şükela:  tümü | bugün
  • rahatsiz edici bir durum. her yazilan seyi tekrar dusunme nedeni. bir tur paranoya. yazmak isteyip de yazamama durumu. * ayrica,
    (bkz: sevgilinin sozlugu okumasi durumunda olabilecekler)
    (bkz: eski sevgilinin entrylerini takip etmek)
  • eski sevgilinin suser olmaması durumunda oldukça zor gerçekleşecek bir eylem.
    (bkz: hayvan ara nin okurlarin kullanimina kapatilmasi)
  • - alo
    - alo berkecan merhaba
    - a merhaba
    - nasilsin görüşmeyeli?
    - iyiyim... sen nasılsın?
    - iyi değilim ben berkecan.
    - ha?
    - ha dersin tabi, sevişemeyen kadınlar diye entry yazmışsın. ne demek oluyor bu?
    - ha? ne? *
    - anladın dediğimi gayet. ne gereği vardı bunun berkecan? beni ayrılalı daha bu kadar zaman olmuşken böyle aşağılamanın?
    - ya üç yıl oldu biz senle ayrılalı.
    - demek beni sildin iyice, unuttun, nefret ediyorsun benden ha? kinini kusmuş oldun mu bu entry'i yazınca?
    - ya yıldızgül, ne diyon sen ya?
    - benim için önemi vardı seninle paylaştığımız o anların, böyle ortalık yerde anlatmanı bir yana bırak sevişmemizi nasıl öyle nitelersin? yok ben duvardaki çatlakları sayıyormuşum, yok arada dürtmen gerekiyormuş beni.
    - ya yıldızgül ben onu sana yazmadım, başka birine yazdım.
    - demek hemen başkalarıyla yatmaya başladın benden ayrılınca.
    - ...
  • o eski sevgiliye zamanında ve/veya yanındayken söylenememiş, söylenmemiş sözlerin yarattığı haleti
    ruhiye durumu.
  • - alo
    - yine ben berkecan. nasılsın?
    - ya iyiyim diycem de sıçacan ağzıma yine.
    - hem bana bunları yapıyorsun, sonra arayıp nasıl olduğunu sorunca da ağzına sıçmış mı oluyorum?
    - yok da...
    - ya berkecan, bazen seni hiç tanıyamadığımı düşünüyorum. o gün aramızda geçen şeyleri nasıl sözlüğe yazarsın dedim sana, gitmiş onu da sözlüğe yazmışsın ya.
    - ya kötü bişi mi yazdım da yıldızgül ya... neyse o onu yazdım, yeni nesiller görsün, öğrensin ders çıkartsın diye.
    - başka bir şey bulamadın mı ya yeni nesillere öğretecek, onları bilgilendirecek aramızda geçen özel şeylerin senin hastalıklı zihnin tarafından yorumlanmış hali dışında?
    - ha? dur bu lafı yazayım bir yere, pazar sabahı megafonla geçen patates soğancıya söylerim belki.
    - hala aynı ukalalıktasın. hayır bir de şunu anlamıyorum. hadi sen kalpsizsin, özel şeylerimiz sözlüğe yazmışsın, bir de en beğenilen entry olmuş. nedir insanların bu başkalarının özel hayatlarına olan düşkünlüğü, aşağılama, alay etme, hos görme güdüsü.
    - ...
    - demeyecek misin bir şey?
    - ha? içim geçmiş de pardon. sen ne için aradım demiştin bu arada?
    - hayvansın.

(bkz: #5124514)
    (bkz: entry reloaded)
  • "ay sitelere dusmusuz" tepkisini vermesiyle sonuclandigini ogrendigim olay.