şükela:  tümü | bugün
 • eskide kısılı kalmış, zamana, yeniye zihin, fikir, tempo uyduramamış insanlara söylenir... bıktırırlar kendilerinden...
 • filmlerde, romanlarda falan eski kafalı tipler wardır, bunnar hadisenin sonuna kadar, aksi, ters tepkili, "ben bildiğimi okurum" tawrı çizerler, en neticesinde bi patlama olur, aslında onların da iyi bi insan olduğunu anlarız, ufacık bi olayla update olur, onanmış bi hayata dewam ederler...
 • fatih at pazarında bulunan, felaket sıkışık bir zamanımda yalnızca tuvaletini kullanmak için girdiğim şekil yer. dışarıdan bile anlaşılıyor sıradan bir yer olmadığı, içeri girince emin olunuyor. rivayete göre organik ürünlerle hazırlanmış şeyler satılıyormuş burada.
 • mekanın içinde mevlana idris esintileri şiddetle hissedilmektedir. netekim duvarındaki ''ye, iç, düşün'' yazısı bu esintinin bariz kanıtıdır.

  organik ve yöresel ürünleri bulabileceğiniz bir yerdir ayrıca.
 • ahçısının muazzam yemekler yaptığı, kendinizi evinizdeymiş gibi rahat hissedebileceğiniz, soğuk kış günlerinde dışarıda yakılan közle ısınan, her nevi kekik, tarçın vs kaynatıp içebileceğiniz, sakin, güzel müzikli misafirperver hane, mekan.
 • avea hatlı telefonların çekmediği mekan. bir de üst katta oturmak isterseniz kendinize kask falan alsanız iyi olur zira o merdivenlerden inip çıkarken düşme riskiniz çok fazla. bari düşeceksin tedbirini de al mekan sahibini zora sokma değil mi? mekan eskiden oto tamircisi olarak hizmet veriyormuş. bunlar değişik şeyler tabi ki. o günden bugünlere. aslında eski hali/yeni hali fotoğrafı yapsa mevlana idris fana olmazdı hani.

  bir de belirtmeden geçmeyeyim aşçısı naile abla'nın yaptığı çorbayı içmeden mekandan ayrılmayın. kendisi bir mercimek çorbası yapıyor üzerine afiyet anne çorbası gibi. ellerine sağlık kendisinin.
 • her gittiğimde gazeteci,yazar,mimar yada işini iyi yapan kişilerle karşılaştığım dünde kemal kılıçdaroğlu'nu gördüğüm mimari yönü yüksek olan entellektüel muhafazakarların sıklıkla uğradığı cafe-restorant.
 • ilginç muslukları olan bir mekan, 2. ana jet üssü gibiydi.
  evet orjinal bir mekan ama menüde şansımıza sadece güveç ve pilav vardı ve ahali tarafından pek begenilmedi.ha bir de kuşburnu şerbeti biraz ekşimişti içemedik.
  karsıdaki eski at pazarı alanındaki çocuk cıvıltıları ise hala kulağımda.
 • cuma akşamı scissorshands, mock caterpillar, itaatsiz ve detroitli kizil'ın aynı anda görüldüğü mekan.
  bu kadar yeşil celebrityyi bir arada görmek 'acaba küçük çaplı bir zirve mi var' sorusunu akıllara getirse de toplantının amacının bu kadar masum olmadığı yeşil sözlük irtica eylem planı'nı harekete geçirmek niyetiyle bir araya gelindiği anlaşıldı. etrafına su tabancasıyla dehşet saçan scissorshand hedef gözetmedi. bu atışlardan etraftaki çocuklar da nasibini aldı. muhabiriniz at pazarı meydanı'ndan bildirdi.
  mesaj sonrası edit: noktalivirgul, ti esti to ve hayati tehlike de ordalarmış. aman allahım!!! zınısım adnıkraf ninekilhet değil de nedir bu?
 • mevlana idris efendinin bir yandan gerçek hayat'ta mazlum edebiyatı yaparken bir yandan da bir bardak çayı 2,5 tl'ye sattığı, islamcı entel-dantel camianın gözde mekanı. tabii akp devr-i iktidarında çaya 2,5 tl verilebilirdir.

  ben hala o muhitin en eski mekanı olan dayıların yerine takılmaktayım. çay da 50 kuruş limonata da. üstelik dayının insan üstü güçleri de var. bir bakışta kaç kardeşsin, kaç çocuğun var, nelerle uğraşmaktasın falan hemen söyler. daha oraları pek kimsenin bilmediği zamanlarda bir grup arkadaş dayıların yerine "yeşil karıncaların düş gördüğü yer" gibi abuk bir isim takmışlardı gerçi ama yine de eski kafa'dan iyidir. bekleriz. eski kafa'nın sırasında, en yukarda.

  edit: çay 1,5 tl diyolar. olsun, 3-5 kişi otursan ve sadece çay içsen 30-40 lira hesap gelir yine.