• bir gece yarısıydı, arkadasın teki bana bir link yolladı, baktım sacma salak bir karikatür, "gülmedim" dedim. o zaman daha da gülmeyeceğin bir şey yollayayım dedi, bir link attı, bir tıkladım benim karagözlü gelinlikle, yanında bir tane kamil. göz göze, diz dize, eller kenetlenmiş, ama bir görecektiniz kamili, nasıl bir damatlıksa, cok aradı sanırım, yarak gibi bişii böyle, dede işi tam. hiç kimse dememiş mi, "olm bu ne amk" diye, dostu yokmus pek galiba.
    hatun mu? beni aldatmıstı zaten. skimde değil, insallah mutlu olurlar, birbirlerini bulmuslar. evde tokası duruyordu, bir hışımla kalkıp camdan aşağı fırlattım, de sektir git amk. evren mesajı almıştır heralde.

(bkz: ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı)
  • öğle arasında normal muhabbet ederken arkadaş dediki biz senden bir şey saklıyoruz. hayırdır dedim. üzülme diye söylemiyoruz dedi. söyleyin dediğimde boy boy fotoları kahve fotoları nişan fotolarını görünce boğazım düğümlendi, bir mide bulantısı. gururluyuz ya belli de edemiyoruz. gözlerim de hafif doldu. dakikalar da böyle ağır çekim sanki geçmiyor. bitireli bir sene bile olmaması, evlenmiyor diye ayrıldığın adamın evlenmesi de ne bileyim. yaşanan his küçük parmağını koltuğa çarpmış gibi bir şey.
    esas olay kendini değersiz hissetmek. herkes yoluna devam ediyor sadece ben devam edemedim.
    milyon tane fal baktırmışımdır, hepsi fos çıkmakla beraber sadece dün fincanımı açtığımda iki damla sıçradı. dedim göz yaşı ama hayırdır inşallah. bu hikayede tek çıkan benim gözyaşlarım oldu.
  • öğrenebileceğiniz en boktan yer askerliktedir.

ayrıldıktan sonra kafam dağılsın, okul da yeni bitti askerliği aradan çıkarayım bari deyip celbi bozmuştum.

130 gün bakmadım, 50 gün kaldı bu saatten sonra ben mi acı çekeyim şafak olmuş coni moni dedim, evlendiği güne denk gelmişim :) tanıdık kişiler aracılığıyla tüm hikayelere de bakmış oldum.

gececiydim, nöbetçi amir tabur komutanımızdı, yüz halimi gördü ne olduğunu sordu, kısaca durumu anlattım. silahımı bıraktırdı, o günlük görevden düşürdü, izin verdi, kışla dışına çıkman yasak, kaçmaya falan kalkma yakarım askerliğini, 2 gün izinlisin dedi.

bir şekilde alkol bulundu, o gerdek gecesindeydi, ben de izbe bir yerde elimde viskiyle sabaha kadar içtim. ertesi günde izinli olduğumdan akşama kadar köpek gibi uyudum, sonra bir daha geriye bakmadım, 50 gün de bir şekilde bitti.

eğer buraları okuyorsan sana da selamlar olsun hakan yarbayım.
  • eski kocamın evlendiğini öğrendiğim an müthiş mutlu oldum.böylece peşime takılıp beni öldürme ihtimali,benle uğraşma ihtimali kalmamıştı.
    iyi bişey bırakın evlensinler.
  • eski sevgilinin evlenmesi değilde, eski sevgilinin seni bırakıp dostunla devam edip evlenmesi daha kötü. yaşandı. (bkz: kafaya takmama yolları)
  • zerre skimde olmaz. geçmişe bakıp da "keşke" diyeceğim bir an bile olmadı, zaten keşke diyeceksem döner bir şans daha verirdim-isterdim yani elimden geleni yapardım. güzel andığım eski sevgilim yok denecek kadar az; çoğu toksik, problemli, temel aile-sosyal ilişkileri sorunluydu ve içlerinden herhalde 1 tanesi evlendi, yuvasını kurdu o da zaten düzgün bir insandı tüm kalbimle sonsuza kadar mutlu olmasını diliyorum. geriye kalan problemli tayfa için de hayatındaki insana sabırlar diliyorum.
  • iki kere yaşadım. yaşamayanlara açıklayayım. yakınının ölmesi gibi oluyor. uzay-zaman kırılıyor ve onu izleyince çok etkilendiğiniz bir sinema filmi gibi hissediyorsunuz. gerçek olmadığını bildiğiniz halde hatırladığınızda içinizi acıtan.
  • "mesut bahtiyar olsunlar efenim." der geçerim.
hesabın var mı? giriş yap