şükela:  tümü | bugün
  • eğer size benziyorsa, eski sevgilinizin "içinde" bir şeyler kalmıştır.
  • ıssız adam filmi öncesi dolaşılan mağazalardan birinde gördüğünüz, yanağını hafifçe okşadığınızda annesinin; ama dokunmayın amaağğğğ dediği, suratına dönüp dik dik baktığınız annesinin; size evlilik teklif eden ama sizin hayır cevabı verdiğiniz eski sevgilinizin karısı olduğunu farkettiğiniz çocuk, eski sevgilinin çocuğudur. evet o ıssız kadın da benim.
  • o çocuğa sizin adınız verilmişse bir tuhaf olursunuz. ileride doğacak çocuğunuza vereceğiniz ismi birlikte kararlaştırırken yaşadığınız komiklikler gelir aklınıza. yıllar yıllar geçmiştir ama gözleriniz dolar aniden. size teyze değil de anne diyebilirdi diye düşünürsünüz bir yandan babasına ne kadar benzediğini düşünürken.
  • genelde eski sevgili erkek tarafıysa o çocuk anasına benzer.
    o analar ki genellikle sizden güzel olmadığından pek çirkin çocuklardır.
  • güle güle büyüyesi, mutlu olası çocuktur.
    buruk bir duygu verir yüreğe. adını bilmek de, kendisini görmek de istemezsiniz.
    sizin büyüttüğünüz sevgili büyümüş, kendisinin çocuğu olmuştur.

hep derim aslında, siz sevgiliyi büyütür cefa çekersiniz, bir başkası gelir sefayı sürer. çocuk da bu sefa sürenden olur genelde. öyle bir şey işte.
  • hafta icleri hem eski sevgili hem de kocasi calistigi icin dedesiyle anneannesinde kaliyo. evlerimiz yakin oldugu icin dedesi arada bizim bahceye getiriyo, benim kopekle oynamasi icin.o sirada soruyorum kendi kendime "bir omur yalnizligi hakedecek ne yaptim" diye... cevap bulamiyorum sonra onlari izliyorum, gulumsuyorum. cok iyi anlasiyo kereta benim kopekle. ardindan dedesinin elinden tutup gidiyo bana ise cevapsiz sorular ve bir omur yalnizlik kaliyo..

ispiyonlanmis tanim verelim o zaman: insanin kendisine cevapsiz sorular sorduran cocuktur.
  • kimilerinin lügatına göre orospu çocuğu olarak nitelendirilecek olandır.

ama annesi ne kadar orospu olursa olsun hiçbir çocuk orospu çocuğu değildir.

gel gelelim bunu kuyruk acısıyla yazmadım, böyle bir eski sevgilim yok. biraz sonra bunu bir başkası yazacak kızgınlıkla, çocuğa bulaşmasın diye şeettim. öyle de ileri görüşlü ve yufka yürekliyim.
  • sağda solda kalan son umut kırıntılarını yok eden çocuktur, ünlü karikatürdeki gibi gelişine vurulasıdır.
  • yaşlandığınızı gösterir.