20 entry daha
  • ben son 3 ayda arada sırada aklıma gelince hepsini soruşturuverdim.

kimini aradım, kimine mesaj çektim, kimini sordum soruşturdum.

benim de hafızamda yer etmesi ve unutmamam adına burada dursun. envanterimize bakalım;

- 2'si zengin ve yakışıklı kişilerle evlenmiş(biri 2.'ye hamileymiş hem)
    - 4'ü kendi meslek grubundan olan kişilerle evlenmiş(1 öğretim görevlisi, 1 öğretmen, 1 gıda mühendisi, 1 dişçi)
    - 1'i görücü usulü evlenmiş ve kapanmış. yazık en güzeli buydu.
    - 1'inin kocası ne iş yapar bilemiyorum ama çirkin, esmer, marsık bir şey. yüzde 10000 doğulu.
    - 1'i de bekar kalmış sanırım. götünü izmir körfezine doğru açıp "yok mu benle evlenecek biri?" demediği sürece de evlenemez zaten. kişiliksiz bir insan neticede, 3-5 tane söz, nişan ve evliliğe giden ilişkinin anasını sikmiştir kendisini az biraz tanıyorsam*
    - 1'i de düğününe çağırdı sağolsun edirne'ye. mayıs'ın 20'sinde mi neymiş. gidicem, ayıp olur bi çeyrek takmazsam.

10 kişiyle mi çıkmışım lan hepi topu. az valla. unuttuklarım da vardır gerçi ve şakacıktan takıldıklarımı da saymadım daha.

işin esprisi sevgilim olduktan sonra evli olduğunu öğrendiğim de 2 kişi var, onları yazsam mı bilemedim.

edit: biri evlenmiş boşanmış, bir daha evlenmiş lan. teyitli bilgi.

edit2:

en yakın arkadaşımı uyandırdım ve aklıma gelen birini daha sordum aynen aktarıyorum;

- yaaa xxx vardı nabıyo o şimdi evlendi mi?
    + bu saatte mi şimdi bu?(ne demekse gari)
    - evet bu saatte, sana ayarladığım adamların karşılığı say :)))
    + bitemedi o borçlar hiç!!! tokmakçısı vardı onun, 1 senedir görüşüyordu
    - yapma yaaa
    + heee, sonra bir tane olmadığını öğrendim, sıraya geçmiş sonra tutan devirmiş kızı
    - maşallah
    + sana vermemişti di mi o?
    - bakireydi o zaman
    + sene kaçtı?
    - ne bilem lan ben, üniversite 1-2 falan işte
    + geç açılınca oluyor tabi böyle
    - sen yat istersen artık :/
    + benim doktor bir arkadaşım da kaymıştı buna bak şimdi aklıma geldi.
    - yat artık bence sen :/
  • yeterince eskidiğinde hiçbir şey hissettirmeyendir. zira adı üzerindedir, eski sevgili. ve ayrıca eski sevgili diyeni... yenisini bulun be. aaa. suck it up diyeceğim bak. bahar geldi, bahar. bakın tarihe, nisan sonun. insan azıcık hormonlarını dinler. zihinde boş yere dönen eski anılarını değil. çok güzel bakınızı da var bunun. illa vereceksek, onu verelim.. (bkz: aramaya inanmak). hadi bakiim.
  • sorun sevgililerin de değil sende...
  • yalnızca bir tanesinin evleneceğini öğrenerek eksikte olsa yaşadığım his. gerçi ben direkt kendisinden öğrendim genelin aksine ama. insanı değişik hissettiiyor lan bildiğin. yani hani sevgilisi olduğunu öğrenmek gibi değil bu. üzer müzerde eğer unutmaya çalıştığın biriyse çok işe yarıyormuş gerçekten. sadece güzel anıların olarak kalıyorlar aklının bir köşesinde. ne de olsa artık başkasının kadını diyorsun ve hayatına devam ediyorsun.
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap