*

şükela:  tümü | bugün
  • nerededir ?
    ne yapıyordur ?
    kiminledir ?

çok düşündürür, içirir, bazen özletir, bazen lanet ettirir, bazen olsa da sarılsam dedirtir, bazen bir yerde rastlasam hayalleri kurdurtur.
    zordur bunu düşünmesi. çoğumuz düşünmekten kaçarken bir yerelere gidip, bazı kararlar alıp, “ben yaptım” diyoruz ya, sen yapmadın dostum. kaçtığın yerdesin.

başlıkla dalga geçecek yazarlar için edit: imla ve dil bilgisi avcısı arkadaşlar türk dil kurumu’nun forumunda takılabilirler. zira burası özgür bir platform. bir şeye de kurallar ile yaklaşmayın. kışlaya çevirdiniz sözlüğü.
  • işinde gücünde. yaralarını sarıyor. mutlu olmaya çalışıyor.
  • (bkz: benim hiç umrumda olmaması)

harbiden o kıvama ulaştım ya. darısı başınıza kardeşlerim.
  • ne yapmakta nereye varmak istemekte? (bkz: devlet bahçeli)
  • numaramı değiştirdim, instagramdan engelledim, sadece sözlük kaldı burayı zaten hiç söylemedim ona.

bol bol küfür ediyordur ne yapacak amk.
  • nerede olmasının bir önemi yok. ben nerede olsa gidip alırım onu bu önemli değil. ne yaptığı önemli ama. ne yapıyor? kendince doğru olanı yapıyor.

ben ona sandalla okyanusa açılma dememe rağmen bunu yapmaya kalktı. en son göreceğim noktanın da ilerisine gitti. ben de el sallamayı bıraktım.

gözden ırak oldu kısacası. onun doğru dedikleri aslında başkalarının anlık mutluluklarının basit nesnesi olmaktı. o, bunu değerli olmak sandı. anlık beğenilerin ve tutkuların odağı olmayı tercih etti. ait olmak ona göre değildi.

buradan geleceğim nokta şudur: sizi önemsemeyenler için kendinizi üzüp , böyle başlıklarda saçınıza inecek bir beyaz telin daha vebalini üzerinize almayın. sizin tebessümünüzle dünyaları alacak insanları düşünün ve her seferinde 'nerde kalmıştık' dedikten sonra daha güçlü olarak devam edin. (bkz: nerde kalmıştık)
  • unuttum diyor ama hala bana msj atıyor
  • bilmiyoruz, önemli de değil.önemli olsa eski olmazdı. hayırlı işler.
  • “o şimdi ne yapıyor
    şu anda şimdi, şimdi?
    evde mi, sokakta mı,
    çalışıyor mu, uzanmış mı, ayakta mı?
    kolunu kaldırmış olabilir,
    - hey gülüm,
    beyaz, kalın bileğini nasıl da çırçıplak eder bu hareketi!...- “

nazım hikmet de zamanında sormuş.
  • keşke nerede olduğunu ve ne yaptığını bilmesem. ama ne yazık ki biliyorum. çünkü kendisi bir süredir her hafta arayıp canımı sıkıyor.