şükela:  tümü | bugün
 • https://twitter.com/…tag/tubanınsesiolalım?src=hash

  tweet atmak için ise: https://twitter.com/…luk.com/entry/63193457 @sozluk

  siddetin egitim seviyesi tanimadiginin gostergesidir. buyrun kendisinden dinleyin.

  --- alıntı ---
  eski erkek arkadaşım yol ortasında gırtlağımı kesti, nefesim dediğim adam üstümde beni bıçaklarken nefes almakta zorlanıyordum

  adım tuba korkmaz

  eskişehir’de bir seramik fabrikasında müdür yardımcısına denk pozisyonda çalışan bir tasarımcıyım. size, “bu benim başıma gelmez!” dediğim ama gelen bir felaketi anlatacağım...

  30 yaşında anne olduğumda, doktora derslerimi bitirip tez aşamasına geçmiş, kendi küçük atölyemde sanat yaparak ayakta kalmaya çalışan bir kadındım.

  devami:

  http://sosyal.hurriyet.com.tr/…stek-olalim_40233478
  --- alıntı sonu ---

  peki neden bunu bizimle paylasmis tuba? cunku bizim adaletimize guvenemediginden, bogazini kesen caninin yarinki davada komik sebeplerle indirim almasina ve hatta beraat etmesine engel olmak istiyor.

  bu yuzden lutfen sesinizi cikarin ki, yarinki davada bu sanik indirim kazanmasin.

  tweet atmak isteyenler asagidaki linke tıklayıp atsın lütfen, böylelikle sadece hashtag yerine konuya dair bilgi de paylasmis olursunuz.

  https://twitter.com/…luk.com/entry/63193457 @sozluk

  edit: haddini biz degil, yarinki davada adalet bildirecek. bizim yapmamiz gereken ise bu canilige karsi sesimizi cikarmak; sosyal medyada bu haberi paylasmak. boylelikle "toplumda infial yaratan olay" olacagindan, sanigin indirim kazanma ve hatta beraat etme ihtimali azalacaktir.

  durusma yarin eskisehir'de gorulecek:

  https://twitter.com/…yeti/status/771620663664619521
 • toplanın sözlük.

  kendine erkek diyen bu piçe haddini bildirelim, belki yarın işleyecek olan adalet denilen kavrama ses oluruz.
 • buyuk bir sans eseri hayatta kalmis kadin. bu toplum, bu zihniyet besliyor bu serefsiz canavarlari. okurken yutkunamadim, su an midem bulaniyor boyle bir vahset sokak ortasinda oluyor, kadinin biri ambulans ister misin diye soruyor sadece ve adam geri donup girtlagini kesiyor. hic mi insan yoktu oralarda ya? sem nasil bir canavarsin it oglu it! her seyden once anne o kadin!

  eger bu herife gerekli ceza verilmezse, geri donup yarim biraktigi isi tamamlayacak! yeter artik adalet gelsin.
 • sözlükçüsünden, kadınından önce; insandır..

  çocuğunun karne gününde "pisi pisine ölmek" deyimini, ona kendisi yaşatarak öğretmemesi acı tesellimiz olmuştur. kasten insan öldürmeye teşebbüs eden, önce arkadan bıçaklayıp ardından imdat çığlıklarını bastırmak için boğazını kesen caninin* bir an önce cezasını çekmesi gerekmektedir. umarız iyi hal indirimi almaz.

  geçmiş olsun dileklerimizi sunduğumuzdur.
 • kasten adam (ki aslında kadın olmalı) öldürmeye teşebbüsten müebbeti hak eden bir saldırının kurbanıdır.

  büdüt: flaneurist saolsun uyardı, kanunda artık adam öldürme diye geçmiyormuş suçun adı. "kasten öldürme" diye değiştirilmiş son ceza kanunundaç bunu da buraya not edelim.
 • bu mecrada küfür etmemeye çalışıyorum lakin eğer bu memlekette az biraz adalet varsa bu orospu çocuğunun gün ışığı görmemesi gerekir.

  çok geçmiş olsun.
 • en içten geçmiş olsun dileklerimi gönderdiğim sözlükçü. takipteyiz. umarım faili en ağır cezayı alır.
 • desteklediğim kampanya. lakin konuya göre halkçılıkta, eşitlikte, statüko karşıtlığında mangalda kül bırakmayanların bu kadını savunurken "sözlükçü" diye bir grupsallaştırmaya alması, kıvılcımı ve destek hararetini kuvvetlendirir sanrısı beni üzdü.

  şimdi bu kadın ekşi hesabı olmayan bir kasiyer olsaydı ne fark ederdi? yazık değil mi? nasıl söylediğimiz de yaptıklarımız kadar önemli değil mi?

  her neyse.
 • hani ölmüş kişinin arkasından diyoruz ya "yaşarken yardım edebilseydik" diye
  işte fırsatı, kadını öldürmek için bıçaklamış adamın yarın "kadın yaşıyor" diye türlü bahanelerle cezasının hafifletilmemesi için takipçisi olmalıyız.

  -kim
  +kadınlar
 • gidebilecek olanlar gidip destek olabilir veya davaya izleyici olarak katılabilir belki.