şükela:  tümü | bugün
 • sevgiliden nefret etmekten farkı, nefret edilen sevgilinin "eski" olmasıdır.
  aynı zamanda eski sevgiliyi kalbinden çıkarıp atmanın, onu unutmanın ender yollarından biridir...
  bi de bu durumun sözlükteki etkileri* için (ara: eski sevgili*)
 • (bkz: overkill)
  (bkz: i hate)
 • eski sevgilinin hala önemsendiğini belirten eylem. nefret de bi duygudur, en güzeli hiçbir şey hissetmemek, unutmak, yeni aşklara yelken açmaktır.
 • herhangi bir ortamda görüp nasıl onunla çıktığınıza hayret etmenize neden olan duygu. iğrençtir, konuşmasına bile dayanamazsınız ve yanından uzaklaşmak yapılacak en mantıklı eylemdir.
 • "bir$eyden nefret ettiginizde, gorunmez/farkedilmez bir $ekilde ona bagli kalirsiniz" $eklindeki susan jeffers sozunun dogrulugunu kanitlayan eylem.
 • duyulan nefretin aslinda nefret degil; uzuntu, kendine acima ve ofke karisimi bir duygu oldugunu anlayinca hissedilen nefrettir.*
 • sevgisizligi,ilgisizligi,öküzlügü,hanzolugu yetmezmis gibi hayvani boyutlarda cimriligiyle* hayattan bezdirerek kendini zorla terkettiren eski sevgilinin aylarca pesinizden kosup kendini affettirmeye calismasi, bunu yaparken hala öküzlügünden bi gidim bisi kaybetmemis olmasi örnegin siz yurtdisindayken aylar sonra arayip siz orda bi kelime türkçe anlamayan ecnebilerin arasinda eeeyteree beee derken telefonda "senin 10 milyon* borcun vardi ne zaman vericen onu banaaa" diye sormasi, hala birlikteymissiniz gibi kiskançlik krizlerine kapilip sizi bogmasi, en sonunda da sizi zorla evine sürükleyip dizlerinizde böhüeee hala sen varsin, sensiz bir dakkam geçmiyoo bohuueaa diye aglayip sizi iliskinizin geçmisine saygidan onun zirlamalarina katlanmak zorunda kalip kalbinizi yumusattigi geceden sonra dötü büyük motor dedigi bi kizla 1 aydir falan cikiyor oldugunu ögrenmek, o gecenin ertesi günü size hala utanmadan "nee haa yok canim benim o kizla aramda ne olabilir ki" demesi ve en son da arkadaslariniza ben ona yalvarmadim ya atiyo sizofren o! diyerek efsane bi final gerceklestirmesi* eski sevgiliden inanilmaz bi bicimde nefret etmenize hatta üstüne kusmak istemenize yol açabilir.

  evet kendisini atli bi arabanin arkasina baglamak suretiyle dere tepe gezdirip parcalayarak katletmek istiyorum.
  (bkz: psikopat)
  (bkz: seni kiniyorum ve sana laflar hazirladim)
 • (ara: eski sevgili*)
 • karsi cinse duyulan hislerin her daim uclarda oldugunun kaniti. basinda eski sifati olmayan sevgiliye, her turlu manyakligi yaptirtacak
  sekilde asik olmak ya da oldugunu sanmak, ancak eskiye dustugunde basina gelen kotu bir olaydan zevk aldiracak kadar nefret etmek. cozemedik ki..