalmış bu entry? çok şaşırıyorum yahu. bakıyorum, öyle entryler var ki adam yazmış döşemiş bilgiyi, içinde neler neler, ne tespitler... kimse siklememiş.

yani bir kişi çıkıp şurada "aa evet ya günlük, gerçekten ne günlerdi, bende de oluyor" falan demedi mi ya? ne bileyim, hiç mi güzel şeyler yaşamadınız lan siz? sol frame'e şöyle bir göz gezdiriyorum. ufak tefek cinayetler, tayyip erdoğan, kemal kılıçdaroğlu. hay ben sizin bi amınıza koyayım lan. bıkmadınız mı birbirinizi yemekten saçma sapan mevzulardan dolayı? neyin peşindesiniz arkadaşlar? sonra ekşi sözlük bozuldu bıdı bıdı. allah allah neden acaba ya? adam eğitim sistemini eleştirip sorgulayan adamı dışlar mı lan? bu ne sikik iş ben çözemedim. 2011'de disko kralı, yılmaz morgül, mehmet ali birand, rafael nadal roger federer maçı konuşuluyordu bugün muharrem ince, ali koç, meral akşener bilmem ne. yav bu kadar mı günlüksünüz, bu kadar mı yüzeyselsiniz arkadaşlar?
    sevişirken kız yavaş dedikçe hızlanmak. bu ne lan? ya arkadaş şaka mısınız lan? sonra çok sığ çok cahil var türkiye'de ya türkiye'den siktir olup gitmek istiyorum. lan siktir git. allah aşkına siktir git ya.

hayır, insan neden en son kendine ait konuları merak eder ben bunu anlayamıyorum. en uzağındakileri konuşmak, bu konularda çene çalmak bir tek bana mı boş geliyor arkadaş? yok yani konuşulanlar da dişe dokunur olsa ağam paşam çekecem de işte agnostik geliyor ateiste çakıyor, ateisti geliyor müslümanların amınakoyim cahil swf tadında entry'ler döşüyor. arkadaş bu mu lan? bu mu yani? argümanlara bak lan. şaka gibi. yani ilginç bir soru mesela: neden astronomi ilk çıkan bilim dallarından biri iken psikoloji son çıkan bilim dallarından? insan burnunun dibindekini neden en son merak eder? tayyip, kılıçdaroğlu, behzat ç... nasıl ya ciddi misiniz? ya bıkmıyor musunuz arkadaş her gün her gün?

-ekşi sözlük çok entel abi yaaa çok kasıntılar.
    ulan gören de sanır sol frame'de her gün bach var, ıtri var, mozart tartışılıyor, stefan zweig üzerine konuşuluyor, cahit koytak, metin önal mengüşoğlu şiirlerinden konuşuluyor. hoş bize kalsa biri islamcıdır biri kapitalisttir ya. eleştiri anlayışımız bu kadar çünkü işte. cı ci.

islamcı şair metin önal mengüşoğlu. islamcı şair nedir amınakoyim ya isme bak. ıtri dinleyen adama ömer karaoğlu'nu soran adamlar kadar aptal olduk.

şu yukarıdaki güzelim konular da boş gelir oldu. e neden? laf sokabileceğimiz egomuzu tatmin edebileceğimiz bir zemin yok da ondan. herkesin birbiriyle insan gibi konuşabileceği, anılarını paylaşabileceği bir zemin de ondan. bir ölü diriltme hakkı verseler diriltilecek kişi başlığına atatürk, muhammed yazıp favları kapıştırmak varken böyle konuların amınakoyim sonuçta birader ya değil mi? orada kapışma var sonuçta kardeşim, değil mi? bırakalım boş konuları, birbirimizi yiyelim amınakoyim.

-finlandiya'da eğitim böyle mi bak adamlara.....
    -yav japonya'da... adamlarr...

ya bi siktirin gidin lan.
  • bende 20-30 gunluk var eskiden kalma. 20 yastan sonra arada bi yazar oldugum gunluklerim...

yilda bir iki bakarim o dolabimda kilitli gunluklere. anilar anilar iste... ofkem kabariyor bazen "bunu yazan insanin basina bu kadar boktan bir hayat yazilmamaliydi" gibisinden. o gunlere gidiyorsun. sanki o yaslardaykenki gibi hissediyorsun. pollyannaligina sasiramiyorsun, zira hala oylesin. saka gibi.