şükela:  tümü | bugün
1559 entry daha
  • 19 mayıstaki mini etekli kızlar*, sokaklarda parklarda özgürce oturabilmek. şangır şungur torbadaki içki şişeleri ile eve gelmek, televizyonlardaki bu güne nazaran çoook özgür haberler, sigara içki gibi şeylerin tv de buzlanmaması.
  • çoluk çocuk, akşamları gezmeye çıkmak
  • (bkz: mehmet ali birand) gariptir aklıma ilk o geldi. onun haber sunduğu dönemler galiba mutluyduk.
  • (bkz: mesut yılmaz)
  • (bkz: huzurlu türkiye)

böyle bir şey hiç olmadı.
  • ülker şop. bakırköy’de vardı.
  • ben 34 yaşındayım ve tüm yaşantım boyunca huzurlu bir türkiye hiçbir zaman görmedim ben. beni huzurlu kılan şeyler de, türkiye ile alakalı değil, çocukluğum, ailem, akrabalarım ile alakalıydı.

yalnız bundan 10 sene önce ki türkiye ile şimdi ki türkiye arasında bir kıyas yaptığımda, daha az gergin,
    daha az ayrışmış,
    daha az nefret,
    daha az yolsuzluk hatırlıyorum.

yoksa oldum olası türkiye hep sikko bir ülke olmuştur. sikko bir memleket olmasından değil, sikko ettiklerinden dolayı.

aslında bi adam olsak, bi rahat bırakılsak, biraz aklımızı kullansak, dünyanın en güzel ülkesiyiz de.. işte...
  • biri yanlış anlar mı diye düşünmeden çocukları sevmek.
    toplumun kaybettiği en büyük mutluluklardan biri.
    yolda gördüğün çocuğun başını sevmek, bebek görünce "oyyy güzeliiimm." diye yanaşmaktı. istediğin kadar masum ol, biri yanlış anlarsa linç yersin. bu yüzden artık çocuk sevmek hayal oldu.
  • huzurlu türkiye olmadı ama
    yarınından umutlu türkiye vardı. şimdi o yok.
  • (bkz: olacak o kadar)

şunun vermiş olduğu huzurun zerresini hak etmiyoruz artık.
301 entry daha