şükela:  tümü | bugün
  • hiç çekinilmeden yapılması farz olan eylem.

gocunuyor muyum? pişman mıyım? hayır.. aksine mutlu oluyorum.

neden?

çünkü aldığı hediye çok hoşuma gitmişti. ayrıca burda hatıra olarak takıyorum veya manevi değeri var diyerek kimseyi kandırmanın anlamı yok.
  • ee zamanında size mp3 player gibi çok işlevsel bir hediye almışsa her gün kullanırsınız gocunmadan. ayrılığın başlarında içine sizin için seçip yüklediği şarkıları henüz silmemişken yani o mp3 ü kullanmak hayli canınızı yaksa da bir süre sonra onun yüklediği şarkılar bir güzel silinir enfes yeni bir liste yapılır ve her gün her yerde dinlenilir.
  • arkasından ağlarken aldığı hırkayı ağustos sıcağında klima altında üstünden çıkaramamak gibi şimdi aptalca gelen eyleme denktir.
  • hediye edildiği için artık kişiye aittir herneyse alınan. gönül ferahlığı ile kullanmak lazımdır. hatta öfke duyuyorsa kişi eski sevgiliye "hahhaaa" nidalarıyla "ne iyi etmiş de almış, dünya da para vermişti bunun için" diye düşünüp nefretini, terkedilmişlik duygusunu belki bir nevi azaltabilir.
  • genellikle karşı cins tarafından kıskanılmakla sonuçlanan eylemdir. muhtemelen bu durumun tekrarlandığı zaman zarfında sevgilimiz halen eski sevgiliye değer verdiğimizi düşünüp kendi kendini yiyecektir.. yoktur öyle bir şey, eğer hediye güzelse son kullanma tarihi ilişkinin sonu olmamalıdır..ne gerek vardır böyle kıskançlıklara, nolcak alın takın giyinin süslenin ne bileyim, anormal bir şey görünmüyor burdan bakınca..ha kasten kıskandırmak için yapanlara, veya aklı eski sevgilisinde olanlara bir şey demiyorum..
  • bazen eski sevgiliden intikam almaya yarayabilecek eylem. şöyle ki; eski sevgilinin hediye etmiş olduğu prezervatifleri, yeni sevgilide kullanmak olaya ekstra haz katabilir.
  • eğer ayrılan taraf sizseniz hiç gocunmadan rahatlıkla kullanılmasına rağmen eski sevgilinin sepeti kolunuza takması durumunda zamanında hediye edilen hediyenin azap verici bir çağrışım aracı olacağından tavsiye edilmeyen durumdur. zira zamanınında size elleriyle örüp te hediye ettiği soğuk kış günlerinde sizi sıcacık saran atkının artık seni boğduğunu hissetmene sebeb dahi olabilir.
  • hayatım boyunca tamamen bilinçli bir şekilde yaptığım bir eylemdir.

kazak, pijama, sweatshirt, takı, kahve kupası, saat, mp3 player, bere olabilir, parfüm olabilir; hiç farketmez, ayrıldıktan bir süre sonra değil kullanmak görmek dahi canınızı yakacaktır. bırakın yaksın. üzerine gitmekten hiç çekinmeyin. bütün hediyelerini bir kutuya koyup evin ücra bir köşesine saklamaktansa, ona buna vermektense ya da çöpe atmaktansa kullanın. zira altı üstü zamanında çok sevdiğiniz ve belki de hala sevdiğiniz bir insanın parasıyla alınıp size verilmiş bir eşyaya bu kadar değer biçmeniz, bu kadar atıfta bulunmanız, kaçacak bir şeylerinizin olduğunu gösterir. kaçmayın. her seferinde, o sweati giydikçe, o parfümü sürdükçe, o bereyi taktıkça zamanla o eşyaya ait olan duygularınız tamamen değişecektir, emin olun. öyle ki bir zaman sonra artık kullanırken aklınıza dahi gelmeyecektir ''bunu o almıştı.'' diye. belki birisi sorarsa ancak.

belki de bunun bir tek istisnası olabilir; iç çamaşırı. özellikle yeni sevgili için giyiliyorsa belki bir miktar rahatsız edebilir. hatta düşündüm de, direkt ipnelik olur be bu. yapmayın!
  • ne kadar sık kullanılır ve benimsenirse, o kadar çabuk hediye olduğu unutulan, daha doğrusu pek fark edilmeyen eylem. çünkü o artık sizindir. "eski", "sevgili", "hediye" kısımları bir süre sonra zaman aşımına uğrayacağı için geriye sadece "kullanmak" kalır.
  • herhangi bir eşyayı pragmatik bir yaklaşımla kullanmaya devam etmektir. önemli olan eşyaları toparlayıp atmak değil beyindeki kalpteki pılı pırtı atmaktır.