• göğüs kafesinde, kalbin olması gereken yerde boşluk hissettirir.

binlerce mesajı geri sarıp sarıp okuyorum sözlük. mutlu, güzel günlere ait mesajlar. şakaların, esprilerin yapıldığı. kahkahaların atıldığı. seviyorumların dendiği.

sonra giderek seyrekleşti. azaldı. bitti.

bitti...
  • bazen nerede hata yaptım kontrolü nerede kaybettim diye yapılır fakat yapmanın bir yararı olmadığından ve sadece can sıkacağından en iyisi mesajları toptan silmektedir. o boşluk hissi güzel.
  • canım sıkınlınca yaparım ben bu işi. iyi de hissettirir bana. o zaman yazışma anında farkına varmadığım ya da yazmaktan görmediğim şeyleri de farkedebiliyorsunuz. bence fotoğraftan bir farkı yok biri görselken diğer yazılı halde. her ikisi de anıları ve o anki hissi yaşatabiliyor.
  • bazen yapıyorum. mesajlarda onun nickini bulup mousetaki topu rastgele yukarı çevirip, bir noktada durdurup 1-2 cümlesini okuyorum. gülümsetiyor, mazi kalbimde yaradır.
  • vay amına koyayım, 30 yaşından sonra gece eski mesaj mı okuyacaktık. alacağın olsun hayat
  • bunu kendime yapmamak için önemli duygusal konuşmaları direkt silerim çünkü o an silmediğim için ezberlediğim konuşmalar olmuştu* ah be bizim de sevdiğimiz zamanlar olmuş :(
  • silmeye kiyamamaktir.
  • karanlıkta merdiven çıkmaya benzer.
    atacağın adımlar ezberindedir; basamakların sırası, yüksekliği ve seni ne kadar yoracağı. her şeye rağmen adım atmaktan kendini alıkoyamazsın.
  • silmek için bile okumak gerekir ve bu gerçekten can acıtır. ilk kavga ve ayrılık hangi sebepten çıktıysa en son her şeyin bitme sebebi de bu oluyor. ben bu mesajlardan onu çıkarttım.
  • bazen sadece işkencedir, bazen de kendini iyi hissetmek için yaptığın bir şeydir. sadece bir iki mesaj okuyacam denir ama saatler geçer.
hesabın var mı? giriş yap