• gördüğümden beri beni hissizleştiren olaydır. üzüldüm mü ? şaşırdım mı? nasıl tepki verileceği bilinmeyen olay...
    eee ne oldu şimdi? niye bir şey hissetmiyorum lan
  • öncelikle o fotoğrafa nasıl ulaşıldığı sorgulanmalıdır.

baktığında sevgi, nefret ya da herhangi bir duygu uyanıyorsa o defter kapanmamıştır. tehlike çanları.
    baktığında iyi hadi bakalım mutludur umarım diyebiliyorsan sağlıklı bir şekilde yoluna devam ediyorsun demektir.

bir şeyler vesile olmuş. sebep sen, o, bir başkası ya da herhangi bir şey. bir şekilde karşındaki kadın/erkek hayatının geri kalanına seninle devam etmek istememiş.
    bu sevgili olup olmamakla alakalı değildir. iki taraf da deliler gibi aşık olsun, köpekler gibi sevsin. ayrılık olabilir, mümkün.
    ama bir yerde bir şeyler kopmuş.
    duygular, hisler olumlu ya da olumsuz yönde değişebilir. birileri birileriyle ölene kadar beraber olacak diye bir kaide yok. herkes herkesle iyi geçinecek diye bir kaide de yok.

kişisel kriterlere uygun insanlar şans eseri karşılaşır, mutlu mesut ölene kadar giderler. onlar şanslı azınlık. çoğu insan bir ilişkiye ben bununla 5 ay sonra ayrılırım diye başlamıyor.
    ha o kafada insanlar da var, o ayrı.

esas şeyi sorgulamak lazım; hadi fotoğraf şans eseri denk geldi. niye bu fotoğraf yüzünden belirli bir süreden fazla kafa patlatılır?
  • daha da kötüsü için
    (bkz: dün gece resmini öptüm de yattım)
  • eski sevgilinin düğün fotoğrafını gören eski sevgilimi teselli etmisligim var.

sonra durup mal gibi kendime üzüldüm neden böyle bişey yaptım diye . dedim acaba benim için üzüldü mu hiç ama yok 4 sene boyunca beni o eski sevgilisinin yara bandı olarak görmüş sanırım.

ama o değil kim olsaydı karşımda üzülen biri olunca dayanamıyorum sanırım fazla merhametliyim.

bu merhamet hep bana çektiriyor ama olsun insan olduğuma dair birşeyleri kaybetmemisim demekki.
  • (bkz: onun gülerek çektirdiği fotoğrafa ağlayarak bakmak)

gariban bir ailenin oğlu olan arkadaşım, çok zengin bir ailenin kızıyla sevgili olmuştu. arkadaşımın babasının hayatı boyunca çalışıp da biriktiremeyeceği para, yenge hanımın babasının kendisine aldığı doğum günü hediyesiydi (bkz: mercedes e 250)

kız, gayet mütevazı, çok da güzel, kültürlü bir kızdı. arkadaşım da öyle yakışıklı, efendi, başarılı, potansiyeli olan biriydi ama fakirdi. (anasını, avradını sikeyim o fakirliğin.) sürekli kızın yanında ezildiğinden dem vurup dururdu. kız da o kadar anlayışlı ki buluşmaya toplu taşımayla gelirdi. hesabı ortaklaşa öderlerdi. hediyeleşme yoktu. para konuşmak yasaktı....

birbirlerini deli gibi seviyorlardi ama bizimki fazla gururlu davranıp; "ben zengin kadın avcısı değilim." diyerek terk etti kızı. kız ne yaptıysa bizimki kararından dönmedi. hatta babasına bile anlatmış; "baba benim sevdiğim var ama kendini bana layık görmüyor" diye, üstüne sitem etmiş; "niye bu kadar zenginsin" diye.

daha sonra zaman geçtikçe bizimki pişman olmaya başladı. artık istese bile kızla muhatap dahi olamazdı. olamadı da zaten. o boktan karardan iki ay kadar sonra bir yerlerde otururken, konu açıldı, o ne yapıyora geldi. "bilmem ki, bakalım hemen instagram'dan" dedi. arama çubuğuna kızın kullanıcı adını yazdıktan 2 saniye sonra yüz ifadesi öyle bir değişti ki anlatılmaz. hiçbir şey görmedik ama içimiz parçalandı. telefonu bize çevirdi ve ex yenge ile yeni sevgilisinin fotoğrafı vardı. benim işim var diyerek apar topar kalktı. aşk acısı zaten zor, fakirlere 3 kat daha zor, üstüne pişmanlığı da ekleyince kafayı yedi bizimki.

şu an ikisi de ne yapıyor bilmiyorum ama umarım mutludurlar.
  • canınızı yakmıyorsa, eski sevgili değil eski kocadır. ömür boyu mutluluklar dilenir.
  • altına “hatunu tekeline almak yok:)” yazılabilir.
  • muhtemelen selfiedir ve ikisi de ebleh gibi çıkmıştır.

tam unutacak gibi oluyor insanlar, bi yerden bi yerden sokuyorsunuz milletin gözüne eski sevgilileri... yapmayın şunu yahu.

edit: @gokyuzunebakmak'a uyarısı için teşekkürler.
  • boşluklar dolmak için vardır..
  • (bkz: graphic)
hesabın var mı? giriş yap