• ilişkilerini geri dönüşümlü olarak yaşayan kişinin, hedef kitlesinin daraldığının ve alternatiflerinin azaldığının habercisidir. bu da insanı hüzünlendiriyor haliyle. şimdi işin yoksa bekle ki boşansın.

bir de insan bi davetiye yollar yada bi haber verir "ben şu gün evlenicem, o günden sonra beni arama" diye.

birine mesaj atıyorum kocası cevap veriyor "kimsin lan sen" diye. birini arıyorum annesi açıyor "kızım evlendi numarası da değişti" diyor.

ne lan bu ? ben de evlendim zamanında ama hiç birine yokluğumu hissettirmedim.. bazen insanoğlu çok kırıcı olabiliyor !
  • eski sevgililerin hepsinin evlendiğini öğrenmek, eski sevgili sayısına bağlı olarak bir servete bile malolabilir insana. o kadar kişinin kayıtlarına ulaşmak, o kadar eski sevgili hakkında bilgi toplamak kolay mı yahu? hangi birini nereden bulacaksın. dünyanın dört bir yanına dağılmış durumdalar düşünsene. kimisi almanya'ya gitmiş, kimi ürdün'e, kimi mersin'de, kimisi doğunun herhangi bir ilinde. hadi hepsini geçtim, sadece istanbul2da kalmış olanlara ulaşmak bile başlı başına bir iş. istanbul gibi bir yerde kan davalı insanlar bulamıyorlar birbirini, sen eski sevgiliyi mi bulacaksın.

bırakmak lazım, bırak.. bırak oraya bir yere.
  • ben son 3 ayda arada sırada aklıma gelince hepsini soruşturuverdim.

kimini aradım, kimine mesaj çektim, kimini sordum soruşturdum.

benim de hafızamda yer etmesi ve unutmamam adına burada dursun. envanterimize bakalım;

- 2'si zengin ve yakışıklı kişilerle evlenmiş(biri 2.'ye hamileymiş hem)
    - 4'ü kendi meslek grubundan olan kişilerle evlenmiş(1 öğretim görevlisi, 1 öğretmen, 1 gıda mühendisi, 1 dişçi)
    - 1'i görücü usulü evlenmiş ve kapanmış. yazık en güzeli buydu.
    - 1'inin kocası ne iş yapar bilemiyorum ama çirkin, esmer, marsık bir şey. yüzde 10000 doğulu.
    - 1'i de bekar kalmış sanırım. götünü izmir körfezine doğru açıp "yok mu benle evlenecek biri?" demediği sürece de evlenemez zaten. kişiliksiz bir insan neticede, 3-5 tane söz, nişan ve evliliğe giden ilişkinin anasını sikmiştir kendisini az biraz tanıyorsam*
    - 1'i de düğününe çağırdı sağolsun edirne'ye. mayıs'ın 20'sinde mi neymiş. gidicem, ayıp olur bi çeyrek takmazsam.

10 kişiyle mi çıkmışım lan hepi topu. az valla. unuttuklarım da vardır gerçi ve şakacıktan takıldıklarımı da saymadım daha.

işin esprisi sevgilim olduktan sonra evli olduğunu öğrendiğim de 2 kişi var, onları yazsam mı bilemedim.

edit: biri evlenmiş boşanmış, bir daha evlenmiş lan. teyitli bilgi.

edit2:

en yakın arkadaşımı uyandırdım ve aklıma gelen birini daha sordum aynen aktarıyorum;

- yaaa xxx vardı nabıyo o şimdi evlendi mi?
    + bu saatte mi şimdi bu?(ne demekse gari)
    - evet bu saatte, sana ayarladığım adamların karşılığı say :)))
    + bitemedi o borçlar hiç!!! tokmakçısı vardı onun, 1 senedir görüşüyordu
    - yapma yaaa
    + heee, sonra bir tane olmadığını öğrendim, sıraya geçmiş sonra tutan devirmiş kızı
    - maşallah
    + sana vermemişti di mi o?
    - bakireydi o zaman
    + sene kaçtı?
    - ne bilem lan ben, üniversite 1-2 falan işte
    + geç açılınca oluyor tabi böyle
    - sen yat istersen artık :/
    + benim doktor bir arkadaşım da kaymıştı buna bak şimdi aklıma geldi.
    - yat artık bence sen :/
  • insana "vay be, eskilerden kim kaldı.." modunu yaşatan durumdur.
  • eger sabrederseniz bir süre sonra eski sevgililerinizin bosandigini ogrenme durumu ile karşılaşırsınız.
  • insanin vicdanini rahatlatan bir durumdur.
  • when harry met sally filminde sally'nin yasadığı ve harry ile yatmasına sebep olan durum
  • sorun sevgililerin de değil sende...
  • benimkilerin çoğu boşandı şimdi benle okeye dönüyorlar. hepsi de perte çıkmış ama kalkmışın dini imanı olmuyor.
hesabın var mı? giriş yap