şükela:  tümü | bugün
  • en iyisi eskiciye verip o hediyeleri, hamam tası ile değiştirmek.
  • bir maneviyat kutusu hazırlanır ve hepsi içine konur. zaman zaman kutu açılır, itina ile gözden geçirilir eski sevgiliden geriye kalanlar. mutlu günler, kırgın zamanlar, gezmeler, tozmalar hatırlanır, tazelenir. mutlulukla karışık acılı bir sızınız olur. kalbinizden gitmiştir giden ama geçmiş günlerin iyi kötü mevduatlarıdır bunlar. kimi zaman zarar ettiğiniz, kimi zamanda kar ettiğiniz. hepsi birbirinden değerlidir, öyle de olmalıdır.
    eğer böyle bir kutunuz yoksa, bir gün nasılsa olacak yolun sonuna geldiğimizde. yüzleşecek hiçbirşey bulamayıp, yalnızlığımızla başbaşa kaldığımızda.
  • mezarına gömdüğüm bir adet kolye. dalgıç olduğum için bana ucunda yunus olan bir kolye hediye etmişti. trafik kazasında hayatını kaybetti. hediye ettiği o kolyeyi, kendisini defnederken toprağa bıraktım. huzur içinde yat.
  • bunu sırf sevgili olarak da görmemek gerek.

eskinin, geçmişin negatif etkilerini (maddesel&eşya) çöplük veya bir başkasına vermek farketmez, hiç düşünmeden hayatınızdan çıkartın.

ne kadar hafiflediğinize kendiniz dahi inanamayacaksınız. zira tuttuğunuz ne varsa zihninizin de yansıması ki bırakın gitsin ki çok daha güzeli gelsin.

evrenin kuralı dolu bir kaba bir şey dolduramazsın, boşaltman gerek.

edith: şaşmaz yasa.
  • zagrepte museum of broken relationships var. ilginç hikayeleri varsa oraya kargolayabilirsiniz.
  • iflas etmiş yürek fabrikalarının bazı köşelerinde
    hala bazı işcileri eski sevgili imal ediyorsa,
    o işçileri kapı önüne koymak en iyisi*
  • tam hepsini yok ettiğini sanıyorken, karşına çıkan, işin kötüsü yıllar sonra karşına çıkan son bir tanesine yapabileceğin bir şey kalmaz..

"bir resim çekmişsin biz "ayrı"ldıktan kaç zaman sonra..karların üzerinde adım, altında

mutlu bir hayatın olsun,
    içinde sakladığın sevgiyle,
    gözlerindeki umutlar hiç bitmesin,
    kararlı bakışlarını yumuşatmasın hayatın zorlukları,
    takılmadan, yavaşlamadan ara sıra,
    kaybetmeden birşeyleri,
    anlaşılamıyor gerçekten sahip olduklarının değeri...

yazıyor..4,5 yıl beklemiş, doğumgünümde göndermişsin, kalmış bilgisayarın bir köşesinde.."
  • birara her yerde 5 liraya satılan oyuncak kediler vardı, miyavlıyorlar ve yürüyorlardı. eski sevgilimin de bana aldığı tek hediye oydu; tabi bikaç gülü saymazsam. güller doğal olarak çöpe yollandılar. ama anneme bir çocuğua ver diye tembih ettiğim o kedi, şuan banyo dolabımızda duruyor çok uzun zamandır. neden orda ve neden kimse bunun burda ne işi var diyip de rahatsız olmuyor bilmiyorum. ben de alıştım onu banyonun bir parçası saymaya zamanla ve sırf kedi oluşundan dolayı (oyuncak olsa bile) atmaya kıyamıyorum..
  • işe yarıyorsa kullanmaya devam edilir.
    yaramıyorsa bir köşede unutulur, büyük bir ev temizliği sırasında fark edilmeden çöpe gidebilir.
  • alayı çöpte olması gerektiği yerde. bu kadar romantik olmayın lan