şükela:  tümü | bugün
 • albümdeki parçalarin adlari ve sirasi ili$ikteki satirdaki gibidir.

  01 - koprualti
  02 - bebek
  03 - hatun
  04 - halimiz duman
  05 - daglar baglar
  06 - hayati yasa
  07 - yalnizlik paylasilmaz
  08 - donek
  09 - istanbul
  10 - senin gibi
 • bir de link verelim tam olsun:

  (bkz: koprualtı)
  (bkz: bebek)
  (bkz: hatun)
  (bkz: halimiz duman)
  (bkz: daglar baglar)
  (bkz: hayatı yaşa)
  (bkz: yalnızlık paylaşılmaz)*
  (bkz: dönek)
  (bkz: istanbul)
  (bkz: senin gibi)
 • (bkz:ekşi köprünün altında)
 • kabuk bağlamış yaralarımız vardı geldi bu albüm tırnakladı. çok yanlış çok
 • seneler sonra bile büyük bir zevk ve heyecanla dinlenebilen, bir zıplatıp bir ağlatan parçalarıyla insanın içine işleyen yıllarca da çıkmayan albüm. hem mutluluk hem de hüzün anında dinleyesi geliyor insanın.
 • dumanin en güzel sarkisinin (bkz: senin gibi) bulundugu, dumanin en guzel albumu.
 • 1999 kasım'ının üçüncü haftasında sessiz sedasız piyasaya sürülmüştür. hatta bir ara çok az sattığı için d&r larda 1milyon lira reyonlarında boy gösterip için için ağlamama sebep olmuştur. nereden nereye...
  ayrıca dinlemeden aldığım ilk ve tek albüm bu. lale barçın imer'in kocaman bir gazete sayfasında tanıttığı bu adı sanı duyulmamış grubun albümünü o gün gözü kapalı almam, hayatım boyunca kendime verdiğim en güzel hediyelerden biri oldu diyebilirim rahatlıkla.
  duman'ın bana vermiş olduğu en büyük hediye ise 2 ay sonra verdikleri röportaj sayesinde (ocak 2000) roll'a tanışmış olmamdır.
  hiçbirinin haklarını ödeyemem.
  lale barçın imer'in o zaman yazdığı yazıya ise şuradan ulaşabilirsiniz:
  http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…er.aspx?id=-114666
 • (bkz: ponte vecchio)
 • özellikle vokalistinin söyleyiş tarzı itibariyle türk popüler müzik piyasasına sonradan arabesk rock olarak adlandırılmış tarzı sokan, oldukça özgün, döneminin, hatta bence türk pop müziğinin en önemli albümleri arasında yer alması gereken, kilometre taşı albüm. hatun, bebek, köprüaltı gibi oldukça hızlı, sert, ritmik, her biri tek başına bir albümü sürükleyecek denli iyi şarkılar barındıran, yalnızlık paylaşılmaz gibi inanılmaz iyi bir balada sahip olan, türkçe müzik piyasasında her zaman sıkıntısı çekilmiş baygın sözler yerine ustalıkla yazılmış, gerçekten birşeyler anlatan ve müzikle müthiş uyumlu sözleri her şarkısında bulunan, hayatı yaşa gibi bir sözleriyle oldukça sıradışı bir şarkının içinde olmasıyla zaten altın değerinde olan, yine de hepsinin yanında senin gibi adlı bir güzelliğiyle kalbimde başka bir yere sahip olan, 2000 yılının melankolik akşamlarını renklendirmiş, ankaralı olmasalar da türk rock müziğindeki ankara soundundan geliyorlarmış gibi hissettiren, o şehrin gri havasını melodilerinde bulabildiğim, çok çok güzel bir albümdür işte bu eski köprünün altında. geçen yıllara rağmen tadından pek birşey kaybetmemiştir şimdi dinliyorum da...