şükela:  tümü | bugün
  • mobbing uygulayan eski yöneticinizin maillerine bakmak zorunda kaldıysanız travmatik olabilen şeydir.
  • eskiden mektuplar tahta kutularda biriktirilirdi. hey gidi günler.
  • işteki e-postalarımda yaptığım durum.

4 yıl önceki postalara bakıyorum, oradan yıla çıkarak son 4 yıldaki hayatım gözümün önüne geliyor aslında. içerikleri değil de o zamandan bu zamana neler değişti o canlanıyor gözümde. işe neredeyse ilk girdiğim zamanları hatırladım, sonra değişen birçok şey. hem işte hem hayatımda. o zamandan bu zamana kadar hayatımdan geçmiş maddi manevi yükümlülükler falan. vay be diyorum. sonra, o zamanki yaşıma bakıp kendimi yine o zamanlar kocaman "herif" zannettiğim yaşlarımdan sonraki şu anki yaşım bana oha be dedirtiyor. yine dede değiliz tabi de aradan 4 yıl geçmiş. o zamanki insanları hatırlıyorum gelip gitmiş. zamanın içinde iken zaman geçmiyor sanıyoruz ama zaman geçtikten sonra geriye bakınca geçiyormuş diyoruz.
  • ılginc bir duygu.
    hocalara yollanmis odevler, bazi kurumlara gonderilmis dilekceler, arkadaslara atilmis resimler... sasirirsiniz. neler gelmis gecmis.
    eskiyi ozletir.
    gecenlerde 7-8 sene once bir is icin yaptigim cevirilere rastladim. unutmustum her birini. tekrar okudum. vay bee dedim, korelmisim...
    bazilarini da silersin sonra da sildigine pisman olursun. hele ki baska sitelerdeki uyeliklerinizden gelen mesajlar maillerde haber verilecek sekilde ayarlanmis ve kaydedilmisse uzer..
  • insanın kendi değişimini gözler önüne serer. eskiden fazlasıyla kullandığın bazı sözcükleri şimdilerde terk etmiş olmak, eski arkadaşlıklar, belki abartılmış bir ilgi sonucu kaybedilmişlikler. sıra dışıdır efenim.
  • silmeye kıyılamamış 1 mail ile hatırası gelen kutusundadır.