şükela:  tümü | bugün
  • verilirse arkasindan bir sigara yakilir. sizi feci sikmistir cunku.
    ayrica:
    http://www.youtube.com/watch?v=_kqqrpvm_sw
  • keşk.. yok lan. tobe tobe allah'ım

aklımdan sadece bunu gecırır bı anlık
  • geçmişte bedavaya yapılan seksin parasını şimdiki zamanda istiyor olabilir. para verilecekse eğer; senet imzalatmakta fayda var.
  • bazen insanlar öyle zor duruma ve maddi sıkıntıya düşer ki herkesten borç ister. sona gelmiştir. o an aklına gelen ve gururunu kenara bırakabileceği herkesten ister. bu kişi eski sevgilisi de olabilir. eskiyi anımsayarak ve hala ulaşılabilir olmasını düşünerek, eğer az da olsa hala konuşmaları devam ediyorsa bunu yapabilir ve normaldir. o an zaten çaresiz ve çok aciz durumdadır. geçmişte ve sevgililik döneminde hiç böyle bir sıkıntıya düşmemiştir. ilişki boyunca maddi olarak herşeyi kendisi karşılamıştır. buna bile dayanmayarak sadece karşı tarafa el açar. yardım ister. herkesten istediği gibi. çünkü birgün bilir ki, aynı şey ona olsa ve böyle bir yardım talebiyle gelse elinde imkanı varsa asla cevapsız kalmayacaktır. zaten biraz da bu bağın olmasından kaynaklıdır bu isteme. zordur onun için ama vicdanlı olanın bu konuda sessiz kalması yerine öyle ya da böyle bir şeyler yapması gerekir. bilmeli ki, o böyle birşeyi yaparak birçok şeyi göze almıştır. buna rağmen gelip istiyorsa bunu düşünmelidir.
  • yaklaşık 2 dakika önce başıma gelen hadise. evet bi 5 bin lira kadar lazım olmuş kendisine anlattığı şeyler biraz saçma geldi ama kıyamadım o kadar sev... pardon hukukumuz var. garanti para çalışmadı nedense de şimdi bankamatiğe gidiyorum havale yapmaya. hayırlara gelsin ne diyim.
  • büyük ihtimalle hıyarlara gelecek hadise
  • nasil karakterlerde sevgilin oldu bilmiyorum tabii ki sayet sen kendini duzgun birisi olarak goruyorsan eger eski sevgilin de buna paralel bir karakterdedir ve bu karakterde bir insan cok cok zor duruma dusmedikce istemezdi. sayet sende bir tuhaflik varsa ki bunu cumle aleme duyurdugun icin pek normal gozukmuyorsun, o zaman o parayi unut.

tanim; eski sevgilinin zor durumda oldugunu gosterebilir.
  • geri alınamayacak para çeşidi.
  • 5000 tl değil 5 kuruş bile borç vermem. o borç dese bile aslı hibe. geri gelmez o para...

ölüye yatırım yapmam ben üzgünüm.

edit: kendinin ne olduğunu entrysinde belirtmiş bir yazar "arkadaşına da borç vermez bunlar." gibi bir laf etmiş. veriyoruz kardeşim daha 3 hafta önce çekini ödesin diye 17.000 tl verdim yakın arkadaşıma. geri geleceğini bildiğim için, güvendiğim için daha fazla istese onu da verirdim. enayilik ile arkadaşlığı birbirine karıştırıp çorba etmenin lüzumu yok.