şükela:  tümü | bugün
  • neden yeniden aklıma geldi bilmiyorum, berbat bir durumdur. bir kaç yıl önce bunu yaşadım.

eski sevgilinin hamile kalmasını öğrenmek zaten zor bir şey iken benim öğreniş şeklim sanırım dünyadaki en kötü öğrenmeler arasında ilk 10'a girer.

onunla aramızda 2010 yılında bir şeyler başlamıştı ve 2012 de terkedilmem ile ilişkimiz sona ermişti. lâkin tamamen konuşmayı kesmemiz 2013 senesinde oldu. ilişkimizin detaylarına girmeme gerek yok lâkin o çok kıskanç bir kızdı ve ben o dönem sözlüklerde aşırı mesai harcıyordum ki bilenler bilir 2010 sözlüklerin çoğaldığı ve bana göre altın yılını yaşadığı yıldır. hatun, bu çocuk sözlüklere takılıyorda, nedir bu sözluk diyip hesap açmıştı. kendince o da sözlükte olursa beni takip edecek, ne yapıp ettiğimi bilecek. onu hiç aldatmamıştım ama o hep bir şüphe içindeydi, ara sıra benim hesaplarıma da girer, kimlerle ne yazistigima bakardı. ben entrymi girmeden, o okumuş olurdu. o derece sert bi izleme politikası vardı.

sonra ayrıldık, ben o sıra sözlük çok bozdu yaa diyerek yazmayı kestim ve hesabı uçurdum. daha sonra 2014te geri döndüm ama öyle pek yazmıyorum, az yazıyor çok okuyorum ve benim hatunun sözlük hesabı hiç aklıma gelmemişti. 2015 yılında bir başlıkta onun entrysini görmem ile aklıma geldi yeniden ve herkesin yapacağı gibi onun sayfasına girip entrylerini okumaya başladım. merak bu ya, aradan geçen yıllarda neler yapmış, neler etmiş diye...

çok aşağıya inmeden son 4. 5. entrysinde hamilelik belirtileri gösterdiğini, psikolojisinin bozuk olduğunu, korktuğundan bahsediyordu. şok olmuş, beynimden vurulmusa dönmüştüm. yazış seklinden evli olmadığı belliydi nasıl olur amk ya benim öpmeye kıyamadığım, saçlarını okşamaktan kendimi alamadığım kişi bir piçle sevişiyor ve hamile kalıyordu. çok zoruma gitmişti be sözlük, kelimelerle anlatamam. şimdi yazinca da kendimi kötü hissediyorum.

dayanamadim ve ona mesaj attım. tabi beni tanımıyor, yeni bir nicke sahibim ve öncesine oranla daha olgun şeyler yazıyorum. onunla konuşmaya ve derdini dinlemeye başladım. o da saflıgıyla hiç tanımadığını düşündüğü birine her şeyi rahatlamak ve yardım almak amacıyla anlatıyor. bir düşünsenize koklamaya kıyamadığınız kişi size her şeyi anlatıyor. her yazdığı mesaji yüz defa okuyor ve gözlerimden yaşları tutamıyordum. acı çekiyordum. bir kaç gün sürdü bu mesajlaşma, onu telkin ediyor, ona gore bir yabancı olan ben onu telkin ediyordum, yanında duruyordum. güçlü olmasını söyluyordum, güçlü bir kadın olduğunu ve atlatabileceğini. o her ne kadar sözlükten değil desede, sözlükten olduğunu düşündüğüm piçin teki, o güzelim kıza ümit veriyor ve birlikte oluyorlar. sonra iş bu raddeye varınca kızı başından savıyor ve kızın yanında ben duruyorum. o ise beni belkide geçmişindeki kara bir leke, bir zaman kaybı olarak görüyordu. adaletini sikeyim dünya.

sonra eski entrylerimden benim olduğumu anlamış, ilk girdiğim entrylerde .... geri döndü, siki tuttunuz şimdi sözlük düşünsün ehehehe vs. yazmışım. ardından o bunu ögrenince, hesabım sahibinin arkadaşı olduğunu, hesabım sahibinin hamile olmadığını, bir daha ona yazmamamı istedi ve engelledi. tabi oydu ve korkutan, utançtan yalan söylemiş ve engellemişti. onun konuşma tarzını bilirdim. bir süre sonra yine mesaj attı, zaten hamile değilim, sadece kuruntu yapmışım. sonuç negatif diyip tekrar engelledi ve ardından yazmayı da bıraktı.

kendisine geçen yila kadar hiç ulaşamamıştım. geçen yıl instagram hesabı karşıma çıktı ve evli de değildi, çocuğuda yoktu. yazmadım, geçtim. umarım dediği gibi hamile kalmamış, sadece kuruntu yapmış ve test negatif çıkmıştır.

son olarak bana bunu yaşatan dünyaya bir mesajım var; adaletini sikim dünya.
  • ekşi sözlükten bir insanın başına gelebilecek en dramatik olay sanırım.

dediğin çok doğru genelde kadınlar eski sevgiliyi suçlar da suçlar sonra gider hayal kırıklığı yaşadım bahanesiyle bir piçle birlikte olur tabi o da bulmuş sözde yaralı kadını iyileştiriyorum bahanesiyle birlikte olup ortada bırakır tabi kadının yüzü de kalmaz geriye dönmeye öyle mal gibi aynı döngüde yaşamaya devam eder.

son söz:insanın karakterlisi lazım azizim
  • ¨...ara sıra benim hesaplarıma da girer, kimlerle ne yazistigima bakardı¨

kısmından sonrasını okumadım.

mahrem denilen şeyi kabullenmeyen/anlamayan kişilerden hiç hazetmedim. genellikle bende, ¨başkaları adına utanmak¨ hissiyatını yaşatıyor böyleleri. anan da olsa, karın da olsa, ya da her kim olursa olsa, kişinin mahremi olduğunu düşünüyorum. en azından benim var. cüzdanım, telefonum, emailim vs. ha belki de bu yüzden ikili ilişkilerim dikiş tutmuyor.

hiç kimsenin, ama hiç kimsenin telefonunu, emailini vs. kurcalama ihtiyacı hissetmedim bugüne kadar. benimkini kurcalayan oldu mu, sanmam. kurcalatır mıyım? hayır. yani en azından iki kere kurcalatmam. ilk girişimden sonra gerekeni yaparım. devlet sırrı saklamıyorum emailimde. kirli ilişkilerim de yok. uyuşturucu kaçakçısı da değilim. homoseksüel de değilim. kadın ticareti de yapmıyorum. özetle saklama ihtiyacı içinde olduğum herhangi birşey yok. ancak bunların olmaması, benim bir mahremim olmadığı anlamına gelmiyor. ama aşk meşk mevzusudur, ama iş mevzusudur, ama herhangi bir mevzudur farketmez, herşeyi mutlaka birisiyle paylaşmak zornda değilim.

deneyin. birey olma yolunda küçük bir adım atmış olursunuz.
  • -beni niye öldürmedin dedim,
    -;seni seviyordum dedi abi. adaletini skym bu dünyanın.
    (bkz: behzat c bolum 78)
  • ınsani digerlerinden ayiran sey degerleridir. defalarca 'öpmeye, koklamaya' kiyamadigi sevgilisinin ve kendinin ozelini uluorta paylaşan bir insanin, aşktan bahsetmesi nereden baksan ic parcaliyici oluyor. okuyan insanda bozuk yemek yemiş ya da iyi temizlenmeyen umumi bir tuvalete girmis hissi yaratiyor.
    tanim; sevgili dedikodusu iceren başlık.