şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ingiltere'de bir parkta kızıyla birlikte zehirlenmiş olarak bulunan eski rus ajanı sergei skripal'in aslında mi6 (ingiliz gizli servisi) adına çalıştığı, ingiltere rus büyükelçiliğinden yapılan açıklama ile ortaya çıktı.

  90'larda yurt dışındaki rus ajanların kimliklerini mi6'e satan ve 2004'te rusya'da ifşa olup hapse düşen skripal, 2010 yılında casus takasıyla batı'ya verildi ve geçtiğimiz hafta kızıyla birlikte ingiltere'nin salisbury kentinde zehirlenmiş halde bulundu.
 • ruslarda adet galiba, daha önce de birisini zehirlemişlerdi radyasyonla.
 • rusya’nın, rus trollerinin ve yerli işbirlikçilerinin sosyal medyada “bu false flag operasyonu..rusya niye avrupa’daki rus ajanlarının listesini ingiliz istihbaratına veren eski kgb ajanını öldürmek istesin ki. ingiltere rusya’yı çekmediğinden kendisi adama sinir gazı sıktı” diye salladığı hadise
 • abd'nin ve sosyal medya'da abd'li trollerle ingiliz trollerle son olarak onların yardakcilari suudi ve diğer batı ülkelerinin rusya'ya saldırmak için rusların üzerine atmaya çalıştıkları zehirlenmedir.

  (bkz: false flag)
 • (bkz: mcmafia)
  ingilizlerin tepesinin tasini attiran iki husus var, bir, saldiri muhtemelen kamuya acik alanda yapildi, ve masum halk da tehlikeye atildi, nitekim bir polis memuru da baba kizla beraber musahade altinda, onlar kadar vahim olmasa da durumu ciddi.
  iki, bu ajan artik gizli bir ajan degildi. desifre olduktan sonra hapiste yatarken casus takasiyla geri alinmisti. bu, anlasmaya sadik kalmamak oluyor.
  ciddiye cok almamak gereken tabloid the sun'a gore, kizin kayinvalidesi rusya'da ust duzey bir guvenlik gorevlisiymis ve bir haini ailesine yakistiramadigi icin suikasti tertiplemis.
  tabi komplo teorisinin bini bir para, 2012'de kanserden oldugu raporlanan anne skripal'in, ve gecen sene rusya'da karaciger yetmezliginden oldugu raporlanan ogul skripal'in de supheli trafik kazalarinda oldugu iddialari var.
  komplonun avrupa ile rusya'nin arasini acmak icin amerikan istihbarati tarafindan tertiplendigi iddialari var.
  bir de, 2013'de supheli sekilde olen putin muhalifi oligark berezovsky'nin yakinlarindan biri bu olay ustune evinde olu bulundu. bu da tuz biber oldu.
 • amerikanın diplomaside rusyayı dizginleme ve uluslararası alanda itibarsızlaştırma hareketinin bir parçasıdır.
  yakın geçmişte türkiye için düzenledikleri buna benzer bir suikast için (bkz: 19 aralık 2016 rusya büyükelçisi suikastı)
  rus istihbaratı bünyesindeki kontrolden çıkan kliklerin devşirme ajanla aralarındaki bir hesaplaşma olması da ihtimaller arasında. varsın bunu istihbarat uzmanları yorumlasın. ama şöyle geçmişi hatırlayarak üç beş farklı haber ajansına birden bakınca ortaya çıkan tablo budur.
 • ingiliz ve amerikan ortak yapımı.
  rusya kabuğuna kapansın.
  türkiye yalnız kalsın orta doğuda.
  ortalık fena karışacak gibi ama dur bakalım.
  sanki iran’ı zor günler bekliyor gibi.
  aaa bakın üçüde suriye de masa başında.
  yok canım komplo teorisi bunlar.