şükela:  tümü | bugün
 • altinci nesil yazar aliminin ister istemes dogurdugu sonuc.
  insanin aklina acaba bu planli bir hareket mi sorusunu getiyor. sozluge yeni bir soluk getirmek isteyen eski yazarlar uzunca bir tatile cikip meydani yeniyetmelere birakmis olabilirler. biz yeni yetmeler gonlumuzce at kosturalim onlar tatilden donunce hepimiz sozlukten disari sutlanacagiz mi acaba diyor insan. ki sutlanacagiz. hem gipta edenler sozlukte yazsin hevesini alsin biz kafa dinleyelim, hem de millet eski ek$i ile yenisinin arasindaki farki gorup neden zirt pirt yazar almadigimizi anlasin diye de dusunuyo da olabilir eski yazarlar.
  altinci nesil i bir milat kabul edersek sozluge kazandirdigi cok sey olacaktir.
  (bkz: altinci neslin faydalari)
 • yanlış bir gözlemdir. önceki nesil alımlarını bilmediğim için 2 defa olan 6. nesil alımları hakkında fikir yürütebiliyorum ancak:
  yeni gelenler çok hevesli olduğu için (50 entry girip ortamlara akmak) fazla sayı da entry girmektedir. bu da diğer nesildekilerin yazdıklarının görünmemesine sebep olur.
  sözlük okumadan yazılamayan bir ortam olduğundan çok fazla olan yeni entryler takip edilemiyor ve yazarlar yazmıyor.
  aynı zamanda bu yeni yazılan entrylerin bazıları o kadar kötü oluyor ki insanlar bunları okumak istemiyor. bundan dolayı ortalığın biraz sakinleşmesini bekliyorlar.
  kanımca sözlük temel olarak yazma değil okuma ortamıdır. hiç kimse okuduğundan fazlasını yazamaz. okudukları entrylerin kalitesi de doğal olarak yazdıkları entrylerin kalitesini etkiler. bundan dolayı kötü entry yazmamak içn bi müddet günlük alınan sözük dozunu azaltmak birçok kişinin yaptığı olay.
 • bilinçli bir "terk etme" eyleminden ziyade, günün başlıklarının herhangi birine tıklayınca gelen onlarca vasıfsız yazıyı görüp hevesin kaçmasıdır daha çok.
 • (bkz: fifo)
 • önlemdir.. eski nesillerin bi bildikleri var, siz uyuyun daha altıncı nesil.. prehistorik çağda niye bütün dinozorlar öldü de hamam böcekleri sağ kaldı sanıyosunuz?
 • en eskilerden sayılmasam da son derece gereksiz bulduğum eylem, eğer varsa böyle bir şey. sonuçta sözlüğü sözlük yapan yazarların entrylerini okumayı bitirmedim. (ki ben bunlardan biri değilim, vasat bir yazarımdır) onları okur yine vakit geçiririm. her ne kadar sözlük mahsun kırmızıgül'ün esenler halk konserine dönmüş olsa da algısı süper seçici kendisi seçici geçirgen biri olarak canımın istemediği şeyi zaten görmem. hayvan ara diye bir şey var, tek yapmamız gereken daha dikkatli olmak mesela bugüne hiç bakmamak. ayrıca sanki:
  (bkz: eskiden buralar hep epistemolojiydi yavrucum)
25 entry daha