• annesinin tenceresi (bkz: emaye) teyzem,anneannem,annem üçgeni arasında tencere kimin olacak savaşını başlatan eşyadır.
  • bacakta altı adet yara izi.
  • geriye bir şey kalmışsa eskimemiş demektir.
  • "laternalar sustu
    sürahiler tenha
    tek kibrit çakılmıyor

kim kaldı ittihat ve terakki'den
    o jöntürkler ki "hâricden evrâk-ı muzırra celbederler"di
    sakıl traşları mavi
    kırmızı bıyıkları biber
    ceplerinde idam fermanları
    bellerinde söğüt yaprağı bıçak
    öfkeli kaşları salkım saçak" ...

eski ve her dem yeni sevgililerim talât, mustafa kemâl, resneli niyazi, ohrili eyüp sabri, sapancalı ismail hakkı, kara kemâl, dr.nâzım ve mustafa necip'ten özlem kaldı.

selanik selanik viran olasın!
  • bir adet laptop. kendisi uzun süre işte kullandığı laptopu 300tl ye satın alıp, sahşi olarak kullanıyordu. o sırada laptopum bozuldu ve uzaktan eğitim için ihtiyacım vardı
    kendisi geçici olarak laptopunu vermişti. çok hızlı hayatımdan çıktığı için de laptopu almaya fırsatı olmadı. yüzüme bakmaya cesareti olmadığı için de bir araya gelmek istemedi. arkadaşlarım laptop için bir sürü öneride bulundu. laptopu satıp, parasını harcamamı söyleyen, olmadı satıp parasını hayır kurumlarına bağışlamamı isteyen ya da direk laptopu çocuk esirgemenin kapısına bırakmamı söyleyen bir sürü tavsiye dinledim. şimdi satıp parasını bağışlasam, ya da bir hayır kurumuna bağışlasam, gelecek her dua ona da gidecek diye istemedim. dolaylı da olsa duayı haketmiyor. dört yıldır hiç açılmadı. eve hırsız girip çalana kadar öyle beklemeye devam edecek belli ki.
  • yeni sevgili...
  • ezberlenen numarası
  • külleri, onlarıda bugün üfledim gitti.
  • bazılarına sadece göt korkusu kalıyor, iyi ki de kalıyor; acizliğin tescili resmen <3
hesabın var mı? giriş yap