şükela:  tümü | bugün
4387 entry daha
  • yine bir ramazan ayı ...

o ara gelenek haline getirmişiz. hafta sonları oruç tutmamamıza rağmen sahura kadar oturuyor; camış gibi yemek yedikten sonra ertesi gün öğlene kadar davar gibi uyuyoruz bizimkiyle...

hatunun da evi üsküdar'da. ışığı açık gören komşular ramazan coşkusunu yaşıyoruz sanıyor, sofralarından ikramlar getiriyor bekar evine hayır babında. neyse...

bir gün yine sahur vakti zil çaldı. hatunun ev sahibiymiş.... kapıdan turşu vermeye mi ne gelmişti kadın. ayak üstü lafladılar biraz. ben de o an boş gözlerle ekrana bakıyor, kanalları zaplıyorum. tabi kulağım onların geyik muhabbetinde...

derken hilal tv'yi açmışım nerden bulduysam. gözüm de ekrana dalmış. bak ismini de unutmuyorum sahurdan sehere programına takılı kalmışım anasını satayım. ses de sonlarda a...

sonra sen geldin salona. o tweety terliklerinin sürüye sürüye.. önce bana baktın, ardından ekrana.. tam o anda program bitti ve -bilen bilir- esma-ül hüsna 'nın şu arapça müzikli hali başladı.

sonra döndün ve dedin ki:

''hadi hacı, sen bu ramazan işini çok ciddiye aldın. daha da abartmayalım. doğru yatağa''... *
14 entry daha