• düşündükçe aklını yitirmekden korkuyordur. elbet bir gün olacaktı tabi mutlu olmaktan başka bir kaygısı yoktur. mantık arayışı içinde kendi kendini üzmeye değmeyeceğini düşündükçe ve içinden çıkamadıkca, her şeyden vazgeçip insanların ne düşündüğünü umursamayıp işe koyuldukça ona koyulur.

  acı çekmek zordur bazı insanlar kolayı tercih ederler ve bu onun kararı oldukça kimse başka bir sıfat yakıştıramaz. ayrıca şöyle de bir şey var para ile üstüne yakışan ya da yakıştırılan her şeyi silebilir masumluğa gizlenebilirsin.

  kararlar ve doğru ya da yanlış olsun yaşamaya devam etme tutumudur.

  edit: imla.
 • bir çok eski sevgilinin gerçekleştirdiği eylem. kimi ertesi gün, kimi yıllar sonra yakalar bu fırsatı.

  yalnız benden ayrılıp başkasıyla sevişen erkek arkadaşımın "yollu" diye tabir edilmesi gerektiğini bilmiyordum. netice de konu eski sevgili ve kullanılan sıfatlar "yollu" "fahişe" vs.

  çünkü erkek zaten sevişebilir bu onun en doğal hakkı. kadın dediğin oturacak evde, dizini kırıp aşık olduğu adımın dünya turu yapıp ona geri dönmesini bekleyecek. ağlaması da gerekli elbette. kadın neden sevişsin? sevişmek erkeklere has bir durum. kadın sadece erkeği tatmin etmek için yaratılmış bir varlık iken kalkmış bir de adamdan ayrıldıktan sonra gidip başkasıyla sevişiyor, olacak iş değil bu.
 • (bkz: ya ne olacaktı)

  adı üstünde eski sevgili. belli ki ayrılmışsın. o hayatına devam edecek sen de kendi hayatına devam edeceksin.

  ilişkilerin başlaması için iki kişinin de rızası gerekiyor, bitirmek için ise tek kişi yetiyor. sen ayrılığı istememiş olsan bile karşındaki seni istemiyor ise durumu kabul edeceksin.

  sonuçta bir zamanlar sevdiğin, zaman geçirdiğin, değer verdiğin biri. gülümseyerek anımsa . onun özel hayatını düşünüp kendine de ona da eziyet etme.
 • kadınlarla ilgili çok abartılı tasvirler kuruyoruz kafamızda.
  hayalimizdeki kadın, hayalimizdeki sevgili, ilk fırsatta başkasıyla sevişmez mesela.
  ama bi de gerçek dünya var. gerçek dünyada işler hayallerdeki gibi değil. sevişebiliyor insanlar başkalarıyla.
  yapacak bişey yok amına koyim. sineye çekicen bunu.
 • piçtir, göttür, ittir. halbuki en az 12 ay beklemesi gerekirdi, şerefsiz tospağa hemen gitmiş düdüklemiş birini!!1

  tamam aşıksanız koyar, hissiyatta mantık aranmaz da harekette, lafta aranır sanki, yine mi ergeniz yine mi koca kafa sorarım size ey romalılar?