şükela:  tümü | bugün
  • ''geçmişin bugünle , ışığın gölgeyle, umudun gerçekle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sewgiyle barıştığı nice kandillere.''
    şunu en başta belirtmemde fayda var bu hanım kızımız benim eski sevgilim falan değil. çıkma teklif ettiğim ancak hiçbir yanıt alamadığım [valla lan olumlu olumsuz hiçbir şey söylemedi. sana cevap veremememin sebepleri var falan dedi.] bir hanım abla. olur da bu yazıyı görür de yanıma gelirse diye bu satırları ekliyorum. bir de başlığın eski sevgili adayının kandil mesajı atması gibi bir durumu karşıladığını düşünün bana hak vereceksiniz. geliyorum konuya.

sevgili dostlarım, hepinizin öncelikle kandilini kutlarım. bu tarz bir durumla az önce karşı karşıya kaldım ve ne cevap vereceğimi şaşırdım açıkcası. bir yanım cevap atma derken diğer yanım ''oğlum kız efendi efendi kutlamış piçlik yapıp mesaj arama mesajın içinde'' dedi. ablanız benden bir adet ''nice kandillere''yi kazandı. o bu değil de mesajlar kısmında attığı mesajın bir kısmını görünce ;

''oha lan herhalde barışmak istiyor'' gibi bir hissiyat geldi aklıma. gerçekten ümitlendim. genelde böyle şeyleri biz erkekler içtikten sonra yaparız ama kandil kandil hayırdır inşallah dedim. şaka bir yana hakkaten içimde bir gıdıklanma oldu. yemin ediyorum mesajın o ''geçmişin'' kısmını görür görmez. ''eheheheh sike sike döneceğini biliyordum'' dedim. neler neler dizdim. mesajı açmadan silesim geldi önce. sonra dur bi okiyim neler saçmalamış dedim. yumuşarım diye ''red'' nitelikli bir mesaj attım. tribal. ''eskisi gibi olmaz'' cinsinden. sonra mesaja bir baktım şöyle...

yemin ediyorum dünyam başıma yıkıldı. hayır daha önce 1-2 arkadaşım mesaj atsa uyanırım. ama nasıl bir arkadaş ortamım varsa ne arayan var ne soran. yanlış anlaşılmasın hani ''çok genişiz'' anlamında değil. haggaden beni arayıp soran yok. nasıl pislik bir insansam.

mesajı okudum, cevabımı attım. cevap vermedi. :/

o değil de tam sazanmışım ha.

itiraf eki: beyler kusura bakmayın da mesajı okumadan ''eskisi gibi olmaz'' diye mesaj attım. biraz da o dokundu bana. sanırım. neyse. onu ekliyim bari olayın akışı sikilmesin.
  • eski sevgilinin (ya da adayının) mal olduğunun farkedilmesini sağlayan olaydır.
  • bunun one step upper version'ı da var efenim...

(bkz: ateist eski sevgilinin kandil mesajı atması)

buyrun bir de buradan yakın.
  • tekrar barışmak ya da nabız yoklamak için mesaj gönderiyor olabilir.durup dururken mesaj atmak niyetini çok belli edeceğinden böyle özel bir günü beklemiştir
  • kendisini unutturmamaya ve aklınca vicdanınızı sızlatmaya çalışan ex hatun kişidir. cep telefonunu rehberinizden sildiğizi bilir, mesajın altına da adını yazar.

okuduk, bilmukabele tebrik eder cevabımızı da attık. allah'ın selamını almayacak değiliz ya.
  • (bkz: #14841643)
  • kandil gecesi kafayı çektiğine yormak gerekir.
  • yaş yetmişlerdeyse olur öle. araplar yabıo bi de böle. ırkçı bi insanım hı hı.
  • 'kandiline gaz koyayım' şeklinde bir cevabın verilmesini gerektirir ama günahtır galiba sanırsam heralde...