• eski sevgiliden alinacak en iyi intikam, intikam alma gafletinin icinde yogrulmayisinizdir.
  • birini sevmeyi bırakmış olmak alınabilecek en iyi intikam olabilir. çok sevildiğin kişi tarafından artık sevilmiyorsun düşünsene. seni samimiyetle sevmiş, hayatına değerler katmış, hatırladıkça içini ısıtacak anılar bırakmış kişi artık hayatında yok ve seni sevmiyor. bundan âlâ intikam olamaz.

demek ki mesele, karşıdaki kişiye ne kattığımız. hayatına değer katılmamış kişiden ne yaparsanız yapın intikam alamazsınız. kendisi için değerli olmadığınız birine ne yaparsanız yapın, değersiz kalacaksınız. öyle intikam olmaz.
  • intikam filan boş işler. ne olursa olsun intikamlık bir durum yok. kine, nefrete gerek yok.

olan oldu, ölen öldü. bu kadar.

sadece her gününüzü bir öncekinden daha iyi yaşamaya bakın.
  • düzgün olmak, hiçbir şey yapmamaktır. uzun süreli ilişkim bittiğinde ve ayrılıktan 1 hafta sonra aksi istikametlerden birbirimize doğru yürürken, başını öne eğmek zorunda kalması, bir hafta önce sahip olduğu insanı uzaktan izlemek zorunda kalması benim için en büyük ve güzel intikam olmuştur. bunu ego tatmini için yazmadım. bağlamak istediğim nokta ; ağzınıza sıçılmasına rağmen, siz ne kadar dürüst davranırsanız, zamanı geldiğinde siz dik yürürken, başkaları boynunu eğmek zorunda kalır. bu da en güzel intikam çeşididir.

edit: imla. ancak çok uzun bi süre geçti çok düşündüm imla için. teşekkürler i have no life
  • (bkz: unutmak)*
  • en iyi intikam başarılı olmaktır...
  • bir saniye içinde eski sevgili evrenden yok olmuş gibi davranmaya başlamak.
    şak diye bütün irtibatı koparmak. bir daha arayıp sormamak, tanımamak, cevap vermemek.

o kadar kolayca unutulmuşluk hissi ona ömür boyu koyar.

ama şak diye bitireceksin her şeyi ve hiçbir açıklama yapmayacaksın. öyle "aramızdaki bazı şeyleri bitirmeye karar verdüüüüm" diye uzun uzun açıklamalara, anlatmalara girersen, göt olursun.
  • genelde içinizde patlar; kimse siklemez.
  • eski sevgili demeye devam ettiğiniz sürece asla alamayacağınız intikamdır.

boşuna kasmayın, hala seviyorsunuz lan. eski sevgili fanatikleri siz.
  • başka bir kız için terkettiğim eski sevgilim, benden sonra beraber olduğu çocukla evlenmişti ve düğün davetiyelerini göndermişti.
hesabın var mı? giriş yap