şükela:  tümü | bugün
 • insanın içini nedensiz burkan durum.
 • eski sevgilisi evlenen kişi dişi ise: sonuç bir felakettir.
  eski sevgilisi evlenen kişi erkekse: sonuç içme nedeni olmaktan öteye gitmez.
 • eski en yakın arkadaş ile olması dahilinde 2 yıl ağır depresyon yaşatan durum...
 • eski sevgilinin yatmasi, eski sevgilinin kalkmasi, eski sevgilinin coluk coguga karismasi gibi doga kanunlarina aykiri olmayan bir durumdur.
 • eger eski sevgiliniz siz onu aramasaniz da belirli araliklarla sizi arayip -kendince- kontrol eden bir tipse*, kesinlikle sizin acinizdan hayirli bir olaydir. zira evlenen sevgili anlamsiz telefonlarina son verir siz de derin bir oh cekersiniz.
  ote yandan "ulan adam saka maka evlendi sen otur evde kal" gibilerinden paranoyalar yapmaktan da geri kalmazsiniz ama tabii bu tamamen sizin andavalliginizdan* kaynaklanmaktadir.
 • belki de aylardır o'nu düşünmemişsinizdir. birden bir arkadaşınız dünyanın en olağan şeyi gibi o'nun evlendiğini sıkıştırıverir bir cümlenin arasına. o an için umursamamış gibi davranır hatta hiç duymamış gibi muhabbete devam etmek istersiniz. aslında sırtınızda buz gibi ter damlaları birikmiştir o an. avuçlarınız terler, bütün vücudunuz gerilir... o'nunla evlilik hayali kurduğunuz günler bir bir aklınıza gelir. size heyecanla tarif ettiği beyaz gelinliği düşünürünüz. düğün gününü en ufak ayrıntısına kadar tartıştığınız geceler akla gelir birden. acaba evlendiği adamla da konuşmuş mudur bunları? aynı hayalleri mi paylaşmıştır o adamla da? belki de sizin fikirlerinizdir yaşadıkları. öfke ve kırgınlık birbirine karışır. geri dönüşü olmayan bir yoldur artık girilen. düne kadar ufak da olsa bir umut beslenmiştir hep yürekte ama inat kaybetmiştir. "neden aramadım" diye hayıflanır insan kendi kendine: "bir şansım daha varken neden aramadım". bazı şeylerin değeri kaybedilince anlaşılırmış ya! o'nu gerçekten kaybettiğimizi anlarız. düne kadar her hatırlandığında kötü hatıralarla anılan "o", bugün nedense hep buruk ama özlenen anılarla hatırlanıverir. boğaza kocaman bir yumruk gelir oturur. gene o bilindik, tanıdık yutkunamama durumu sıkıştırır adamın kalbini. sanki zehir içiyormuşcasına yutkunur insan ve o an gözlerinden birer damla yaş akar. o'nun evlendiğini 5 saniye önce söylemiştir boşboğazlı arkadaş. 5 saniyede bunları düşünüvermiştir insan. boşboğaz sorar: "abi ne oldu susuverdin birden?". "siktir et boşver" der çekersin sigarandan derin bir nefes daha; olur biter...
 • eger nikaha gelen sap erkek sayisi epeyce fazlaysa daha da uzucu bi durumdur *
 • duygu-durumla ilgili winamp listesi şöyledir..

  01. orhan gencebay - vazgeç gönlüm
  02. ümit besen - nikah masası
  03. muppet show - mahnamahna
  04. duman - kırmış kalbini
  05. nick cave - and no more shall we part
  06. muppet show - mahnamahna
  07. cengiz kurtoğlu - gelin olmuş gidiyorsun
  08. cem karaca - kendim ettim kendim buldum
  09. muppet show - mahnamahna
  10. sezen aksu - adı bende saklı
  11. müslüm gürses - olmadı yar
  12. muppet show - mahnamahna
  13. portishead - only you
  14. alanis morissette - king of pain
  15. muppet show - mahnamahna
  16. üç hürel - bir sevmek bin defa ölmek demekmiş
  17. cranberries - im still remembering
  18. muppet show - mahnamahna
  19. tori amos - northern lad
  (döngü*)

  ille ölmek yok olunmak isteniyorsa listedeki panzehir mahnamahna'lar çıkarılır.
 • terkettiğin sevgilinin farklı yollarla karşına çıkması durumudur. insana ne kadar kaçmaya çalışsa da uzaklaşamayacağı hissini verir. yan etkileri; iç burkulması, mide kasılması, göz bozukluğu, bulantı.

  (bkz: bu adam gitti gider)