şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: evet)
  • unutmak diye bir şey yok.
    bir zamanlar en sevdiğin artık tüm zerrendir.
    bazen seni felç edecek kadar canlı,
    bazen en kuytularda saklı..
  • "hem de çatır çutur unutulur" diye cevaplanası bir sou cümlesi.
  • hep de unutamayanlar yazar şimdi buraya, onların unutamadıkları sevgili ise çoktan kendilerini unutmuş ve hatta evlenmiştir.

unutamayanlar genelde haksızlık yaparlar. yaptıkları haksızlıklardan da kendilerini bu bahane ile aklarlar, "eski sevgilimi unutamıyorum". eski sevgilisini unutamamışken başladıkları her ilişkide birilerinin kalbini kırarlar; oysa belki kendileri de o unutamadıkları kişi tarafından bu şekilde denenmişlerdir. "deniyorum deniyorum unutamıyorum madurum" diyenler oluyor. o "denemek" kelimesi öyle yakışmıyor ki nesnesi insan olan bir cümleye. "kaç kişi denedim olmadı" diyor mesela ama neyi deniyor? giysi mi deniyor? insanları deniyor. "unutulmaz ancak üzerini örten insanlar olur" gibi bir entry okudum mesela. demek sen koca koca insanlarla eski sevgilinin "üstünü örtmeye" çalışıyodun oy kı ya mam sana :( keşke eski sevgilin de seninle o hayalindeki harika erkeğin üstünü örtmeye çalışıyor olmasaydı ve senden daha iyisini bulunca seni terk etmeseydi di mi? "birinin seni terk etmesinin en kötü yanı ne biliyor musun? terk ettiğin kişileri ne kadar az düşündüğünü fark ettiğin zaman, seni terk edenlerin de seni ne kadar az düşündüğünü anlamak"(bkz: before sunrise)

deneme lütfen, eskilerin ya da hayalindeki sevgilinin üzerini örtmeye çalışırken elin oğlunu kızını deneme, çünkü sen de o şekilde denendin. ayrıca sana kız mı yok be biraz kendine gel ergen gibi sözlükte eski sevgili enrtysi girme kaç yaşına geldin
  • nazım hikmet'in herkes gibi adlı şiiri yardımcı olabilir.

gönlümle baş başa düşündüm demin;
    artık bir sihirsiz nefes gibisin.
    şimdi tâ içinde bomboş kalbimin
    akisleri sönen bir ses gibisin.

mâziye karışıp sevda yeminim,
    bir anda unuttum seni, eminim
    kalbimde kalbine yok bile kinim
    bence artık sen de herkes gibisin.
  • nasıl "eski" sıfatını aldığına göre değişecek durumdur.ölse unutmazsın,aldatsa unutmak için üstüne para verirsin.
  • (bkz: kim)
  • (bkz: o da olumlu)